Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Deus

Elegancki garniturowiec do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

OK. Mój błąd w takim razie. Co nie zmienia faktu, że to 64% rabatu, jeżeli dobrze pamiętam ze strony.

 

Rabat jest spory to prawda, nie wiem jak to mozliwe szczerze mowiac, jedyne co mi przychodzi do glowy, to ze te zegarki sa mocno przeszacowane jak chodzi o cene lub marza jest gigantyczna. Nie sadze ze Ashford doklada klientom do ich zakupow.

 

Zamawialem Jazzmastera Thinline ref H38525111

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h38525111-jazzmaster.html

Na stronie Hamilton koszt to ok 1100 Euro, natomiast placilem wtedy 372 dolary (~1600 zł) plus ok 30% oplat importowych/celnych, razem wyszło ~2100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste. Każdy producent ustala ceny katalogowe jak chce. Potem rynek weryfikuje za ile ma to szansę się sprzedać. Realnie (rynkowo) tyle są warte te zegarki i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

To proste. Każdy producent ustala ceny katalogowe jak chce. Potem rynek weryfikuje za ile ma to szansę się sprzedać. Realnie (rynkowo) tyle są warte te zegarki i tyle. 

 

Różnie to może wyglądać. Taki duży sprzedawca, jak Ashford, może np. zamówić wiele egzemplarzy danego modelu i jak im zostanie końcówka, to sprzedają w okolicach ceny swojego zakupu od dystrybutora/producenta, żeby odzyskać trochę nakładów. Nie widywałem tego modelu w takiej cenie przez dłuuuugi czas od premiery - nawet w Stanach, bo w Europie to już zupełnie nie.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Różnie to może wyglądać. Taki duży sprzedawca, jak Ashford, może np. zamówić wiele egzemplarzy danego modelu i jak im zostanie końcówka, to sprzedają w okolicach ceny swojego zakupu od dystrybutora/producenta, żeby odzyskać trochę nakładów. Nie widywałem tego modelu w takiej cenie przez dłuuuugi czas od premiery - nawet w Stanach, bo w Europie to już zupełnie nie.  ;)

 

Ee tam, ja co rusz widzę w tych sklepach ze stanów poprzecinane o 40-80% Balle, Hamiltony, Glycine, Tissoty, Certiny, Mido itd. kiedyś królową wywindiwanych cen była np

Eterna, czy Jean Richard (później rabatowali o 70-80%), a teraz prawie nie widać tych zegarków...

 

Weźmy takiego glycine combat driver (marka należąca do invicty) na sw200, bez ceramicznego bezela - można ustawić dowolną cenę katalogową, nawet na poziomie Rolexa submarinera, tylko wtedy rabat by szedł 97%, a nie 80%, żeby ktoś to kupił. 

https://www.ashford.com/glycine-gl0416.html

 

Katalogowa 1650 USD, a regularnie pojawiają się za 270-350 USD, w różnych wersjach. 

 

Tylko wielki miłośnik marki albo ktoś nieświadomy zapłaciłby za taki zegarek kwotę bliską retail.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na "ee tam" i "co rusz" nie mam kontrargumentów, przyznaję.

Chociaż nie do końca rozumiem, z czym polemizujesz. JEST często tak, jak napisałem.

Być może jest również tak, że (jeżeli dobrze rozumiem Twoją sugestię) niektóre marki zezwalają swoim sprzedawcom (jak mówisz autoryzowanym) na specyficzną politykę cenową, ponieważ z góry kalkulują sprzedaż realną na o wiele niższym pułapie ceny transakcyjnej niż tzw. sugerowana cena detaliczna. Jaki to tworzy potem wizerunek marki u klienta, to odrębna kwestia. Ale jeżeli producentowi to odpowiada/opłaca się, to jego sprawa. W takim modelu, jeżeli wszyscy uczestnicy "łańcucha płac" są usatysfakcjonowani, to ok.  ;)

Myślę jednak, że dominują nieco inne czynniki - i tu będziemy się pięknie różnić.  :)

Poza tym, nawet w wymienionych wyżej markach nikt raczej nie będzie oferować olbrzymich rabatów za modele/warianty świetnie się sprzedające/bardzo poszukiwane/premierowe, etc.

Reasumując, są zegarki, na które różni sprzedawcy oferują różne rabaty i takie, na które różni inni sprzedawcy oferują różne inne rabaty, jak również takie, na które żadni sprzedawcy nie oferują żadnych rabatów.  :lol:  ;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.