Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Deus

Elegancki garniturowiec do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio divera orienta kamasu, i naszła mnie teraz ochota na coś bardziej eleganckiego, klasycznego na pasku, rozważam seiko presage cocktail time z tą białą/perłowo/lekko niebieskawą tarczą/orienta bambino z kremową tarczą niebieską wskazówką, są jakieś ciekawe alternatywy dla tych zegarków, a jeżeli nie to czy lepiej iść w seiko presage czy trochę tańszego bambino, zależy mi na automatycznym mechaniźmie i kopercie nie większej niż 40mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino to dobry kierunek (o ile nie najlepszy zwłaszcza w budżecie do 1000 złotych). Różne tarcze i rozmiary.
Seiko z lini Cocktail to fajne zegarki ale dość grube (prawie 12mm).
Zerknij jeszcze może na Sternglas ewentualnie Sugess (z Ali) ma kilka ciekawych opcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Deus napisał(-a):

Witam, zakupiłem ostatnio divera orienta kamasu, i naszła mnie teraz ochota na coś bardziej eleganckiego, klasycznego na pasku, rozważam seiko presage cocktail time z tą białą/perłowo/lekko niebieskawą tarczą/orienta bambino z kremową tarczą niebieską wskazówką, są jakieś ciekawe alternatywy dla tych zegarków, a jeżeli nie to czy lepiej iść w seiko presage czy trochę tańszego bambino, zależy mi na automatycznym mechaniźmie i kopercie nie większej niż 40mm. 

 

40/10mm, szafir... Skoro koło tysiąca i w garniak to rozmiar ideolo. Znani więcej nie oferują. Sprawdziłem wielu, decyzja jak najbardziej świadoma.

 

Tylko prestiż dyskusyjny bo chińska marka 

 

 

1707929097504278848120502471312.jpg

 

Bambino owszem, klasyka gatunku. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to większość propozycji padła w wątkach z pierwszych dwóch stron działu. Wystarczy przejrzeć i wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij jeszcze na Hamiltona Intramatic, być może trafi się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 83czarny napisał(-a):

zerknij jeszcze na Hamiltona Intramatic, być może trafi się w budżecie.

Za 1500zl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tissot Visodate , na pasku lub bransolecie mesh

Do 1500 zł powinno sie bez problemu kupic egzemplarz w idealnym stanie lub ew calkiem nowy

Jak poszukasz i kupisz blizej 1000 zl, to zostanie sporo na bardzo dobrego mesha, na ktorym ten zegarek sporo zyska.

 

spacer.png

Edytowane przez Pawel.Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.02.2024 o 19:10, Lincoln Six Echo napisał(-a):

To jest mistrzostwo. Werk warty 100zl na Ali w detalu, śmieszne pieniądze w hurcie, dostępny w zegarkach po 300-500zl z szafirem i co najmniej niezlym wykonaniem... Nie ogarniam za co mam tyle płacić? Dlaczego dali tam najtańszy z dostępnych w każdym chińskim G werk??

Za 250 zł kupiłem to na ST19 z wypukłym szafirem i rezerwą z błędem do 2s/24h. Drugi egz (ojciec dostał pierwszy, nie zdjął już jak założył. Nie chciał.) I jakościowo nie ustępuje nawet X5 droższym, biorąc pod uwagę to co mamy aktualnie dostępne na rynku. Zegarki po 1-2k nie są tak dokładnie wykonane (np problem z centrowaniem bezela, krzywy bezel, indeks, różne inne jaksociowe wpadki).

 

Wyjaśnij mi za co miałbym zapłacić ponad 1500zl. Pytam poważne 

 

 

 

 

IMG-20240215-WA0037.jpeg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Petru23 napisał(-a):

To jest mistrzostwo. Werk warty 100zl na Ali w detalu, śmieszne pieniądze w nurcie, dostępny w zegarkach po 300-500zl z szafirem i co najmniej niezlym wykonaniem... Nie ogarniam za co mam tyle płacić? Dlaczego dali tam najtańszy z dostępnych w każdym chińskim G werk??

Za 250 zł kupiłem to na ST19 z wypukłym szafirem i rezerwą. Drugi egz (ojciec dostał pierwszy, nie zdjął już jak założył. Nie chciał.)

 

To do mnie? Bo nie za bardzo rozumiem, do czego się odnosisz z mojego linku.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

To do mnie? Bo nie za bardzo rozumiem, do czego się odnosisz z mojego linku.

Nie tyle do Ciebie co do oferty producenta.

Wyedytowane pytanie, abyś mi wyjaśnił dodałem, bo chce zrozumieć. W oparciu choćby o to co mi dziś (znowu) przyszło.

 

Personalnie absolutnie nic nie mam, wrzuciłeś tylko link. Chociaż z jakiegoś powodu poleciłeś/zaproponowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Petru23 napisał(-a):

Nie tyle do Ciebie co do oferty producenta.

Wyedytowane pytanie, abyś mi wyjaśnił dodałem, bo chce zrozumieć. W oparciu choćby o to co mi dziś (znowu) przyszło.

 

Personalnie absolutnie nic nie mam, wrzuciłeś tylko link. Chociaż z jakiegoś powodu poleciłeś/zaproponowałeś

 

Poleciłem zegarki z mojego sklepu. Jeżeli Ci nie odpowiadają, trudno - będę musiał z tym żyć. A co do ceny samego mechanizmu vs. kosztów produkcji zegarka vs. ceny, itd., nie prowadzę tutaj na forum prelekcji, ale większość z nas, jak sądzę, wie, że mechanizm to nie jest jedyna składowa ceny i wie, że mechanizm Seiko NH35A (bo rozumiem, że do niego się odnosisz) wykorzystywany jest w sporej liczbie modeli mikrobrandowych (i nie tylko), które kosztują i 2-3 tysiące złotych. Można w ogóle nie kupować zegarka, posługiwać się np. smartfonem, a za zaoszczędzone pieniądze zrobić zapas kartofli i cebuli.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Poleciłem zegarki z mojego sklepu. Jeżeli Ci nie odpowiadają, trudno - będę musiał z tym żyć. A co do ceny samego mechanizmu vs. kosztów produkcji zegarka vs. ceny, itd., nie prowadzę tutaj na forum prelekcji, ale większość z nas, jak sądzę, wie, że mechanizm to nie jest jedyna składowa ceny i wie, że mechanizm Seiko NH35A (bo rozumiem, że do niego się odnosisz) wykorzystywany jest w sporej liczbie modeli mikrobrandowych (i nie tylko), które kosztują i 2-3 tysiące złotych. Można w ogóle nie kupować zegarka, posługiwać się np. smartfonem, a za zaoszczędzone pieniądze zrobić zapas kartofli i cebuli.

 

Doskonale wiesz o co mi chodzi i nie do mnie takie teksty. Ale i rozumiem oburzenie skoro to Twój sklep. Bo to Twoja oferta i jakiś kmieć forumowy śmiał podważyć jej atrakcyjność... A także rozumiem odpowiedź jakże merytoryczną. I nie mierz wszystkich swoją miarą, tak na przyszłość lub co najmniej nie wychodzi z założenia, żeś bardziej rozumny niż inni.

 

I rozwiewając Twoje wątpliwości to nie, nie lubuję się w chińskich zegarkach. Ot, zaspokojenie ciekawości odnośnie tego konkretnego modelu. I doskonale wiem co składa się na cenę produktu. Że tak powiem, zawodowo.

 

Tak samo jak moja ciekawość wzbudziła cena w stosunku do "wyposażenia". Bo pompowanie prestiżu w oparciu o budżetowe rozwiązania i zaparcia dystrybutorów zawsze mnie zastanawią. Jako jednego z nich.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Petru23 napisał(-a):

 

Doskonale wiesz o co mi chodzi i nie do mnie takie teksty. Ale i rozumiem oburzenie skoro to Twój sklep. A także odpowiedź jakże merytoryczną. I nie mierz wszystkich swoją miarą, tak na przyszłość.

 

I rozwiewając Twoje wątpliwości to nie, nie lubuję się w chińskich zegarkach. Ot, zaspokojenie ciekawości odnośnie tego konkretnego modelu. I doskonale wiem co składa się na cenę produktu. Że tak powiem, zawodowo.

 

Tak samo jak moja ciekawość wzbudziła cena w stosunku do "wyposażenia". Bo pompowanie prestiżu w oparciu o budżetowe rozwiązania zawsze mnie zastanawią.

 

Ja nie mam żadnych wątpliwości co do wpisów takich, jak Twój. Wszelkie wyjaśnienia są zbyteczne.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ja nie mam żadnych wątpliwości co do wpisów takich, jak Twój. Wszelkie wyjaśnienia są zbyteczne.  ;)

Wyedytowalem.

I wzajemnie.

 

I niezależnie od branży itp, sprzedawca oferujący swoją ofertę na forum nie różni się od innych. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23

Przecież w ten sposób to powinieneś się przywalać do 99% zegarków dostępnych na rynku. W zasadzie cokolwiek ktoś by miał polecić można podciągnąć pod stwierdzenie że nie jest warte swojej ceny. Np wszystkie polskie microbrandy możesz wsadzić do tego samego wora z tym zegarkiem co był zaproponowany, a jakoś nie widzę żebyś się burzył w innych tematach jak ktoś zaproponuje. Np większość zegarków Casio (tylko taki przykład z tym Casio, bo fajnie to u nich widać), zwłaszcza tych stalowych, czy nawet już nie wspomnę o tytanowych czy z carbonu, to tym bardziej można tu wrzucić, bo ceny mają " z kosmosu". Tak samo zegarki innych producentów - wartości przeszacowane przynajmniej kilka razy. A im bardziej coś ma być postrzegane jako "premium" czy "luksusowe" to cena w stosunku do wartości co raz bardziej odjeżdża. Idąc dalej to tak można się dowalać do niemalże wszystkiego dostępnego na rynku, nie tylko do zegarków. Także daj spokój. Każdy wybiera co lubi i co mu się podoba. Dla większości zwykłych ludzi i tak najważniejszy jest wygląd a nie to że wsadzony tam jest stosunkowo tani mechanizm Seiko. A kwarce? Tam to dopiero jest odjazd ceny do wartości mechanizmów 😄 Tam to nawet same mechanizmy czasami mają ceny z kosmosu w stosunku do ich rzeczywistej wartości 😉 Może tak to trzeba podsumować: każdy chce zarobić 😉 

A na fenomenie taniości Chin to można doktorat zrobić - w każdym razie nie jest to tak że Chiny chcą zrobić "dobrze" konsumentom, niestety za tym idą dużo większe strategie m. in.  rządowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też nie rozumiem tego obruszenia ze strony Kolegi @Petru23.

Dla przykładu Xiccor Spark GMT NOVAX (bronze) - cena 3600zł napędzany NH34A.

Dlaczego tyle kosztuje?

"ale większość z nas, jak sądzę, wie, że mechanizm to nie jest jedyna składowa ceny"

EOT

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W budżecie do 1500, naciągając do 2000 zł można znaleźć ciekawe zegarki nawet na ETA 2892 lub peseux 7001 - ale to raczej z importu i polowanie na okazję. 

 

Np. taki gość za 370 usd + opłaty, wczoraj (na walntynki) był jeszcze tańszy o ~ 25 usd - uważam, że to był wyjątkowo dobry deal za 344 usd + opłaty:

Buy Hamilton Jazzmaster men's Watch H38525541 - Ashford.com

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Też nie rozumiem tego obruszenia ze strony Kolegi @Petru23.

Dla przykładu Xiccor Spark GMT NOVAX (bronze) - cena 3600zł napędzany NH34A.

Dlaczego tyle kosztuje?

"ale większość z nas, jak sądzę, wie, że mechanizm to nie jest jedyna składowa ceny"

EOT

 

Kwestia budowania prestiżu bez oparcia w niczym innym jak jego kreowaniu ceną. Jeśli chcesz sprawić, aby coś było "prestiżowe" bez istnienia w świadomości konsumenta jako takowy towar to zaczynasz właśnie od wysokiej ceny. Ceny, która musi zapewnić rentowność firmie. A i Xiccor (sikor) to nie jest dobry przykład. Bo co to właściwie jest? Polska marka powstała na cześć potocznego określenia zegarka ponad dekadę temu. Faktycznie, nie tylko koszty produkcji wpływają na cenę ;)

 

I jako branżyści prowadzący własne firmy (sprzedaż) doskonale wiecie a przynajmniej powinniście wiedzieć o co chodzi ;) w szczególności w przypadku ograniczonego portfolio producenta.

 

 

Ile taki xiccor sprzedaje swoich sikorów i ile ma z tej sprzedaży na funkcjonowanie i rozwój? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No właśnie - to jest "polowanie na super okazję". 

Bo cena regularna tego modelu wygląda trochę inaczej: https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h38525541-jazzmaster-thinline-auto.html

 

 

 

Ale podobne oferty, przeceny o 60-80% od wydumanych cen katalogowych niektórych producentów pojawiają się regularnie w sklepach graymarket z USA jak  jomashop czy Ashford. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Ale podobne oferty, przeceny o 60-80% od wydumanych cen katalogowych niektórych producentów pojawiają się regularnie w sklepach graymarket z USA jak  jomashop czy Ashford. 

 

No właśnie dlatego to jest "grey market".   :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Ashford i Hamilton to nie jest to zaden grey market.

Ashford jest oficjalnym dystrybutorem Hamiltona w Stanach. Kupujac u nich, gwarancja jest honorowana w Europie i w Polsce.

Przerabialem temat osobiscie - zakupu w Ashford i potem serwisu w Swatch Group w Warszawie. Bez problemow.

Natomiast sam zakup w Ashford i przesylka bardzo sprawnie, od zamowienia na stronie do momentu kiedy zegarek byl u mnie (po odprawie celnej) minal okolo tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel.Sz napisał(-a):

Jezeli chodzi o Ashford i Hamilton to nie jest to zaden grey market.

Ashford jest oficjalnym dystrybutorem Hamiltona w Stanach. Kupujac u nich, gwarancja jest honorowana w Europie i w Polsce.

Przerabialem temat osobiscie - zakupu w Ashford i potem serwisu w Swatch Group w Warszawie. Bez problemow.

Natomiast sam zakup w Ashford i przesylka bardzo sprawnie, od zamowienia na stronie do momentu kiedy zegarek byl u mnie (po odprawie celnej) minal okolo tydzien.

 

OK. Mój błąd w takim razie. Co nie zmienia faktu, że to 64% rabatu, jeżeli dobrze pamiętam ze strony.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.