Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Viktor

Eikesha U-4824 AK

Rekomendowane odpowiedzi

Wahadło/drut wyginasz lekko w kierunku "pod górę" tzn gdzie skrzynia była wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę ustaw ''do pionu''  i

12 minuta, popatrz jak pan podgina drut

w lewo / prawo do momentu aż usłyszysz

równomierne tykanie , to instrukcja regulacji symetrii chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Viktor napisał(-a):

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Niestety wskazówki nie ocierają, zrobię też test zdejmując je na jakiś czas, aby sprawdzić czy to nie one są powodem, zegar  był postawiony w pionie w oparciu o poziomicę w dwóch płaszczyznach , jedyne czym kręciłem to śrubką regulacyjną ustalającą wysokość ciężarka na wahadle / zegar spóźniał kilka minut na dobę -udało się zejść do minuty na dobę / co jak na stary mechaniczny zegar uważam za b. dobry  wynik.  Zgodnie z zaleceniem spróbuję przechylić o niewielki kąt do 2-3 stopni w prawo lub lewo całą skrzynkę .  Pozdrawiam Witold 

 

Przechyliłem zegar o 1-2 stopnie w lewo i  raczej pomogło... ale nie bardzo wiem w którą stronę wygiąć cały drut na którym wisi wahadło  ? W przeciwną stronę?  

jak pokazują filmy przeskok trybu wychwytu musi mieć miejsce w środku wychylenia wahadła ... muszę najpierw zrozumieć teorię aby nic nie uszkodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dół zegara przesunąłeś w lewo i chodzi dobrze, to i drut trzeba leciutko w tę stronę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Viktor napisał(-a):

 

Przechyliłem zegar o 1-2 stopnie w lewo i  raczej pomogło... ale nie bardzo wiem w którą stronę wygiąć cały drut na którym wisi wahadło  ? W przeciwną stronę?  

 

Nie zginasz "całego drutu na którym wisi wahadło", tylko ten drut łączący się z kotwicą, który na wyrost nazwać należy drążkiem kotwicy. 

Na zdjęciach tego werku widać mniej więcej miejsce zginania - regulacji.

 

IMG_2291.thumb.jpeg.639d1c63635a99f413c4267b3c2b5854.jpeg.881a3e9bb5eb97b3a13254f21b85a309.jpeg

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 20:35, Anansi napisał(-a):

Sprawdź, czy prawidłowo chodzi po przechyleniu skrzyni w prawo lub w lewo. Jeżeli tak, to trzeba wyregulować wychwyt. W takim werku nie ma regulowanych widełek kotwicy, wygina się leciutko cały drut. Sprawdź też, czy coś się nie ociera - elementy wahadła, wskazówki itd.

Witam 

podginanie drutu wychwytu   pozostawiłem zegarmistrzowi z 30-letnim  doświadczeniem i pomogło. Po około 15 minutach mechanicznej regulacji wychwytu zegar zaczął pracować prawidłowo . Zegarmistrz nauczył mnie też ustawiać go na słuch. Z początku nie słyszałem różnic, ale kilka ćwiczeń z rytmiki i rozróżniam kiedy zegar ma niewielką odchyłkę od pionu w lewo lub w prawo. Trochę jak w muzyce .... chyba pokochałem te tykające wehikuły czasu , 

Obejrzałem japoński też film jak Japończyk rozkręca , myje, czyści, poleruje,  smaruje , prostuje , rozwierca, składa, ustawia, reguluje. Jedno jest pewne:  zegarmistrz to nie jest fach dla niecierpliwych .

Anasi -uprzejmie dziękuję za pomoc 

pozdrawiam:

Witold 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.03.2024 o 20:35, Anansi napisał(-a):

Sprawdź, czy prawidłowo chodzi po przechyleniu skrzyni w prawo lub w lewo. Jeżeli tak, to trzeba wyregulować wychwyt. W takim werku nie ma regulowanych widełek kotwicy, wygina się leciutko cały drut. Sprawdź też, czy coś się nie ociera - elementy wahadła, wskazówki itd.

Przechyliłem zegar o 1-2 stopnie w lewo i  raczej pomogło... ale nie bardzo wiem w którą stronę wygiąć cały drut na którym wisi wahadło  ? W przeciwną stronę?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lewo- czytaj wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Viktor napisał(-a):

Przechyliłem zegar o 1-2 stopnie w lewo

Jeżeli Ty widzisz odchylenie na ścianie o 2 STOPNIE ( geometryczne) ... TO Pełen Szacun...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety po przeglądzie u speca z 30 letnim doświadczeniem w tego typu mechanizmach-  zegar zaczyna stawać , na naprawę mam roczną gwarancję , więc nie dotykam ... Boję się nakręcać do oporu by nie uszkodzić sprężyny , ale widać że spod spodu że jest nakręcona . Być może przyczyna leży gdzie indziej np zużycie łożysk lub czopów , może źle ustawiony wychwyt... Jakieś porady?  czy zwrócić na gwarancji do ponownej naprawy ....

Witold 

Witam

niestety po przeglądzie u speca z 30 letnim doświadczeniem w tego typu mechanizmach-  zegar zaczyna stawać , na naprawę mam roczną gwarancję , więc nie dotykam ... Boję się nakręcać do oporu by nie uszkodzić sprężyny , ale widać że spod spodu że jest nakręcona . Być może przyczyna leży gdzie indziej np zużycie łożysk lub czopów , może źle ustawiony wychwyt... Jakieś porady?  czy zwrócić na gwarancji do ponownej naprawy ....

Witold 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, erzlot napisał(-a):

 

Trochę zostało mi z ustawiania precyzyjnego automatów przemysłowych szwalniczych ... ale tak precyzyjny nie jestem przy przechyłach pomaga mi zaawansowana laserowa elektronika ...

Znalazłem też indyjski sezam,  gdzie są nowe tego typu mechanizmy koszt ok 120 $ części do tego typu zegarów i fajne narzędzia...

 

www.greenstarstools.com

 

IMG_2902.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No, ale przecież pisałeś, że po lekkim przechyleniu zegar zaczął chodzić.... Trzeba było tak zostawić i jedynie wsłuchać się, czy miarowo chodzi. Czy jest równe ,, tik - tak ". Gdyby wyglądało, że jest równo, to zostawić i patrzeć jak długo będzie chodził. 

Wtenczas, albo byś tak lekko pochylony zostawił, lub dał do zegarmistrza - mówiąc mu, co i jak jest.. . Lub sam lekko podgiął pręt. 

PS.... ale o tym już pisaliśmy - wszystko powtarza się - czy to ,, déjà vu "

- jeśli oddasz do zegarmistrza, to nie na jeden dzień. Zostaw go nawet na dwa tygodnie. Niech on sprawdzi, jak z tym chodzeniem jest i usunie ewentualnie usterkę. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.