Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Alojzy

Breitling - ponoć z 1950 r. - co myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alojzy
post-0-0-06714800-1330797663.jpg

post-0-0-68176600-1330797660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek szwajcarski. Jednak to nie oznacza, ze musi znajdowac sie w tym dziale. Przenosze do zapytan o wszystko.


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Alojzy"

Mam okazję zakupić taki oto zegarek. WAszym zdaniem' date=' oryginał? Czy może jakiś składak? Ile może być wart? Jak dam 400 euro to przepłace? [/quote]

 

Pytanie do jasnowidza. Koperta wygląda na oryginalną, a co jest w środku to to kto wie?

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alojzy

Ha, no ja jeszcze też nie widziałem środka. A co sądzicie o cenie? Czy warto brać za 400 euro? Powiem szczerze, że będzie to mój pierwszy taki zegarek i jestem kopletnie zielony w temacie cenowym. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź z właścicielem do jakiegoś zegarmistrza niech go otworzy powie co jest w srodku wróć napisz co to. Jak trafisz na porządnego fachowca to Ci powie co może być wart. Pozdrawiam

 

PS. Jakbyś pstryknął fotki mechanizmu na pewno Ci ktoś tu pomoże.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alojzy
post-0-0-50595500-1330797949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wydembiłem takie zdjęcie od właściciela. Co o tym myślicie?

 

Wygląda na oryginał. Werk Valjoux 7730, używany przez Breitlinga.

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tez tutaj:

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....&highlight=

 

Kolega SIRLUKE1 ma podobny stary chronograf Breitlinga - skontaktuj sie moze tez z nim i spytaj, ile on zaplacil?

 

Czy Twoj egzemplarz byl pozlacany, bo tak mi to wyglada?

 

 

Ceny zegarkow starych to trudna rzecz, ale ja mysle sobie tak. 400 EURO to cos kolo 1500 zlotych. Byl kiedys watek o zlotych szwajcarskich chronografach "no name" z kalibrami Landerona/Valjoux i stanelo, ze adekwatna cena to ponad 1000 zl. Ja sam widzialem na szwedzkiej aukcji podobny zloty chronograf "no name", w swietnym stanie, ktory poszedl za okolo 1300-1400 zl w przeliczeniu. Ten nie jest zloty, ale za to Breitling, co stawia go z miejsca dwie polki wyzej. O ile chronograf jest w pelni sprawny, a mechanizm w dobrym stanie (zegarmistrz!) to skalnialbym sie do uznania ceny za uczciwa.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro padło o mnie to napiszę :)

 

Ja swojego kupiłem bardzo, bardzo okazyjnie :) 400 E to moim zdaniem normalan cena za taki model. W sklepach internetowych cena takich modeli oscyluje w granicy 800 - 1300 USD. Moje obawy wzbudzją wskazówki...wydaję mi się, że są dokładane, ale niech się wypowie ktoś bardziej światły w tym temacie.

 

przykłady:

 

http://www.chrono24.com/web/pl/hersteller/...ing/1337086.htm

 

http://www.chrono24.com/web/pl/suchen/u/in...anzahlgesamt=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alojzy

Drodzy Koledzy.

 

Dziękuje za wasze uwagi. No i właśnie moje wątpliwości także budzą te wskazówki. Jakby nie pasowały do tego zegarka ale to tylko subiektywna opinia. Choć w zasadzie, przecież to Breitling wię może tak właśnie powinny wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy Koledzy.

 

Dziękuje za wasze uwagi. No i właśnie moje wątpliwości także budzą te wskazówki. Jakby nie pasowały do tego zegarka ale to tylko subiektywna opinia. Choć w zasadzie, przecież to Breitling wię może tak właśnie powinny wyglądać :)

 

Wskazówką brakuje wypełnienia masa świecącą, poza tym felerem pasują do koperty. Zegarmistrz powinien uzupełnić ten brak.

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.