Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominiczeq

Ustawić bicie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie pewnie trywialne ale nie chcę nic popsuć. Otóż wróciłem z ferii i w zegarze wiszącym bicie się "wybiło" do końca. Po nakręceniu mam teraz połówki na pełnych i odwrotnie. Jak to przestawić? Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pytanie pewnie trywialne ale nie chcę nic popsuć. Otóż wróciłem z ferii i w zegarze wiszącym bicie się "wybiło" do końca. Po nakręceniu mam teraz połówki na pełnych i odwrotnie. Jak to przestawić? Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.

 

A skąd mamy wiedzieć jaki rodzaj mechanizmu bicia to jest?

Najprościej ściągnij wskazówki u włóż je z powrotem w takiej pozycji jaką akurat wybija mechanizm.

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mechanizm: grzebieniowy, paryski etc...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to się trochę dowiedziałem...Szacunek.

 

Zrób zdjęcie mechanizmu od tyłu i daj tutaj, to doradzę więcej, ale spokojnie możesz też przełożyć wskazówki tak jak mówiłem wcześniej.

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się pomylił, to zapewne mechanizm bicia jest zapadowy.

Wsadź palce za tarczę mniej więcej na wysokości godziny drugiej (lub dziesiątej) najczęściej tam znajduje się dźwignia którą ustawisz to co bije do tego co pokazuje.

Chyba, że wisi sznureczek z który możesz pociągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]najczęściej tam znajduje się dźwignia którą ustawisz to co bije do tego co pokazuje. Chyba, że wisi sznureczek z który możesz pociągnąć...

 

No właśnie, sznureczek prawie nigdy nie wisi, a również czasem brakuje wystającej dźwigienki. Wtedy podnosimy dźwignię wkładając palec do środka mechanizmu i potrzeba już trochę wiedzy co jest do czego, a trochę inaczej wygląda to zależnie, czy mechanizm jest typu paryskiego czy szwarcwaldzkiego. :D

 

--

Piotr Ratyński

Skype:odziu1

GG:1064092


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli samo życie ;-)

Metoda partyzancka: przesuwać wskazówkę minutową aż usłyszy się zalot (mniej więcej do za pięć w pół do lub cała) potem cofnąć, poczekać co wybije i tak dalej do skutku.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.