Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cordi7

Casual na co dzień

Recommended Posts

Dzieki za sugestie - Formexa znam, mierzylem pierwsza wersje, ktora wizualnie mi bardziej siedzi.

Gen. 2 zrobila sie zbyt ugrzeczniona i bizuteryjna jak dla mnie, plus ten rodzaj zegarka obstawia mi Muhle SAR.

Z tego samego powodu odpuszczam Circule Protrail, ktora na papierze ma wszystko (80.000 A/s, powloke utwardzana, itp.)

 

image.thumb.png.0234521706baf94fceeef857a5591af6.png

 

image.thumb.jpeg.8c7fd6a53d5fce3a03f77b67a7bc3d36.jpeg

Edited by cordi7

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i w formexie jesteś skazany na fabryczne paski bo klamerki nie dobierzesz kolorystycznie. Albo czarna albo niepasująca, czego osobiście nie znoszę. Ew sam pasek do fabrycznej ale tu się zaczyna kombinowanie...


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

No i w formexie jesteś skazany na fabryczne paski bo klamerki nie dobierzesz kolorystycznie. Albo czarna albo niepasująca, czego osobiście nie znoszę. Ew sam pasek do fabrycznej ale tu się zaczyna kombinowanie...

Przy skórzanych paskach mają "deployant clasp" z mikroregulacją i możesz to zapięcie przekładać do innych pasków (zamiast tradycyjnej klamerki), byle wpasować się w rozstaw i kształt dziurek.
Początkowo mnie to "cudo" irytowało ale teraz z powodzeniem wykorzystuję do różnych zegarków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

No i w formexie jesteś skazany na fabryczne paski bo klamerki nie dobierzesz kolorystycznie. Albo czarna albo niepasująca, czego osobiście nie znoszę. Ew sam pasek do fabrycznej ale tu się zaczyna kombinowanie...

 

Dlatego bierzesz na velcro albo przekladasz na marine nationale :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, platuran napisał(-a):

Przy skórzanych paskach mają "deployant clasp" z mikroregulacją i możesz to zapięcie przekładać do innych pasków (zamiast tradycyjnej klamerki), byle wpasować się w rozstaw i kształt dziurek.
Początkowo mnie to "cudo" irytowało ale teraz z powodzeniem wykorzystuję do różnych zegarków.

 

Screenshot_20250701_083638_Chrome.thumb.jpg.62405331acb14ce91d37e9ec249c2a93.jpg

 

no a pasek MN bedzie mial innego koloru hardware nawet jak jakims cudem bedzie piaskowany (u Eryki te pasiory juz 85 euro) :D


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

no a pasek MN bedzie mial innego koloru hardware nawet jak jakims cudem bedzie piaskowany (u Eryki te pasiory juz 85 euro) :D

 

 

Masz Erica Original (najdrozsza), Nick Mankey i Watch Steward. Ja mam ten ostatni na MV Nereide GMT i BARDZO sobie chwale - jakbym piorko nosil a nie 42 mm divera.

 

Nick Mankey daje mozliwosc zamowienia klamry z tytanu w roznych wariantach wykonczenia:

 

image.thumb.png.254bb7a1545a0e03fbbac8b0c8e21c6d.png

 

Wiec costam da sie dobrac ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Masz Erica Original (najdrozsza), Nick Mankey i Watch Steward. Ja mam ten ostatni na MV Nereide GMT i BARDZO sobie chwale - jakbym piorko nosil a nie 42 mm divera.

 

Nick Mankey daje mozliwosc zamowienia klamry z tytanu w roznych wariantach wykonczenia:

 

image.thumb.png.254bb7a1545a0e03fbbac8b0c8e21c6d.png

 

Wiec costam da sie dobrac ;)

 

U nicka niedawno patrzyłem z  ciekawości to czas oczekiwania na pasek to obecnie pare miesiecy także good luck :D

 

Screenshot_20250701_152257_Chrome.thumb.jpg.8ac0e4db25c814a064bd01b0f8d98f40.jpg


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to jak poczekasz jeszcze kilka to przepadnie ci sezon letni 2026 :D

A na powaznie - na dobre rzeczy warto poczekac. Lepiej tak niz...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 29.06.2025 o 10:04, cordi7 napisał(-a):

(...)

Sinn 556 I - po ostatnich podwyżkach zrobił się niestety drogawy, nie podoba mi się nowe OGROMNE zapięcie z mikro

(...)

Sinn 556 to i przed podwyżkami był drogi, w stosunku do tego co oferuje. Drugi raz bym nie kupił, nawet jakby kosztował 30% mniej. Jak Sinn, to bez wahania brałbym 856. Chociaż sam od kilku tygodni dumam między Damasko, Hanhartem i Hamiltonem.

Przy czym Damasko tak mi ostatnimi czasy siadło, że rozważam praktycznie wszystko co mają w ofercie i nie jest nurkiem.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Jogi napisał(-a):

Sinn 556 to i przed podwyżkami był drogi, w stosunku do tego co oferuje. Drugi raz bym nie kupił, nawet jakby kosztował 30% mniej. Jak Sinn, to bez wahania brałbym 856. Chociaż sam od kilku tygodni dumam między Damasko, Hanhartem i Hamiltonem.

Przy czym Damasko mi tak ostatnimi czasy tak siadło, że rozważam praktycznie wszystko co mają w ofercie i nie jest nurkiem.


Sinna 556 pamiętam za 995€ na pasku i bodajże 1.150€ na H-linku, ciut więcej na fine linku. I to była uczciwa cena. Teraz jest 1.150€ na pasku, 1.360€ na silikonie i oszałamiające 1.500€ na bransolecie - za co pytam? Za entry model z 3 wskazówkami, o fajnym rozmiarze i stylistyce, dobrze wyregulowanym mechanizmie - ale nic poza tym.

 

Mam założony w głowie budżet. W przypadku Damasko niestety mniejszy na papierze DS30 na ręce jest wizualnie większy niż DK36 (na papierze większy). Przy czym DK36 z racji na mechanizm in house jest dużo droższy (ma za to klatkę z miękkiej stali) i wchodzi w rejony Sinna 856.

 

Tak zupełnie szczerze to bardzo ciągnie mnie do czarnego Preventora HD12… i w tym momencie Laco potwierdza, że jeszcze w tym roku wyjdzie małe (ok. 40 mm) GMT, oby mniejsza wersja modelu Frankfurt. I to chyba między tymi modelami rozegra się finałowa walka. Patrzyłem na C65 Sandhurst, niby wszystko ok ale jakoś mnie nie porwał.

 

Wiem dokładnie, czego chcę i chyba takiego modelu jeszcze nie robią 😆


PS. Jakby Mühle zrobiło Panovę w rozmiarze 38-39 mm to bym brał w ciemno.

 

Edited by cordi7

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 1.07.2025 o 15:23, Funky_Koval napisał(-a):

U nicka niedawno patrzyłem z  ciekawości to czas oczekiwania na pasek to obecnie pare miesiecy także good luck :D

 

Screenshot_20250701_152257_Chrome.thumb.jpg.8ac0e4db25c814a064bd01b0f8d98f40.jpg

 

Na pierwszy pasek czekałem chyba 3 tygodnie. Na kolejne dwa coś ok. 2 miesięcy.

 

Teraz Nick ma nową serię i nie wiemy czy z ciekawości nie zamówię 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały update: jak zwykle u mnie skończy się na czymś kompletnie innym niż pierwotny plan 😆

 

Musze poczekać jeszcze chwilę do urodzin ale 2025 będzie rokiem Certiny DS-X GMT:

 

IMG_7737.thumb.png.95905f47d27f9cdddef061d313c74431.png


Może w końcu w 2026 uda się coś małego kupić? Choć z 4-5 pomysłów, jakie mam tylko 2-3 są małe 😆

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny! Pierwsze skojarzenie Nodus Contrail GMT :)
Bedzie na pasku gumowym czy bransolecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guma. Bardziej mi do niego pasuje. Może z czasem dokupię bransoletę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne te nowe Cytryny.

Biała robi robotę. Na wakacje idealna. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiec jak to zwykle u mnie - musi nastapic dramatyczny zwrot akcji. :D

 

Czekam co pokaze Laco, caly czas chodza plotki o zmniejszonej wersji modelu Frankfurt GMT, ktory mi sie bardzo podoba.

Zeby nie zamykac sobie drzwi i miec wybor Certina albo Laco w tym roku chce kupic cos malego, wygodnego i wytrzymalego.

 

Wydaje sie, ze stanie na Hanharcie (Preventor HD12), choc Damasko DS30 nie wyszlo mi do konca z glowy... no i jest jeszcze 556 I.

 

Stay tuned, do konca sierpnia - poczatku wrzesnia temat sie rozstrzygnie :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź tego Sinna 😆 

 

btw rok ciągniesz temat i bez efektów ? 🤔

Edited by gszydlowsky

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

btw rok ciągniesz temat i bez efektów ? 🤔

 

W trosce o szczesliwe pozycie malzenskie zobowiazalem sie po szalenstwach ostatnich dwoch lat do jednego zakupu na rok.

 

:P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klamka zapadla, koniec sierpnia zamawiam Preventora HD12, mam juz sztuke odlozona bo one sie szybko rozchodza :D

 

Edited by cordi7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoi 👍

 

PS. Zasłużyłem sobie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę że jednak przemyśli sprawę i kupi Sinna , 556 to już kultowy zegarek a ten Preventor to chyba ma kiepską bransoletę gdzieś słyszałem 😆 

Edited by gszydlowsky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli mamy 2:1 że jednak bedzie zmiana zdania :P

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Stoi 👍

 

PS. Zasłużyłem sobie.

 

Szykuj dwie dyszki :P


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nad 556 może bym i myślał jakby cennik Sinn miał jak dwa - trzy lata temu. Wtedy może nawet 104 / 105 bym rozważał 😝


PS. Mierzyłem Preventora na bransie, mi się podoba. To jest cudownie nudny i nudnie cudowny zegarek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.