Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Propozycje Vacheron Constantin na 2008 rok

Rekomendowane odpowiedzi

McIntosh - Patrimony Contemporaine faktycznie jest super - zawsze twierdziłem że datownik tylko psuje ten zegarek :lol:

 

PS przy okazji dodam że to 1 z 3 moich wymarzonych zegarków, a w które bardziej się nie wgłębiam przez wzgląd na cenę :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
McIntosh - Patrimony Contemporaine faktycznie jest super - zawsze twierdziłem że datownik tylko psuje ten zegarek :D

 

Ale na czarnej tarczy nie wygląda źle :smile:

 

post-0-0-95601400-1330814872.jpg

 

a manual to już w ogóle rewelacja...

 

img3827psld4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, kojarzysz może referencję tego Patrimony (nie mogę znaleźć na stronie VC):

 

img3827psld4.jpg

 

Pozdrawiam :wink:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mariusz, kojarzysz może referencję tego Patrimony (nie mogę znaleźć na stronie VC):

 

Igor, na stronie nie znajdziesz, bo to limitowana wersja sprzedawana tylko w butikach VC. Referencji nie pamiętam, ale mam gdzieś zapisaną. Jak tylko znajdę plik z notatkami to napiszę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrimony zabija :shock: jak zawsze piękne lub ew piękniejsze :mrgreen: (ale i tak bez datownika fajniejsze :grin: )

 

brakowało mi w nim dwóch rzeczy - sekundnika

 

przyznam się że ja też wolę zegarki z sekundnikiem niż bez :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
przyznam się że ja też wolę zegarki z sekundnikiem niż bez :wink:

 

Co racja to racja chociaż powiem Ci, że np. z Panerai to ja mam niezły ból. Sam nie wiem czy chciałbym zegarek z sekundnikiem czy bez. Ale to nie koniec dylematów, bo np. Luminor ma blokadę koronki i ładniejsze w moim odczuciu uszy niż Radiomir, ale z kolei Radiomir ma ładniejszą tarczę ze względu na większe cyfry. No i bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze. Co to cholera za firma jest, że człowiek chciałbym mieć od razu pięć zegarków z kolekcji :evil:. Że też się dałem podpuścić na wypad do Jansena, nie zapomnę Ci tego Igor :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja nie zmieniłbym jednego powyższego Patrimony nawet za 5 Panerai'ów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście ja nie zmieniłbym jednego powyższego Patrimony nawet za 5 Panerai'ów :wink:

To oczywiste. Jeden w zupełności wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oczywiste. Jeden w zupełności wystarczy

 

Chodziło mi o to że gdybym miał do wyboru Patrimony vs Pam (jakikolwiek) zawsze stawiam na Patrimony - po prostu Pam'y to nie do końca mój gust :wink: (fakt że fajne ale nie AŻ TAK :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Osobiście ja nie zmieniłbym jednego powyższego Patrimony nawet za 5 Panerai'ów :wink:

 

Od siebie mogę powiedzieć tyle, że Vacheron Constantin to moja ulubiona firma i zawsze będzie dla mnie najważniejsza co nie oznacza, że mam klapki na oczach i nie dostrzegam innych marek. Panerai znakomicie się rozwija i ma to szczęście, że jest w prestiżowej grupie obok takich gigantów jak Vacheron Constantin czy A.Lange&Soehne. Panerai jak na razie wszystko sprzyja i bardzo dobrze. Szkoda, że Moser nie ma tyle szczęścia, a oferta na rok 2008 z tej manufaktury bardzo mnie rozczarowała. Liczyłem na nowe komplikacje, zapowiadane od dawna własne mechanizmy z automatycznym naciągiem, ale zamiast tego otrzymujemy biżuteryjną wersję Mayu oraz tarczę z macicy perłowej. To jednak trochę za mało jak na firmę z wielkimi ambicjami. No ale dobra, koniec tego off topa.

 

Igor,

referencja o którą pytałeś to: 81180/000R-9283.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, cieszę się, że Twoja zegarkowa przygoda będzie miała w sobie okres Panerai - nie często zmienia się VC czy Breguet na Pam'a, tak więc Twój ostatni wybór usprawiedliwia mi trochę sentyment jakim darzę tę markę i racjonalizuje zakupy tych czasomierzy :wink:

 

Igor,

referencja o którą pytałeś to: 81180/000R-9283.

 

Wpisując w Google podaną przez Ciebie referencję nic nie mogę znaleźć nt tego modelu :oops: Gdzie mogę poczytać trochę o tym Patrimony (limitacja, mechanizm, zdjęcia, cena)?

 

Pozdrawiam


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To nie jest tak, że zamieniam VC na Panerai. Zapewne po zakupie Panerai przyjdzie czas na kolejne Vacherony. Po prostu dużo łatwiej jest nabyć zegarek producenta z Florencji, bo jest tańszy. Do zakupu Vacherona trzeba się jednak przygotować i trochę finansowo wysilić.

 

Wpisując w Google podaną przez Ciebie referencję nic nie mogę znaleźć nt tego modelu :oops: Gdzie mogę poczytać trochę o tym Patrimony (limitacja, mechanizm, zdjęcia, cena)?

 

Niestety na google nic nie znajdziesz. Akurat ten model nie był szerzej omawiany, a i sam Vacheron jakoś szczególnie się nie chwali chociaż jest czym. Ale mogę odpowiedzieć na Twoje pytania. Referencja, którą podałem jest jak najbardziej prawidłowa i dotyczy Patrimony Contemporaine z manualnym naciągiem, który został wykonany w 2007 roku na potrzeby butików VC i tylko tam jest sprzedawany. Cena przekracza 10000 Euro. Dokładnie nie wiem jaka jest limitacja. Co do mechanizmu, to w tym modelu pracuje cal. 1400, który kiedyś opisywałem na forum. Warto też zerknąć na stronę Purystów...

 

http://www.thepurists.com/watch/features/8...1400/index.html

 

I na koniec fotka...

 

post-0-0-88684000-1330814996.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mariusz :wink:

 

Kurcze... O wiele bardziej mi się podoba wersja z czarną tarczą, niż powszechnie znana z jasną... Na ręce wygląda niesamowicie:

 

1fe23ca81748eaec.jpg

 

i myślę, że chciałbym go kiedyś mieć :oops:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Dziękuję Mariusz :wink:

 

Kurcze... O wiele bardziej mi się podoba wersja z czarną tarczą, niż powszechnie znana z jasną... Na ręce wygląda niesamowicie:

 

Obrazek

 

i myślę, że chciałbym go kiedyś mieć :oops:

 

Nie ma problemu. Podaję numer telefonu: 41 22 316 17 40. Wystarczy zadzwonić, nadać przelew lub osobiście wybrać się do Genewy i zegarek jest Twój. Proste :cool:. Moim zdaniem nie warto zakupu tego zegarka odkładać na kiedyś, bo może być za późno (trudno będzie kupić), a i cena dużo wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze finansowo to było takie proste :oops:

 

No i nie ukrywam, że na "liście marzeń" pierwszego miejsca ten Vacheron nie piastuje :wink:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Odświeżam temat. Vacheron Constantin uzupełnił znane już kolekcje o nowe wspaniałe zegarki. Rzecz dotyczy kolekcji "Maski" oraz linii dedykowanej wielkim odkrywcom.

 

Maski:

 

Meksyk

post-0-0-03356500-1330869326.jpg

 

Japonia

post-0-0-74702400-1330869327.jpg

 

Gabon

img48641na6.jpg

 

Papua Nowa Gwinea

post-0-0-52947400-1330869335.jpg

 

Wielcy odkrywcy:

 

gdexploscomporvb1gr1.jpg

 

Od lewej: Krzysztof Kolumb, Marco Polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Meksyk jak to Meksyk-lekko straszny i śmieszny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
post-0-0-09550500-1330869355.jpg

post-0-0-82918300-1330869338.jpg

post-0-0-13446600-1330869347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspaniałe zegarki :shock:

 

Wspaniałe, ale mi osobiście troszkę przeszkadza brak wskazówki sekundowej na niektórych z nich.

Po za tym są piękne i pewnie mógłbym się do nich przyzwyczaić mimo braku sekundy:-)

 

PS. Witam wszystkich! (pierwszy post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni to cudo...

Ale tak piękny jak nieosiągalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Platynowy Patrimony kopie tylek :)

 

Rzeczywiście świetny jest. Z tą kremową tarczą (moim zdaniem) wygląda lepiej niż w wersji platynowej. Szkoda tylko, że Vacheron nie pokusił się o wykonanie powiększonej wersji kalibru 1400. Jasne, wiem, że im mniejszy mechanizm i bardziej skomplikowany tym uznanie dla kunsztu zegarmistrzowskiego większe jednak przy większym werku uniknęliby znaczących dysproporcji pomiędzy średnicą koperty, a mechanizmu i wówczas mogliby dać przeszklony dekiel. Dorzuciliby jeszcze duży sekundnik i mielibyśmy ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panmaciej

Vacheron Constantin....jak dla mnie, to Firma mająca w swej ofercie najpiękniejsze zegarki....i myślę iż za jakiś czas, to VC będzie na szczycie piramidy, a nie Patek...te zegarki to marzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Serp

Zegarki.. niesamowite

dzieki McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.