Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Jak nakrecac mechanika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam sie z prosba do Was o rozwiniecie tematu, bo:

1. Moja znajomosc na ten temat jeszcze raczkuje

2. Szukajka mi nic nie znalazla (byc moze poprostu nie wiem jak szukac)

3. Zakupilem Poljota na mechanizmie 31679, ktory ma mi sluzyc do garnituru przez ladnych pare lat i nie chce od razu go popsuc.

Ogolnie wyczytalem, ze dokrecajac za mocno mozna mechanizm uszkodzic.

Poki co nakrecalem go bardzo asekuracyjnie, ale pochodzil mi tylko 20 godzin i zdechl.

Kiedy wiadomo, ze jest nakrecony wystarczajaco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poki co nakrecalem go bardzo asekuracyjnie, ale pochodzil mi tylko 20 godzin i zdechl.

Kiedy wiadomo, ze jest nakrecony wystarczajaco?

 

Taa... :P Miliony ludzi nakręcają zegarki i nawet przez chwilę nie zastanawiają się nad tym, ale to tak na marginesie...

 

Zegarek jest nakręcony na pewno wystarczająco, gdy jest nakręcony do końca. A przez "zbyt mocno" rozumiemy nakręcanie siłowe "bez czucia". Koronkę przy nakręcaniu trzymamy delikatnie w palcach, tak żeby przy końcu nakręcania mogła nam sie swobodnie przekręcić w palcach. Jak ktoś ściska koronkę jak imadło, to ma szanse na zerwanie sprężyny czy też przekręcenie gwintu w koronce, ale to trzeba wyjątkowo mocno trzymać i wyjątkowo dużo siły użyć do nakręcania. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.