Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
xomnes

Pomoc w wyborze nowego

Recommended Posts

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze zegarka,

 

Mam kilka typów na oku ale nie mam zielonego pojęcia czy warto - chodzi mi o stosunek jakości do ceny 

 

Szukam...

 

Zegarek na brasnolecie, okrągła koperta ( nie podobaja mi sie divery [te z bezelem i numerami na nim], automat

 

1.  Tissot PRX Powermatic 80 

2.  Tissot La Loce

3.  Seiko Presage SRBP77

4.  Seiko SRPH87K1 - tu ręczny naciąg ale wygląd jest OK\

5. Certina DS 1 Powermatic

6.  Orient Star Contemporary 

7. Citizen Tsuyosa Small second ale na bransolecie

 

 

 

Może macie jakieś pomysły w podobnym wyglądzie do 4k 

Nie wiem czemu ale mam jakąś wewnętrzną blokadę przed zegarkiem na pasku ( każdy wydaje mi się że  nadaje się do garniaka) \

Chodzę ubrany na luzie, do pracy casual ale bez koszuli raczej polo.

Dodatkowo pytanie czy jak jest zegarek na pasku producent ma pod ten zegarek dedykowane bransolety ( bo jak inaczej trafic w odcień etc.)

5aef94fae1c0bb885cdde4179e4c889b.jpg

2.  Tissot La Loce

 

88db19779359118a772f471d5029b279.jpg

3.  Seiko Presage SRBP77

2022-01-05-10-37-18_top.jpg

4.  Seiko SRPH87K1 - tu ręczny naciąg ale wygląd jest OK\

large_srph87k1-1.jpg

5. Certina DS 1 Powermatic

zegarek-certina-ds-1-powermatic-80-c0298071103100.jpg

6.  Orient Star Contemporary 

orient-star-re-au0005l00b-contemporary-209626-1.jpg

citizen-elegant-tsuyosa-automatic-small-seconds-nk5010-01h_252382_366842.jpg

Edited by xomnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orient star z wymienionych, za 2200 do wzięcia. 

A do 4 k oln jest tyl zegarków, że głowa mała. Przejrzyj wszystkie taki, wszystko już podano.

 

 

Screenshot_20250103-133725.png

 

 

 

Screenshot_20250103-134204.png

 

Screenshot_20241220-153402.png

Edited by Petru23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wyżej wymienionych wybrałbym w takiej kolejności:

1. OSa

2. PRX

3. Citka jednak pod warunkiem, że takiego 

image.png.592f0a5a55dc712c45696fae1fa40dda.png


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź Dorian06

33 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

3. Citka jednak pod warunkiem, że takiego 

Oglądałem przymierzałem ale nie pasuje mi ta lupka :/

 

Nie mam jeszcze wiedzy o mechanizmach ich jakości itp, wciaż czytam ogladam YT, chłonę wiedzę ale temat jest jak ocean a ja dopiero w kropli wody pływam :D

 

Wybierasz powyższe kierując sie stosunkiem jakości do ceny czy wyglądem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRXa ciezko pobic - to swietny calosciowo pakiet w nadal relatywnie rozsadnych pieniadzach, OS tez fajna opcja.

Zerknij jeszcze na Mido Multifort Big Date TV, ktory powinno dac sie wyrwac w badz ciut powyzej budzetu.

 

Do wyboru masz gume (bardziej casualowo) bardz bransolete (bardziej elegancko).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Z wyżej wymienionych wybrałbym w takiej kolejności:

1. OSa

2. PRX

3. Citka jednak pod warunkiem, że takiego 

image.png.592f0a5a55dc712c45696fae1fa40dda.png

 

Lepiej bez tej lupy. Na amazon.pl poniżej tysiaka

 

 

 

Screenshot_20250106-132151.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, xomnes napisał(-a):

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze zegarka,

 

Mam kilka typów na oku ale nie mam zielonego pojęcia czy warto - chodzi mi o stosunek jakości do ceny 

 

Szukam...

 

Zegarek na brasnolecie, okrągła koperta ( nie podobaja mi sie divery [te z bezelem i numerami na nim], automat

 

1.  Tissot PRX Powermatic 80 

2.  Tissot La Loce

3.  Seiko Presage SRBP77

4.  Seiko SRPH87K1 - tu ręczny naciąg ale wygląd jest OK\

5. Certina DS 1 Powermatic

6.  Orient Star Contemporary 

7. Citizen Tsuyosa Small second ale na bransolecie

 

 

 

Może macie jakieś pomysły w podobnym wyglądzie do 4k 

Nie wiem czemu ale mam jakąś wewnętrzną blokadę przed zegarkiem na pasku ( każdy wydaje mi się że  nadaje się do garniaka) \

Chodzę ubrany na luzie, do pracy casual ale bez koszuli raczej polo.

Dodatkowo pytanie czy jak jest zegarek na pasku producent ma pod ten zegarek dedykowane bransolety ( bo jak inaczej trafic w odcień etc.)

5aef94fae1c0bb885cdde4179e4c889b.jpg

2.  Tissot La Loce

 

88db19779359118a772f471d5029b279.jpg

3.  Seiko Presage SRBP77

2022-01-05-10-37-18_top.jpg

4.  Seiko SRPH87K1 - tu ręczny naciąg ale wygląd jest OK\

large_srph87k1-1.jpg

5. Certina DS 1 Powermatic

zegarek-certina-ds-1-powermatic-80-c0298071103100.jpg

6.  Orient Star Contemporary 

orient-star-re-au0005l00b-contemporary-209626-1.jpg

citizen-elegant-tsuyosa-automatic-small-seconds-nk5010-01h_252382_366842.jpg

Stosunek jakości do ceny.

1. Epos 3501 - cenowo wyżej niż założony budżet, ale z doświadczenia wiem, że z nich można dużo urwać i finalnie zbliżysz się do zakładanego budżetu. Ref. 3501.132.20.16.30

2. Certina DS-1 Powermatic 80 - świetnie zrobione zegarki, mam kwarca DS-2 Precidrive od wielu lat i nadal mnie cieszy jak dawniej. Ref, C029.207.11.051.00
3.
Certina DS - 8 Small Second - jak wyżej. Ref. C033.428.11.031.00
4. Tissot Gentleman Powermatic 80 - Silicium. Nie miałem nigdy, ale gdybym teraz rozpoczynał przygodę z zegarkami zacząłbym w tym budżecie od tego:

TIssot.thumb.png.d3b941ca8c0ce183b29900bda4265207.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, xomnes napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź Dorian06

Oglądałem przymierzałem ale nie pasuje mi ta lupka :/

Lupka to nie zło całego świata.  :D

 

2 godziny temu, xomnes napisał(-a):

Wybierasz powyższe kierując sie stosunkiem jakości do ceny czy wyglądem ?

Przy każdym zakupie wygląd jest istotny. Nawet najistotniejszy. 

A co do jakości. OSa nie jest gorzej wykonana od PRX. Miałem PRX tylko bakterię na ręce i OSa jest lepiej zrobiona. Nie wiem jak jest PRX w automacie. 

OSa ma niestety blachowkrętem przykręcony wahnik.  :(

2 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

Lepiej bez tej lupy. Na amazon.pl poniżej tysiaka

 

 

 

Screenshot_20250106-132151.png

Mi lupki nie przeszkadzają. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

PRXa ciezko pobic - to swietny calosciowo pakiet w nadal relatywnie rozsadnych pieniadzach

 

 

Naczytałem się w necie że to jednorazowy zegarek, bez możliwości naprawy tylko wymiany części w razie awarii.

Poniżej link do Tiktoka - szczerze się zastanawiam po obejrzeniu.

 

https://vm.tiktok.com/ZNeKNGnm6/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, xomnes napisał(-a):

 

 

Naczytałem się w necie że to jednorazowy zegarek, bez możliwości naprawy tylko wymiany części w razie awarii.

Poniżej link do Tiktoka - szczerze się zastanawiam po obejrzeniu.

 

https://vm.tiktok.com/ZNeKNGnm6/

 

 

Prx jest oklepany, coś jak Tsuyosa Citizena. Ale... Mają genialny marketing. Jest wiele fajniejszych zegarków w stylu Genty (zintegrowana bransoleta)

 

Link do wątku, przypadkowa jego strona 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, xomnes napisał(-a):

 

 

Naczytałem się w necie że to jednorazowy zegarek, bez możliwości naprawy tylko wymiany części w razie awarii.

Poniżej link do Tiktoka - szczerze się zastanawiam po obejrzeniu.

 

https://vm.tiktok.com/ZNeKNGnm6/

 


Nie no, jak na TikToku mówią, że PRX jest jednorazowy to tak musi być. Szkoda, że ETA najwyraźniej nie wie. 
 

IMG_6118.jpeg.de9ef91b6f54cdf037dce36f71cc70db.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten mit się wziął z tego jak dokonywany jest serwis w Tissot: rozbierają mechanizm na moduły i je wymieniają. Przykładowo masz problem z kołem balansu? Demontują je razem z mostem i wsadzają w calosci nowy moduł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktos w watku Tudora pisal, ze robia to samo. Wymieniaja mechanizm, ktory jedzie do fabryki na naprawe i wraca do kogos innego.

Nie wiem jak w PL ale tutaj kiedys w salonach z zegarkami mieli zegarmistrzow, teraz coraz czesciej nie maja - chyba dlatego taka polityka.

Szybciej i latwiej, nie trzeba demontowac mechanizmu na czesci tylko wymienia sie caly podzespol.

 

By wyprostowac raz jeszcze: Powermatic 80 jest serwisowalny, Swissmatic - nie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Ktos w watku Tudora pisal, ze robia to samo. Wymieniaja mechanizm, ktory jedzie do fabryki na naprawe i wraca do kogos innego.

Nie wiem jak w PL ale tutaj kiedys w salonach z zegarkami mieli zegarmistrzow, teraz coraz czesciej nie maja - chyba dlatego taka polityka.

Szybciej i latwiej, nie trzeba demontowac mechanizmu na czesci tylko wymienia sie caly podzespol.

 

By wyprostowac raz jeszcze: Powermatic 80 jest serwisowalny, Swissmatic - nie.

 

 

To nie to samo co w Tissot. Tam dokonywana jest naprawa polegająca na wymianie danego zespołu/modułu. Ale proces trwa. W przypadku Tudora wymieniają od razu cały mechanizm, zegarek od razu wraca do właściciela. Ale.. naprawiony werk (czyli po serwisowy) jest montowany w zegarkach... No właśnie? Nowych? Czy stanowią zaplecze właśnie dla podmianek serwisowych? To moim zdaniem jest bardzo ważne. ;)

Edited by Petru23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wybor. Niech sie nosi 👍

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, xomnes napisał(-a):

Dziękuję wszystkim biorącym udział w dyskusji, udało mi się kupić. 

17364984350571170933342318976473.jpg

gratulacje, niech się nosi z dumą. Bardzo ladny zegarek.

 

Dyskusja o wymianie werków.... o ile nie jest to wysokie zegarmistrzostwo to wymiana modułów/całości mi nie przeszkadza. Ma mi działac i tyle. Jedyne co słabo znoszę to plastik w werku.


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję. 

Niech cieszy długi czas. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.