Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Marek Zegarek

mechanizmy Hermle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek Zegarek

Czy możecie przybliżyć trochę wiedzy na temat mechanizmów Hermle. Montują go w zegarach produkowych w firmie Weigel (na Dolnym Śląsku). Myślę o zakupie takiego zegara, ale najpierw chciałbym się rozpoznać co do niezawodności tych mechanizmów.

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz współczesnego, nie chińskiego zegara z popularnym werkiem, to poza Kieningerem (i Metronem) nie ma za bardzo wyboru. Mam zegar kominkowy z takim: ( http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=20475 ), jaki w swoje kominkowce wkłada najpewniej ów wytwórca (ale mam go za 180 zł a nie 1500 :roll: ). Jest to najdokładniejszy zegar mechaniczny jaki mam (ca 2 - 3 sekundy przyspieszenia na tydzień). "Organoleptycznie" mechanizm prezentuje się bardzo ładnie.

Wiszące linkowce są "hybrydami" - mają łączony napęd sprężynowy bicia, oglądałem je z bliska - skrzynki są porządne, ale nieco im brakuje do finezji starych.Tak czy inaczej - starego wiszącego kwadransowego linkowca za ok. 2 tysiące (i na dodatek nie wymagającego sporego nakładu kosztów) raczej nie kupisz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale firma Hermle to IMHO rewelacyjne zegary produkuje. Zobaczcie sobie:

TO

I wogóle polecam pooglądać stronę Hermle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zegary z mechanizmami Hermlego. Wiszacy, westminster, sprezynowy i stojacy linkowiec, ale bicie i kuranty na bebnie. Sprawuja sie bez zarzutu.Kienigery to takze znakomite mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu nieco starego stojącego linkowca z mechanizmem FHS, sprawuje się bez zarzutu.

Współczesne weigle z mechanizmami FHS są niestety drogimi zegarami,o cenie powyżej 5000 zł.

Konkurencją są te zegary wyposażone w mechanizmy Kieninger, również znakomite w swoim wykonaniu


bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.