Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

wskazówka sekundnika skacze jak w kwarcowym - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówka z moim automacie Seiko zamiast płynąć skacze co 0,5 a nawet sekundę. Przez pół roku nie był noszony (wcześniej zachowywał się prawidłowo) teraz go uruchomiłem i mam problem. Co może być przyczyną takiego zachowania wskazówki sekundnika - zastałe smary, sprzęgiełko czy coś innego. Interesujące iż mimo skaczącego sekundnika od doby doskonale trzyma czas - może się przepoczwarza w coś kwarcowego. Proszę o radę co może się z nim dziać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proteście, że go nie nosiłeś oraz z braku energii zdecydował się przejść na prąd.

Sprawa już przegrana. Spróbuj mu wepchnąć baterię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michał007

jesli to seiko to moze jakas hybryda kinetic/automatic/kwarc dziwi mnie to ze zegarek chodzi dokladnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solo501

Mogę nie mieć racji ale może być to coś ze smarem. Wyobraź sobie, że po 8 latach noszenia w moim kwarcowym Tissocie miałem wprost odwrotną sytuację. Wskazówka sekundnika zamiast skakać, zatrzymywała się na ok. 10-15 sek. i potem płynnie, szybko wyrywała do przodu, żeby nadrobić to co przestała. Ale małe czyszczenie, konserwacja i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.