Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

Efekty mojej pracy z paskami

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe paski :) (fotki straszne ale zaraz wybywam więc mimo chodem mimo pędem :) )

 

post-19315-0-26573500-1330865679.jpg

 

post-19315-0-86805700-1330865680.jpg

 

post-19315-0-19131800-1330865682.jpg

 

post-19315-0-82516600-1330865683.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Fantastyczne robisz te paski kolego, chętnie bym coś u Ciebie zamówił (a przy okazji to po ile sobie winszujesz za taki paseczek??) tylko że nie wiem jaki bym dokladnie chciał i jaki by pasowal do mojego Siekacza. Zegarek spory i ciężki więc żaden cienki elegancki paseczek nie wchodzi w grę, bardziej widziałby mi się jakiś ciemny, surowy gruby pach bez żadnych ozdobników w postaci białej nitki tudzież czerwonej. No i miło by było (o ile jest to w ogóle wykonalne) coby pasek nie bał się wody (myślę że jeśli bedzie ciemny to koloru za bardzo nie zmieni, ale dobrze żeby się nie rozkleił albo coś)

Może ktoś mógłby mi coś zaproponowac, najlepiej na zdjęciach??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

No to jest naprawdę za***isty :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update :) ten jednolity w kolorze pasek jest ciemno niebieski/granatowy ale w świetle w którym robiłem zdjęcie oddanie go jest niemożliwo :- (widać jednak część koloru na boku paska :) )

 

post-19315-0-10016300-1330869216.jpg

 

post-19315-0-59437700-1330869217.jpg

 

post-19315-0-28426500-1330869221.jpg

 

post-19315-0-99441600-1330869222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Twoje paski coraz bardziej mi się podobają. Gratuluję. Jedynym "zgrzytem" są w nich wewnętrzne strony - może warto by pomyśleć nad kryciem szwu również od spodu?

 

W każdym razie strona właściwa - dla mnie bomba :wink:

 

Ten przecierany z ostatnich zdjęć :shock:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyzol - dzięki :) co do krycia szwu od spodu to chyba mija się z celem bo z jednej strony tego i tak nie widać oraz co najważniejsze dziurki musiał bym robić nie ręcznie a wiertarką - objawiło by się to pojawieniem maszyny w produkcji (co mi się nie uśmiecha) oraz tym że dziurki po nawet małym wiertle były by luźniejsze niż robione ręcznie przez co nitka się w nich nie zaciska tak dobrze tylko luźno lata z racji takiego a nie innego wykonania dlatego wolę jednak ręcznie :) Dwa że zawsze powtarzam że na zdjęciach każda krzywizna czy rysa razi bardziej niż w normalnym odbiorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evikzegar

Przeczytałem całą dyskusje i powiem, ze jestem zaskoczony.

Co do oskarżeń w stosunku Mariusza i jakis insynuacji to moim zdaniem jest to tylko czysta zadrosć. Na temat pasków mogę powiedzieć dużo bo wiem jak sie je produkuje na masową skalę, jakie sa techniki produkcji, a tylko dlatego, że jestem importerem pewnej marki na polskę. Co do pasków jakie robi Mariusz to powiem krótko- są świtne. Cieszy mnie fakt, że ma ktoś odwagę aby się tym bawić, a podejrzewam, ze w tej sytuacji dochodzi jeszcze oogromna satysfakcja. Paski sa naprawde rewelacyjne i niepowtarzalne. To czy ten pasek komuś wytrzyma 5 lat czy trzy miesiące nie ma znaczenia , bo chodzi tylko o to aby mieć coś wyjątkowego, a nie standard robiony w milionach sztuk. Ja ze swojej strony popieram w 100% ta inicjatywę i myśle, ze tym nie zadowolonym dam radę. Kupcie sobie chiński chłam nawet ten najlepszej jakości. Będzie was kilkaset milionów tak samo jak chińczyków , ale zadowolonych. Ja bardziej jestem zadowolony z tego co robi Mariusz. Myśle, ze większosć podzieli też moje zdanie. Tak wiec rób dalej te paski i nie przejmuj sie słowami złej krytyki. Przyjmuj tylko tą krytykę, która będzie dążyć do ulepszenia tego co robisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evikzegar - bardzo dziękuję za te miłe słowa zachęcającej do dalszej pracy i ciągłego dążenia do polepszania jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evikzegar

To nie są miłe słowa tylko fakty. Poprostu robisz kawał dobrej roboty i chwała Ci za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarx
a i zapomnij o takim micie że dąb/buk to są twarde drewna

 

Możesz sprawdźić robinię akacjową [zwaną akcją], grab, jesion. Na twardość może mieć wpływ wiek drzewa z którego pozyskano materiał, wilgotność materiału. A także miejsce na przekroju poprzecznym drzewa z którego materiał pozyskano - w wewnętrznej części położonej bliżej rdzenia drewno jest twardsze. Szczególnie u gatunków wytwarzających tzw twardziel ze względu na grubsze ściany komórkowe i wysycenie komórek garbnikami, gumami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to wytłumaczyc stolarzowi ??? :mrgreen:


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yarx - masz rację :lol: gatunek to nie wszystko - wiek ma duże znaczenie, wilgotność również (niektóre drewna w niskich wilgotnościach są bardzo trudne do ruszenia domowymi narzędziami - bo po prostu za twarde) - jest jeszcze pochodzenie drzewa a dokładnie miejsce z którego go pozyskano - diametralnie się będzie różnić drewno rosnące np na łące mającej dużo południowego światła i sporo wilgoci (szybkie przyrosty) od drzewa rosnącego na stromym, północnym zboczu gdzie jest mniej światła, wilgoci, dobrej ziemi - przyrosty będą minimalne ale za to drewno będzie gęste i twarde jak ho ho :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarx
tylko jak to wytłumaczyc stolarzowi ??? :mrgreen:

 

A po co tłumaczyć. Wystarczy tylko wystarczająco wcześniej posadzić sobie dowolne drzewo w dowolnym miejscu, potem tylko ściąć i zrobić podkładkę do wybijania. Proste? A jak stolarz nie rozumie to widać nie jest stolarzem tylko bateryjkarzem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak to wytłumaczyc stolarzowi ??? :mrgreen:

 

A po co tłumaczyć. Wystarczy tylko wystarczająco wcześniej posadzić sobie dowolne drzewo w dowolnym miejscu, potem tylko ściąć i zrobić podkładkę do wybijania. Proste? A jak stolarz nie rozumie to widać nie jest stolarzem tylko bateryjkarzem. :mrgreen:

 

Ej ludziska, ludziska. O całe eony odpadliście od zdrowego pnia narodu. Trzeba wejść do zakładu, utrzeć nos rękawem i powiedzieć: Będzie pochwalony. Kloca potrzebuję. Takiego, coby babkę do kosy osadzić.

:grin:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic się tutaj nie działo bo ostatnio nie mam za bardzo czasu na długie przesiadywanie na forum ale czas coś odświeżyć :) Zdjęcia tak na szybciej niż szybko :)

 

post-19315-0-23880900-1331023719.jpg

 

post-19315-0-83053600-1331023720.jpg

 

post-19315-0-43924100-1331023722.jpg

 

post-19315-0-24344200-1331023724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko !!!!

Normalnie polski Greg Stevens !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

BRAWO !!!


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman dzięki - ale uważaj bo jeszcze popadnę w samozachwyt - chociaż wrodzona skromność mi na to nie pozwoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarx

Brązowy wygląda świetnie. A tak przy okazji, nie myślałeś o tym aby szlufkę także przeszyć na krawędziach, ewentualnie zrobić ją węższą. Odrobinę nieproporcjonalna jest jej szerokość jak dla mnie. Co nie zmienia faktu, że efekt końcowy - 5/6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yarx - szlufka jest taka jaką chciał klient (nawet trochę węższa tzn 2,5 cm a nie zakładane 3 bo bałem się że się już w ogóle nie zegnie )- ale do każdego z pasków jest jeszcze komplet 2 szlufek cienkich tak że nie ma problemu - po prostu nie ma ich na foto :) a co do przeszycia to ciekawy pomysł tylko szyć trzeba by przed klejeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich oczekujących na paski ode mnie informuję że w środę lub czwartek nastąpi wysyłka (ostatnio jest obsuwa z powodu moich sporych niedoborów ilościowych czasu wolnego) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temat jeszcze zyje??

poszukuje paska 20mm ciemno niebieski z bialym przeszyciem i biala obwodka, czy cos takiego jest do zrealizowania??czekam na wyniki obdukcji mojego lanco i jak wszystko bedzie ok to bym chcial wlasnie taki paseczek zainstalowac :marzyciel: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.