Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Posek

Do mnie to jakoś nie gada. Nie mniej idea ciekawa.

 

Z kolejnych newsów......wyciekło do sieci zdjęcie telefonu Nokia (Normandy), która ma być ponoć na...........uwaga Androidzie :)

Ciekawy njus :D

 

Do mnie natomiast gada no i tak, jak u kolego wyżej z tą ideą.

Co do Noki, to tonący brzytwy się chwyta(dosłownie :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie - aktualizować iPhone'a 4 do iOS 7? '1' na Ustawieniach kłuje mnie w oczy jak ryska na szkiełku zegarka, więc stąd moje pytanie :D


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy podpowiedzcie - aktualizować iPhone'a 4 do iOS 7? '1' na Ustawieniach kłuje mnie w oczy jak ryska na szkiełku zegarka, więc stąd moje pytanie :D

Jest na IP4 iOS7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Japcok dba o stary sprzęt - i zaklada, że działa, więc 3 letnie słuchawki maja najnowszy OS. IOs 6 chyba na 3GS był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 6 był na 3gs, a 7 sięga do iP4. Więc jak będzie? :)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu telefon zżerał baterie błyskawicznie. Niecały dzień przy użytkowaniu przy którym 2 było bez problemu. Mulił i przycinał. po 2 dniach przestał mulić i bateria wytrzymywała podobnie jak przed aktualizacją.

Po kilku dniach, może trochę dłużej to trwało - telefon zaczął bez problemu nawet 3 dni na baterii wyciskać - dodam, że mam baterię nie wymieniana od nowości - tj. stycznia 2010 r. Ogólnie wygląd jest chyba trochę mniej fajny. dodatkowe funkcje - cóż - nie korzystam za często. Wifi mam non stop, BT - jak wybieram się w trasę i tak z ustawień odpalam - przyzwyczajenie - więc szybkie uruchamianie mi wiele ie dało. Gdyby nie 1 przy ustawieniach - mógłbym nie aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz też muli i przycina?


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 6 był na 3gs, a 7 sięga do iP4. Więc jak będzie? :)

Mówią że źle:

http://arstechnica.com/apple/2013/09/new-lease-on-life-or-death-sentence-ios-7-on-the-iphone-4/

 

tak czy inaczej rekomendowałbym przed upgrade wczytać się w szczegóły dotyczące możliwości powrotu na 6  bo w iphone nie jest to proste, albo w niektórych przypadkach niewykonalne.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - tylko pierwesze dni. Nie zakodowałem czy przestał samoczynnie, czy przy 7.01

teraz jest ok. Ale dla mnie nie ma żadnej wartości dodanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie nie ma powrotu, trzeba by było chyba jakiś jailbreak robić, a mi nie chce się w to bawić. Po prostu chciałbym mieć info czy warto czy nie :)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Kolego, upgrade wymyślono po to, aby coś poprawić, a nie spieprzyć. To, że z początkiem praktycznie każdej wersji IOS coś tam nie trybi( mniej, czy więcej) nie powinno już dziwić nikogo i jest to cecha wspólna praktycznie każdego systemu operacyjnego(także tego mobilnego)

Na pytanie czy warto aktualizować, odpowiem tak. Choć wcześniejsza grafika i jej design bardziej mi osobiście odpowiadał, niż obecny.Ten w IOS 7 nie jest zły. Jest po prostu inny. Czy gorszy? Nie. Jeszcze raz powtórzę- inny, charakteryzujący się większą prostotą,świeżością do której po prostu człowiek się przyzwyczaja. Funkcionalność-dla mnie ta sama. Szybkość - również. Stabilność - także.

Wybór należy do Ciebie :)

Acha, w gwoli przypomnienia. Aktualna wersja to 7.0.4

Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posek, o szybkości opowiadasz na podstawie iP4, czy innego? No właśnie do 7.0.4 zamierzałem to robić, czyli najnowszego.


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

4S :)

Jeśli nie jest to tajemnicą, to napisz proszę powód, dla którego chcesz zrobić "upa".

Jesteś teraz w komfortowej sytuacji, bo praktycznie każde otwarte nowe okno siódemki możesz oblukać online, poczytać jakie zmiany użytkowe wprowadza nowa wersja, co z niej jest możliwe do zaimplementowania do twojego urządzenia (przypominam, że nie wszystko) itp. I tak jak pisali koledzy wyżej, nie ma jakiś znaczących zmian odczuwalnych dla przeciętnego użytkownika IP4/4S.

Napiszę Ci jeszcze tak. W związku z pewnymi zmianami w oprawie graficznej, związanymi np. z przechodzeniem miedzy poszczególnymi otwartymi oknami, część użytkowników odczuwa jakiś dyskomfort i "wolniejszy" dostęp do nich. Ja się do nich nie zaliczam uznając iż pewne zachowania wynikają z cech samej grafiki nowego IOS-a.

Podejżewam, że jednym z głównych powodów dla którego chcesz zrobić "upa" jest sam fakt istnienia siódemki i związana z tym ciekawość "jak to jest" ;)

Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łe, na 4s to wiem, że chodzi, gorzej właśnie z tą felerną 4...


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Wiesz co? Z natury jestem otwarty i ciekawy wszystkiego co mnie otacza. Mając 4 poczytałbym fora, opinie, itp. i czym prędzej "upgrejtował" słuchawkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, upgrade wymyślono po to, aby coś poprawić, a nie spieprzyć. To, że z początkiem praktycznie każdej wersji IOS coś tam nie trybi( mniej, czy więcej) nie powinno już dziwić nikogo i jest to cecha wspólna praktycznie każdego systemu operacyjnego(także tego mobilnego)

 

Mam za sobą jeden taki upgrade iOS na ip3 po którym nie dało się korzystać z telefonu, bo opóźnienie działania dotyku było abstrakcyjnie duże, co w powiązaniu z polityką Apple "ani kroku wstecz"  powoduje że jedyna szansa na sprawny telefon to prucie obudowy żeby wyjąć baterię.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posek, znajoma z kolei mówi, że dotyk jakby troche gorzej chodził (to możliwe?) i ogólnie wolniejszy w stosunku do 6. Inną sprawą jest deasign, który jej nie odpowiada, ale to kwestia gustu już wyłącznie.


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, upgrade wymyślono po to, aby coś poprawić, a nie spieprzyć. To, że z początkiem praktycznie każdej wersji IOS coś tam nie trybi( mniej, czy więcej) nie powinno już dziwić nikogo i jest to cecha wspólna praktycznie każdego systemu operacyjnego(także tego mobilnego)

 

Kolega widzę wie lepiej jak działa mój ipad ;) Chyba muszę przyłączyć się do Jasha.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Posek, znajoma z kolei mówi, że dotyk jakby troche gorzej chodził (to możliwe?) i ogólnie wolniejszy w stosunku do 6. Inną sprawą jest deasign, który jej nie odpowiada, ale to kwestia gustu już wyłącznie.

Wiesz co? Zwróciłem uwagę ze odbierając połączenie (czyli przesuwając palcem po wyświetlaczu) nie zawsze łapie za pierwszym razem. W IP4S sytuacja była analogiczna. Przed "upem" bezproblemowo - jedno muśnięcie, po już z tym bywało rożnie. No ale może tylko tak mi się wydaje. Co do spowolnienia, to nic takiego nie stwierdzam. Pisałem Ci wyżej o interfejsie graficznym i o dyskomforcie, jaki mogą odczuwać niektórzy w postaci "spowolnienia". Uruchamiając np. kontakty w poprzednich IOS-ach od razu wskakiwali okienko z nimi. Pisząc ogólnie, to teraz obserwuje niecałą "sekundową przerwę", nim wyświetli się lista kontaktów. Ale to jest złudne. Po dokladnemu przyglądaniu się można zaobserwować powiedzmy rodzaj "animacji graficznej" lub bardziej precyzyjniej "efekt przejścia" miedzy jednym oknem, a drugim. Ta sytuacja dotyczy większości otwieranych okienek, stąd złudzenie "spowolnienia" systemu. W 6 wersji dotykając kontaktów okno w jednej chwili powiekszało się do rozmiarów Retiny ukazując od razu swoją zawartość , w siódemce tak nie jest.

Pamiętaj, ze są to moje subiektywne odczucia nie mające dla mnie kompletnie związku z funkcjonalnością i szybkością samego urządzenia :)

Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pamiętajcie, że jak nie zaktualizujecie IP to ta aktualizacja będzie zajmowała niepotrzebne miejsce w telefonie, bo już tam siedzi i czeka na Waszą zgodę. Oczywiście Ajfong bez niej nic nie zrobi. Pamiętajcie też, że Apple bardzo nie lubi jak się nie robi ich aktualizacji :)

Żeby nie było wiem to od kolegi, który wszystko co ma to sprzęt z nadgryzionym jabłkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Pamiętajcie, że jak nie zaktualizujecie IP to ta aktualizacja będzie zajmowała niepotrzebne miejsce w telefonie, bo już tam siedzi i czeka na Waszą zgodę. Oczywiście Ajfong bez niej nic nie zrobi. Pamiętajcie też, że Apple bardzo nie lubi jak się nie robi ich aktualizacji :)

Żeby nie było wiem to od kolegi, który wszystko co ma to sprzęt z nadgryzionym jabłkiem :)

Pamiętamy, pamiętamy. Tak samo jak to, że producenci innych urządzeń lubią, gdy ich produkty nie są aktualizowane systemowo, a wszelkie zalecenia w tym zakresie to czysty żart ;) Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu na ip4 tak średnio chodził. Wolniej działała np. klawiatura.

Sprzedał ip4 i kupił ip4s. Na ip4s już lepiej chodzi.

Tak dla pewności poglądaj u kogoś jak wygląda ios7.

Nie wszystkim się podoba.

Z drugiej strony Apple "motywuje" użytkowników starszych modeli do wymiany.

Daje jednak wszystkim nowy system- nie musisz kupować serii 5 aby załapać się na ios7

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze znajomą widzę się w sylwestra, więc ocenię :) Dzięki wszystkim! ;)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Apple daje aktualizację dla prawie wszystkich swoich modeli do iOS7, a potem się okazuje, że na IP4 nie działa. Zamiast pomóc szkodzi. To po co taka aktualizacja? Potem fani Jabłka wrzucają te durnowate wykresy, że iOS7 ma już 74% urządzeń Apple, a Androida 4.4 ma 4%

I co z tego?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.