Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Pobiera, ino że np. niektórych maili (np.z gmaila) nie widzi z godzinę, albo wcale.

Albo tak świruje, że pokazuje mi licznik nowych wiadomości np 10 (info prawidłowe) a wyświetla na liście w inboxie tylko 6 (oczywiście tych brakujących 4 nie ma nigdzie, włącznie ze spamem).

Jak ten Maildroid nie zatrybi, to może jeszcze raz skonfiguruję konto na systemowym.

Czy e-maili z Gmaila nie pobiera Ci aplikacja "Gmail", czy aplikacja "Poczta".

 

@Posek - odnośnie Crittercism - nie posiłkuję i nie opieram swoich wypowiedzi na podstawie tego, co ktoś, gdzieś, kiedyś :) Wolę z autopsji, bo wtedy wiem, że piszę co faktycznie miało miejsce. Kończąc dyskusję, również życzę Zdrowych i Spokojnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posek - Ty się prosisz o posek na doope ;) Faktycznie, Twoja pierwsza opinia brzmiała dość autorytarnie ;)

 

Nie podzielam Twoich opinii nt.iP, a zwłaszcza iOS. Wspominałem, że ja jestem programowo przeciw Apple (produkty maja świetne, ale kompletnie nie szanuję śp. małostkowego histeryka, prostaczka i bezwzględnej szui bez krzty honoru aka. S. Jobs). Natomiast moi współpracownicy mają iP 4, 4s, 5 i powiem Ci, że każdy z nich miał już w mojej obecności niejedną zwieszkę, najczęściej w czasie wykonywania/odbierania połączenia przy jakiejś apce w tle. Co nie zmienia faktu, że uczciwie uznaję iP i jego system za absolutny top, choć nie jednomiejscowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Posek - Ty się prosisz o posek na doope ;) Faktycznie, Twoja pierwsza opinia brzmiała dość autorytarnie ;)Nie podzielam Twoich opinii nt.iP, a zwłaszcza iOS. Wspominałem, że ja jestem programowo przeciw Apple (produkty maja świetne, ale kompletnie nie szanuję śp. małostkowego histeryka, prostaczka i bezwzględnej szui bez krzty honoru aka. S. Jobs). Natomiast moi współpracownicy mają iP 4, 4s, 5 i powiem Ci, że każdy z nich miał już w mojej obecności niejedną zwieszkę, najczęściej w czasie wykonywania/odbierania połączenia przy jakiejś apce w tle. Co nie zmienia faktu, że uczciwie uznaję iP i jego system za absolutny top, choć nie jednomiejscowy ;)

Tak też jest dobrze. Świat byłby nudny, gdyby wszyscy się ze sobą zgadzali :)

Co do współpracowników, to powyczyszczaj im telefony i naucz z nich korzystać, bo jak napisał kolega Jash.......;)

Co do poska, to trochę dyskrecji i intymności Valygaar. Gra wstępna też by była mile widziana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dwóch telefonów- z iOS i Androidem.

 

iOS jest stracznie ograniczony.

Nawet NOTATKI nie można napisać na pulpicie. No chyba że w formie zdjęcia jako tapetę !

To średniowiecze ? I jeszcze program do robienia zdjęć notatkom trzeba ściągnąć...

 

Gdyby w iOS7 nie zerżnęli paska z przyciskami np. wifi, z androida to iOS wyglądałby tak samo od 2007r.

Zresztą nadal tylko ikony można mieć na pulpicie.

Żadnych widgetów.

Chodzi o to aby klient kupił nowe programy i cieszył się nowymi ikonami.

Inaczej nic nowego.

Stabilność ios7- a co to takiego. Problemy z baterią, aplikacjami.

 

Obecny android jest stabilny. No chyba że ktoś syf instaluje i kombinuje. Wtedy to normalne.

 

iphony są ładne z zewnątrz (poza czarnymi iphone5 - odpada farba)  i puste (ios) w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy e-maili z Gmaila nie pobiera Ci aplikacja "Gmail", czy aplikacja "Poczta".

 

(...)

Aplikacja poczta (konto płatne, hostingowane) nie widzi/ściąga maili z konta free gmailowego. Wysłane są widoczne, czyli wyszło "gdzieś w eter", i na apce gmail na Z1 i po synchro na kliencie na chrome na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aplikacja poczta (konto płatne, hostingowane) nie widzi/ściąga maili z konta free gmailowego. Wysłane są widoczne, czyli wyszło "gdzieś w eter", i na apce gmail na Z1 i po synchro na kliencie na chrome na lapku.

Dobra, przyznaję, że nie kumam co tu napisałeś w pierwszym zdaniu.

Na androidzie są dwie aplikacje:

1. Gmail - klient do obsługi konta pocztowego od Google, pełna synchronizacja wszystkiego. Poczta działa w trybie push.

2. Poczta - klient jakiekolwiek innej skrzynki niż Google. Różne tryby pobierania poczty, bardzo skąpa konfiguracja.

Przez aplikację Gmail obsługuję swoje dwa konta Google. Przez aplikację Poczta obsługuję swoje konto firmowe.

Wyjaśnij zatem, albo opisz raz jeszcze co miałeś na myśli w pierwszym zdaniu, bo ja to rozumiem tak, że za pomocą androidowej aplikacji Poczta obsługujesz swoje płatne konto, inne niż Gmail. Jak więc ta aplikacja ma ściągać pocztę z Gmaila? Czy może chodzi o to, że wysyłasz z Gmaila na to płatne i aplikacja Poczta z serwera płatnego nie pobiera tej wiadomości?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Windowsa 8 i szukasz ciężkiego telefonu to Nokia 920.

Mi bardziej odpowiada android i niższa waga-S3.

 

 

Jak nie wykorzystasz potencjału S3 to możesz kupić coś tańszego.

 

Jak dokonałem takiego wyboru i kupiłem coś innego.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, krótka piłka. Galaxy S3 czy Lumia 920 ?

To wybór u operatora? Nic innego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam zamiar kupić samą słuchawkę, bez abonamentu. Jeśli macie jakieś inne propozycję w podobnym budżecie to byłbym wdzięczny gdybyście się podzielili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaję, że nie kumam co tu napisałeś w pierwszym zdaniu.

Na androidzie są dwie aplikacje:

1. Gmail - klient do obsługi konta pocztowego od Google, pełna synchronizacja wszystkiego. Poczta działa w trybie push.

2. Poczta - klient jakiekolwiek innej skrzynki niż Google. Różne tryby pobierania poczty, bardzo skąpa konfiguracja.

Przez aplikację Gmail obsługuję swoje dwa konta Google. Przez aplikację Poczta obsługuję swoje konto firmowe.

Wyjaśnij zatem, albo opisz raz jeszcze co miałeś na myśli w pierwszym zdaniu, bo ja to rozumiem tak, że za pomocą androidowej aplikacji Poczta obsługujesz swoje płatne konto, inne niż Gmail. Jak więc ta aplikacja ma ściągać pocztę z Gmaila? Czy może chodzi o to, że wysyłasz z Gmaila na to płatne i aplikacja Poczta z serwera płatnego nie pobiera tej wiadomości?

 

Moim zdaniem powinni te 2 aplikacje połączyć w jedną. Nie kumam tego rozwarstwienia. w iOS czegoś takiego nie ma.

 

Mam ochote na nowego Nexusa5 , szkoda tylko że baterii nie poprawili.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie, mam zamiar kupić samą słuchawkę, bez abonamentu. Jeśli macie jakieś inne propozycję w podobnym budżecie to byłbym wdzięczny gdybyście się podzielili.

 

Jaki masz budżet?

 

Moim zdaniem powinni te 2 aplikacje połączyć w jedną. Nie kumam tego rozwarstwienia. w iOS czegoś takiego nie ma.

 

Mam ochote na nowego Nexusa5 , szkoda tylko że baterii nie poprawili.

 

Połączyć po co? Gmail to część systemu Google. Jak chcesz to aplikację Gmail możesz wywalić, a Google e-mail odbierać przez aplikację "Poczta". Możesz równie dobrze wywalić obie i wszystko odbierać przez aplikację trzecią, czyli np. Aqua Mail. To jest właśnie atut Androida, pracujesz tak jak uważasz za wygodne. Ja lubię aplikację Gmail i cieszę się z rozdzielania konta prywatnego od firmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co kupiłeś jeśli można wiedzieć?

 

Alcatel 6030x Idol.

 

Jak weźmiesz w dłoń, zobaczysz jak działa na nim android, nie będziesz się śmiał, że to Alcatel...

Raczej z tego ile kosztuje.

 

Za 1300zł kupisz 2szt.

 

Tylko z Orange omijaj z daleka- stosują swoje kiepskie nakładki.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Jash

szukam czegoś do max 1300 PLN

Czego zatem oczekujesz i do czego będzie ten sprzęt służył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatel faktycznie ma ostatnio niezłą prasę...zastanawiam się tylko jak będzie się sprawował powiedzmy po roku użytkowania. O Nokie jestem jakoś dziwnie spokojny...ale to Wy jesteście tutaj fachowcami. Dzięki za propozycję, zobaczę jutro czy jest między nami chemia.

Edytka:

zależy mi głównie na tym, żeby telefon działał stabilnie, bez zawieszeń, resetów etc. nie mam zamiaru instalować na niego ton aplikacji. ma być raczej narzędziem pracy niż zabawką. Najczęściej (oprócz rozmów rzecz jasna) będzie wykorzystywany do przeglądania sieci.

Edytowane przez Bukszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy może chodzi o to, że wysyłasz z Gmaila na to płatne i aplikacja Poczta z serwera płatnego nie pobiera tej wiadomości?

Dokładnie :/

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatel faktycznie ma ostatnio niezłą prasę...zastanawiam się tylko jak będzie się sprawował powiedzmy po roku użytkowania. O Nokie jestem jakoś dziwnie spokojny...ale to Wy jesteście tutaj fachowcami. Dzięki za propozycję, zobaczę jutro czy jest między nami chemia.

 

Edytka:

 

zależy mi głównie na tym, żeby telefon działał stabilnie, bez zawieszeń, resetów etc. nie mam zamiaru instalować na niego ton aplikacji. ma być raczej narzędziem pracy niż zabawką. Najczęściej (oprócz rozmów rzecz jasna) będzie wykorzystywany do przeglądania sieci.

 

Alcatela mam chyba 2 albo 3 miesiące.

Żadnych problemów.

Android działa bardzo szybko. Wolę go od ios który mam w iphonie.

Stabilnie. Nie miałem okazji aby resetować.

Baterii nie da się wyjąć.

Gwarancja 2 lata obejmuje także baterię.

 

Poziom wykonania też super.

Nic nie trzeszczy, sztywny.

Lekki, cieniutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie :/

OK. Rozumiem, że wiesz iż aplikacja Poczta nie działa w trybie push, tylko pobiera wiadomości w odstępach czasu, które ustawiłeś.

Czy jak otworzysz aplikację i pobierzesz ręcznie to nadal nic nie przychodzi? Czy przychodzi z dużym opóźnieniem? Czy nie przychodzi w ogóle?

Może być problem problem z serwerem, obsługującym Twoją skrzynkę płatną.

W zależności od rodzaju problemu są dwa wyjścia. Jeśli problem jest po stronie aplikacji, trzeba w menu Aplikacje ją znaleźć, zatrzymać proces i wyczyścić jej dane. Potem musisz wszystko ustawić od nowa. Aby jednak upewnić się, ze to wina aplikacji zainstaluj z marketu np. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kman.AquaMail&hl=pl

i sprawdź czy ta też ma problemy z odbiorem. Jeśli tak to wina nie leży po stronie aplikacji Poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja dodam od siebie to że po 10 dniowym używaniu iphone 5s przycisk blokady telefonu się zepsuł, gdy odniosłem tel do serwisu powiedzieli mi ze to już 6 tel z tym problemem. Tak że nie polecam szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Aby jednak upewnić się, ze to wina aplikacji zainstaluj z marketu np. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kman.AquaMail&hl=pl

i sprawdź czy ta też ma problemy z odbiorem. Jeśli tak to wina nie leży po stronie aplikacji Poczta.

Tak, wiem i rozumiem :)

Zrobiłem dokładnie tak samo, tylko z innym klientem niz Aqua. No i nowy klient nie gubi żadnych maili. Niestety, drobny detal - nie ściąga też żadnego załącznika ;(

Jeszcze się tyle nie waflowałem z pocztą co tym razem. Jesli nie dostane konkretnego rozwiązania od developera (mam info, że to sprawdza), to chyba przejdę na kolejnego klienta, aczkolwiek ten Maildroid jest (był) doskonały, a wiadomo, że najbardziej lubimy te przeboje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zamiast alcatela, którego miałem, rozważyć motorole moto g. Włąsnie kupiłem i jestem mega zadowolony. śmiga lepiej niż nex4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

możesz zamiast alcatela, którego miałem, rozważyć motorole moto g. Włąsnie kupiłem i jestem mega zadowolony. śmiga lepiej niż nex4

 

Ten model Alcatela, to średnia półka. Ja zawsze byłem zadowolony z produktów tej marki, jednak gorzej już było w momencie, kiedy chciałem ja odsprzedać. Kupując telefon/smartfon część użytkowników planuje z czasem się go pozbyć. Nie zapominajcie o tym wybierając markę słuchawki. W powyższym wypadku wybierajcie także te, które najdłużej utrzymują wysokie ceny  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.