Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

procol

Kiedy przestawiac date w mech. ETA-2892-A2?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, w jakim zakresie godzin nalezy ustawiac date? Wiadomo, ze po poludniu, ale od ktorej do ktorej, tak, by bylo to bezpieczne dla zegarka?

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że po pierwsze, przy dobrze nakręconym zegarku, a po drugie, przed 22 i po 2, ale mogę się mylić :oops: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji mojej Omegi:

Attention: date should not be changed between 8 p.m. and 2 a.m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli nie tak bardzo się myliłem :!: :D :oops:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli na logikę należy unikać ustawiania daty między 20.00 a 4.00... cztery godziny przed i cztery po ''przechodzeniu'' daty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jak ktoś ma szczęście mieć repetiera, nie wolno absolutnie przestawiać niczego, w tym daty, w trakcie wybijania czasu... no ale to ETA nie tyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, w jakim zakresie godzin nalezy ustawiac date? Wiadomo, ze po poludniu

:?:

 

Dziwne, ale ja zawsze przestawiam przed południem.

Data zmienia się po drugim przejściu przez "12" od momentu ustawienia.

 

Wczoraj "popchnąłem" do przodu o 2:40 w nocy i jest ok, data zmieniła się dziś o północy. A 2:40, jakby nie patrzeć, to jest przed południem.

 

Więc jak to jest. To zależy od mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, w jakim zakresie godzin nalezy ustawiac date? Wiadomo, ze po poludniu, ale od ktorej do ktorej, tak, by bylo to bezpieczne dla zegarka?

Procol

 

 

Odpowiedź dlaczego jest mniej istotna bo nikt generalnie nie da Ci uniwersalnej odpowiedzi, to zależy od modelu i producenta modyfikacji itp. bo np> w instrukcji mojego ULYSSE NARDIN jest napisane by nie ustawiać daty koronką w pozycji do szybkiego przestawiania daty między 21.00 a 3.00 natomiast nic nie jest napisane czy można to robić wolnym przestawianiem daty czyli kręcąc koronką na zasadzie żmudnego przessuwania wskazówek co 12 godzin, idę o zakład, że jest podobnie w różnych modyfikacjach ale nigdy tak samo, to pewnie zależy od producenta i modelu. Mój wniosek jest taki: UŚREDNIAJĄC PODOBIEŃSTWA U RÓŻNYCH ,MODYFIKATORÓW MOŻNA PRZYJĄĆ BEZPIECZNY ALE NIESTETY SZEROKI PRZEDZIAŁ (MAŁO KOMFORTOWY) między 20.00 a 6.00 rano, trochę to nieprofesjonalne podejście ale pewnie skutecznie pi razy drzwi względem wszystkich modyfikacji jeżeli się nie ma instrukcji.


JURECZEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.