Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

th

Zegarki kwarcowe/automatyczne - czy można je cofać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie do Was, ekspertów :rolleyes:

 

kilka dni temu przy okazji wymiany paska poprosiłem zegarmistrza by przestawił mi czas (akurat była zmiana) w moim kwarcowym Maurice Lacroix.

Ku mojemu lekkiemu zdziwieniu cofnął kręcąc koronką o godzinę...i już.

 

Zawsze słyszałem o tym, iż zegarków nie powinno sie cofać bo to szkodzi mechanizmom.Czy kwestia ta dotyczy jednak tylko automatów/maechanizmów ręcznych...czy odnosi sie także do kwarcowych?

Jednym słowem czy przestawiając godzinę w quarcu szkodzę mu cofając...czy ten zegarmistrz był dyletantem, czy nie popełnił błedu w sztuce (jesli popełnił czy mógł zaszkodzić mojemu zegarkowi?).

 

Będę wdzięczny za info (w końcu człowiem uczy się całe życie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od stopnia rozbudowania kalendarza nie zaleca sie cofania wskazówek w przedziale godzinowym 22-02 a w przypadku multi dat (rozbudowanych funkcji kalendrza) 20-04

 

pozdrawiam


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to dotyczy także mechanizmów kwarcowych?

Zegarmistrz cofał mi ustawienie o godzinę ( a była akurat 13sta :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwarcowych nie dotyczy...bo to chyba nie analogowe??

Gdyby można tak odpowiedzieć wprost, bez obchodzenia w koŁo :rolleyes:?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość northrop
Czyli kwarcowych nie dotyczy...bo to chyba nie analogowe??

Gdyby można tak odpowiedzieć wprost, bez obchodzenia w koŁo :)?

 

Pozdr.

 

Zegarek kwarcowy taki ze wskazówkami jest zegarkiem analogowym. Ja w swoich mechanicznych zegarkach staram sie nie cofac godziny chyba, że potrzebna jest korekta dosłownie kilku minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość labiss

Zależy od modelu zegarka.Jeżeli chodzi o zegar ścienny i naręczny trzeba po prostu znać model i wiedzieć w którym można dokonać takiego manewru.

 

Przykładowo w zegarach ściennych z kołem grzebieniowym zamiast grzebienia nie można cofać godziny,bo przestawi się bicie.Naręczne zegarki raczej wszystkie można regulować w obydwie strony biorąc pod uwagę to,że zegarka z datownikiem,między 23 00 ,a 2 00 nie regulujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna dyskusja. Sprawe cofania zegarow opisal Podwapinski mniej wiecej tak: i prosze wyjasnic klientowi, ze mozna cofac, nie przekraczajac pelnych godzin i polowek. Dotyczy to zegarow bijacych. Chodziki cofamy bez jakichkolwiek obaw.

Analogowo i cyfrowo - tu nieporozumienie polega na sposobie odczytu wskazan.

Poza tym, cytat: (Przykładowo w zegarach ściennych z kołem grzebieniowym zamiast grzebienia nie można cofać godziny,bo przestawi się bicie.) jest nieprawdziwy, bo: nie istnieją koła grzebieniowe, tylko zapadowe, i w wypadku takiego mechanizmu bicie przestawia sie przy jakiejkolwiek probie przestawienia wskazowek (w te, lub wewte). Przez granice pelnej- i polgodziny cofanie niedopuszczalne, chyba, ze ktos lubi prostowac mosiadz. Natomiast mechanizmy grzebieniowe, zarowno typu wiedenskiego, paryskiego czy uproszczonego same ustawiaja ilosc uderzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość labiss

Miałem na myśli koło zapadowe,różnie jest to nazywane,ale wiadomo o co chodzi skoro zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek śpieszy się. Gdy cofam wskazówki sekundnik zazwyczaj szaleje. Przeskakuje o 10s do tyłu, zatrzymuje się. Boję się ze to może coś uszkodzić. Czy jest to bezpieczne i normalne zachowanie? Zegarek to prawdopodobnie Longines kal.890.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmiana czasu a więc poproszę o krótką odp na przykładzie - czy mogę poprostu cofnąć czas o godzinę w zegarkach naręcznych tj:

 

1. rado integrale jubile quartz

2. hamilton x-wind automatic

 

???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.