Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

spidernet

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Zarysowalem dość poważnie powłokę koperty PVD Rose Gold. Czy znacie jakieś bezpieczne formy naprawy bądź retuszu?
 2. Maurice Lacroix Aikon czy Epos 3442? Jak myślicie co będzie lepszą inwestycją? Który z nich będzie lepiej trzymał wartość? Który z nich ma lepszą mechanikę (mówię o automatach)? Maurice wydaje się być bardziej uniwersalny (elegancki i sportowy zarazem). Epos urzeka mnie dostępną kolorystyką, ale wydaje mi się być głównie sportowym zegarkiem... Poproszę o Wasze opinie.
 3. W zasadzie dodałeś mi otuchy, bo naprawa wyglądała nieco inaczej. 1. Należy zdjąć zawias łączący pokrywę i podstawę, 2. Górną część wnętrza podważyć do momentu kliknięcia (tam jest zawias na zasadzie kulki, która wskakuje w gniazdo), 3. Przednią poduszkę (gdzie znajdują się zegarki wyjąć -pod nią jest śrubka którą trzeba odkręcić), 4. Element mechaniczny który widać na zdjęciu (przy sprayu wd40 okazał się być wadliwy) -stary smar się zastał i zablokował możliwość obracania, 5. Należy wyjąć trzpień i go oczyścić a następnie nasmarować mechanizm (najlepiej cały) -ja zrobiłem to właśnie wd 40 6. Złożyć całość i po sprawie. Mam nadzieję, że komuś się przyda GALERIA
 4. Czy ktoś z Was podpowie jak się dostać do urządzenia aby zbadać przyczynę awarii? Przestała obracać się tarcza, zasilacz sprawny... Wydaje mi się, że tryby uległy awarii, albo silniczek "się skończył". Nie bardzo jednak wiem jak to rozkręcić, aby nie uszkodzić. Jakieś podstawowe zdolności manualne mam, tylko prosiłbym o podpowiedź gdzie znajdują się mocowania.
 5. Powiedzcie mi koledzy jak wygląda szacunkowy koszt serwisu dla Hamiltona X-Wind? Czy możecie polecić serwis z okolic Poznania bądź Zielonej Góry który wykona taką usługę fachowo?
 6. Co do kolorystyki trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć -jednego dnia podoba mi się jasny, drugiego ciemny model. W zasadzie to ma być uzupełnienie (póki co dość nielicznej) kolekcji zegarków. Zamierzam zakładać go sporadycznie w zależności od okazji. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć w kwestii mechanizmów w omawianych zegarkach?
 7. Moja rozterka tyczy się zegarków kwarcowych: DOXA 105.10 czy Bulova np 97B154 lub podobnej stylistyce typu elegant slim. Różnica cenowa jest mniej więcej znana, ale chciałbym się dowiedzieć jak kształtuje się kwestia trzymania wartości zegarka w czasie względem wymienionych czy też jakości porównywanych mechanizmów? Ogólnie polowałem na zakup Omegi w automacie, ale niestety tym razem zakup zegarka musi się mieścić w przedziale w/w egzemplarzy.
 8. Czy ktoś z Was podpowie mi który program rotomat będzie najkorzystniej wpływał na mechanizm zegarka X-WIND program 1: 6 minut kierunku zgodnie z ruchem wskazówek zegara, 30 minut przerwy, 6 minut zgodnie ze wskazówkami zegara, itd.program 2: 6 minut kierunku przeciwnego do ruchu wskazówek zegara, 30 minut przerwy, 6 minut kierunku przeciwnego do ruchu wskazówek zegaraprogram 3: 20 minut kierunku przeciwnego do ruchu wskazówek zegara, 10 minut przerwy, 20 minut zgodnie ze wskazówkami zegara, 10 minut przerwy, 20 minut kierunku przeciwnego do ruchu wskazówek zegara itd.program 4: 10 minut kierunku zgodnie z ruchem wskazówek zegara, 10 minut kierunku przeciwnego do ruchu wskazówek zegara - powtarzanie sekwencji przez 3 godziny, potem 9 godzin przerwy, ponowienie 3-godzinnego programu???
 9. Skoro był już temat o vostokach to odświeżę go nieco i zapytam o aktualny stan rzeczy.... Urzekają mnie te zegarki pod względem designu. Ale jak się ma kwestia mechanizmów w nich zastosowanych? Interesuje mnie też historia marki... Warte uwagi czy też nie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.