Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gerwazy154

Użytkownik
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  b.d

Recent Profile Visitors

150 profile views
 1. Planuję zakup Omegi 2552.80 albo 2551.80. Podobają mnie się egzemplarze z pożółkłymi indeksami. Po zakupie chciałbym dać zegarek do przeglądu w Omega. Pytanie czy będą chcieli zrobić przegląd mechanizmu bez wymiany tarczy i wskazówek na nowe?
 2. Naoglądałem się filmików o kradzieżach zegarków w europie zachodniej, zwłaszcza UK ale nie tylko. Głównie chodzi o Rolexy. Jak to wygląda w Polsce? Czy myślicie o tym idąc ulicą? Jeździcie komunikacją miejską? Gdańsk, Warszawa, Łódź i Kraków. Czy to ma znaczenie?
 3. Zastanawiam się nad modelem z mechanizmem 9S55. Już wycofanym z produkcji. Nurtuje mnie sprawa nakręcania sprężyny. Czy to prawda, że przy spokojnym noszeniu cały dzień mechanizm nakręcania sprężyny jest niewydolny i nie daje rady nakręcać na max? Może ktoś ma doświadczenie z tym mechanizmem?
 4. Nie wiem jak długo będą jeszcze razem w kolekcji to trzeba zrobić pamiątkowe fotki.
 5. Pierwszy turbilion od Grand Seiko. https://www.grand-seiko.com/global-en/special/T0-story/
 6. Dziś przyszedł. 9983-8000 Jestem miło zaskoczony bo fotki z oferty nie były najlepsze. Postaram się go wysłać do Seiko na pełen przegląd. Według oficjalnej strony serwisu Seiko, mimo 41 lat ten model ciągle jest przyjmowany do przeglądów.
 7. Wgłębiając się w te niuanse zmienia się postrzeganie. Wpadł mi taki filmik. Interesujący. Gdyby jednak już to było znane to można wykasować posta.
 8. Stało się. Zmieniłem kwarca z SBGV005 na SBGT011. Ten jest z gwiazdką, specjalny i mniejszy. 005 jednak Jest za duży. Udało się trafić z papierami, ale bez pudełka (chętnie dokupię). Dziś już wysłałem do Seiko na pełen przegląd. Ciekawostka jest taka, że zegarek wysłałem do podwykonawcy a nie do fabryki GS. Otrzymałem zaadresowany pakiet do wysyłki zegarka. Strzelam, że wszystkie kwarcowe modele GS są tam serwisowane ale nie wiem tego. Kiedyś myślałem, że to wszystko idzie do fabryki GS.
 9. Pewien kolekcjoner z Japonii wystawia (stare-nowe egzemplaże). NOS. 45GS 4520-8000 https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/d454972023
 10. Panowie. Jeśli wirus nie przeszkodzi to jest duże prawdopodobieństwo, że będę w Polsce latem 2021. Jak ktoś chce czekać tyle to mogę przywieźć mojego używanego. Znacznie, znacznie taniej.
 11. Taka ciekawostka. Nowy-stary GS 45. Kupiony i odstawiony do szafy na 50 lat. https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/n431909586
 12. Ktoś pytał ale chyba umknęło uwadze o reklamy i jaki jest roczny średni przychód z reklam? Moim zdaniem spotkania klubowe to już oddzielna sprawa niepotrzebnie wspominana w kontekście utrzymania forum. To dwie różne sprawy.
 13. Nie tak dawno wymieniałem baterie. Dałem do GS. W komentarzu z zegarkiem dostałem wskazówkę, że przy kolejnej wymianie baterii zalecają pełen serwis. Wychodzi na to, że co 10 lat.
 14. Napisz jak tam się sprawuje po tych dwóch latach. Dokładność, awaryjność. Ciągle nosisz?
 15. Gerwazy154

  Policzmy SEIKO 5

  W sumie nie. Przynajmniej 2-3 szt w miesiącu wpadają na aukcje w japońskim yahoo. Ostatnio jednak już zmęczyło mnie to przeszukiwanie. Już chyba wystarczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.