Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grzybek

Dziwna Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając to że sprzedający nie wie co sprzedaje bo ma w aukcji zdjęcia równocześnie czterech? Omeg, a raczej może tylko dwóch prawdziwych to zastanawiam się nad oryginalnością tej PO.

Wydaje mi się że są tu zdjęcia 1 oryginalnego dekla Omegi Seamaster i 1 podróby.Nawet na dwóch zdjęciach jest różnica widoczna gołym okiem położenia konika na deklu w stosunku do bransolety.Nie chce mi się wspominać nawet że jedno zdjęcie jest zwykłego Seamastera a drugie od Seamastera Chrono. Być może oryginalne zdjęcie cyferblatu PO bo trudno mi się przyczepić , że to na pewno fake i raczej na 100% zdjęcia dekla PO jakiejś repliki. Nie ma na nich ani numerów na bransolecie ani sygnatury na deklu tej w rodzaju wpisanego w kulę ziemską symbolu omega, która powinna być w pobliżu ogonka konika morskiego.

Mam więc tylko pytanie do osób, które robiły dużo zdjęć zegarków czy jest możliwe by te braki były tylko wynikiem tego, ze nie uchwycił ich aparat.

 

A swoja drogą jak naiwni mogą być licytanci, którzy biorą udział w aukcji i nie widzą że to zdjęcia kilku zegarków.

 

http://www.allegro.pl/item480335280_piekna...azja_wejdz.html


CASIO G-SHOCK G-100 1AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zdjęciach trudno coś powiedzieć gdyz pewne kolory w tym świetle wyglądają inaczej. Ja bym nie był przekonany co do prawdziwości lub nie tych wskazówek

right%20connie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepne sie pod temat:)

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=120331046767

 

mam pewne watpiliwosci co do tej omegi, szczegolnie zwrocilem uwage na wskazowki...

 

 

Tarcza i koronka nie sa w kazdym razie oryginalne (sprzedajacy zreszta tego wcale nie pisze).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matim
Tarcza i koronka nie sa w kazdym razie oryginalne (sprzedajacy zreszta tego wcale nie pisze).

 

tarcza nieoryginalna, po czym poznales? tzn, ze napisy tez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matim
Tarcza i koronka nie sa w kazdym razie oryginalne (sprzedajacy zreszta tego wcale nie pisze).

 

tarcza nieoryginalna, po czym poznales? tzn, ze napisy tez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oryginalna tarcza, bo:

 

- SPRZEDAJACY WYRAZNIE O TYM NIE PISZE (w ofercie MUSI byc WYRAZNIE napisane, ze tarcza NIE byla odnawiana, przemalowana, remontowana itp. - jesli nie, to tarcze nalezy traktowac jako odnowiona). Zadaj zreszta takie pytanie sprzedajacemu, to wyjdzie szydlo z worka - w USA konsumentow (kupujacych) nie da sie tak latwo zrobic w konia, za falszywe zapewnienia mozna drogo zaplacic.

- wyglada za dobrze, jak na jej wiek, powinna miec jakas patyne, tzw. "dots" - kropki patyny, na zdjeciach nic takiego nie widac.

- nie spelnia kryteriow MOY - linia pionowa dzielaca tarcze na pol powinna przechodzic przez pierwsza pochyla linie litery M w "automatic", dokladnie srodek litery O w "chronometer", minimalnie na prawo poza litera Y w "oficially". Wcale nie tak latwo przy renowacji dokladnie odtworzyc uklad liter w trzech liniach. Tu masz np. pozyczone z ebay zdjecie tarczy po srednio udanej renowacji (tez nie spelnia kryterium MOY):

 

post-10448-0-04326100-1331077807.jpg

 

-napis "swiss made" tez nie jest tam gdzie byc powinien - trudno w chalupniczych warunkach wydrukowac go na zakrzywionym brzegu tarczy, dlatego tez zwykle przy mniej profesjonalnych renowacjach przesuwa sie go bardziej centralnie, bo tam powierzchnia jest bardziej plaska.

 

Jestem przekonany, ze koronka tez nie jest oryginalna bo:

 

- SPRZEDAJACY WYRAZNIE O TYM NIE PISZE (w ofercie MUSI byc WYRAZNIE napisane itd. ... :rolleyes: ). Zadaj zreszta takie pytanie sprzedajacemu, to wyjdzie szydlo z worka - w USA konsumentow (kupujacych) nie da sie tak latwo zrobic w konia, za falszywe zapewnienia mozna drogo zaplacic.

- koronki constellation mialy inny ksztalt, osmiokatny, jak we wczesniejszym poscie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matim

dzieki, bardzo mi pomogłes!!! bardzo ciekawa ta zasada MOY, bylbym wdzieczny za wskazanie reszty zasad zwiazanych z autentycznoscia omeg. Wiem, ze napewno to jest gdzies na tym obszernym forum, ale gdzie? jedyne co znalazlem to tego linka http://omega-constellation-collectors.blogspot.com/, ale to niestety ang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.