Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pivod

Swiss Military

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie kupić zegarek z tej firmy, a konkretniej model 'Cervin'.

Niestety nie miałem z nimi doczynia i proszę Was drodzy forumowicze o pewne informacje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałbym sobie kupić zegarek z tej firmy, a konkretniej model 'Cervin'.

Niestety nie miałem z nimi doczynia i proszę Was drodzy forumowicze o pewne informacje

Pozdrawiam

 

Witam, proszę o bardziej precyzyjne pytania, czy opinia ma dotyczyć tylko modelu czy też marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o ten model, ale też chce wiedzieć jak postrzegana jest ta marka, jak u nich z jakością, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi głównie o ten model, ale też chce wiedzieć jak postrzegana jest ta marka, jak u nich z jakością, itp.?

 

Ja się wypowiem bardziej o marce.

Firma Hanova ma długą historię, i związana była z wojskowością, posiadam jednego nurka z końca lat 60-tych, jednakże mam wrażenie, że po tamtej Hanovie pozostał tylko znak firmowy i ze Szwajcarią ma niewiele wspólnego. (oczywiście mogę się mylić). O dzisiejszej Hanowie może tez świadczyć gwarancja, która jest i owszem ale tylko międzynarodowa, czyli żadna, a w Polsce nie ma? przedstawiciela tej firmy. Co do danego modelu to ciężko się wypowiadać, bo nie wiem czy jest dostępny gdziekolwiek poza internetem. Za te pieniądze można kupić coś ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale już chęć na "Hanówke" mi przeszła. Teraz mam na oku pięknego Tissota V8 i Calvaneo. Nie mniej jednak, dziękuję;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, ale już chęć na "Hanówke" mi przeszła. Teraz mam na oku pięknego Tissota V8 i Calvaneo. Nie mniej jednak, dziękuję;]

 

Calva... co? Wow! :D chyba nie dziala opcja "szukaj" na forum.

Mam nadzieje, ze masz swiadomosc, ze jest to chinski wyrob zegarkopodobny wart gora paredziesiat zlotych.

 

btw: lubie ta firme za bombardowane szkielka i to, ze maja piekna tradycje produkcji kwarcow od XIX wieku :D


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Calva... co? Wow! :) chyba nie dziala opcja "szukaj" na forum.

Mam nadzieje, ze masz swiadomosc, ze jest to chinski wyrob zegarkopodobny wart gora paredziesiat zlotych.

 

btw: lubie ta firme za bombardowane szkielka i to, ze maja piekna tradycje produkcji kwarcow od XIX wieku :D

 

Bo Calvaneo to zegarek dla bombardierów jest. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, przeglądałem forum i natknąłem się na temat o Calvaneo i innych chińskich 'luksusowcach';]

A może udzieli mi ktoś informacji na temat Tissota V8? Bardzo mi się spodobał i cena przystępna;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może udzieli mi ktoś informacji na temat Tissota V8?

Ten Tissot jest nawet lepszy od Calvaneo :D zartuje... niebo a ziemia. roznica gigantyczna.

Tylko pojawiaja sie nastepujace pytania:

1) czy 1000 zlotych to nie za duzo za kwarca? -> bo w tej cenie mozna miec juz fajnego mechanika... tylko ->

2) czy chcialbys mechanika?

3) czy jestes przekonany co do chrono? bedziesz korzystal z tych funkcji?

 

Jesli Twoje odpowiedz brzmia: Nie, Nie, Tak, to bierz tego Tissota i ciesz sie nim, bo to sympatyczny zegarek :D


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automata też mam na oku. W głowie mam coraz większy mętlik, był u mnie 'przyszły szwagier' i zwrócił moją uwagę na Certine. Nie wiem co wybrać i proszę was o radę;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gusti

Czym różnią się zegraki Swiss Military watches od zegarków Swiss Military Hanova

Które lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to bo się nie opłaci, ponieważ nie mają oficjalnego przedstawiciela w Polsce i jak coś się sypnie to odsyłać poza granie trzeba będzie(tak mi się wydaje), za tą cenę patrz na tissota lub certine;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mysl intensywnie i kieruj sie w tych myslach coraz bardziej w strone automata :D

Masz do wyboru seiko, adriatice, aviatora, a za niewiele wiecej np. archimede, davose czy tissota le locle i wiele innych fajnych automatow.


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gusti

No ale znalazem na allegro po 140 z używany swiss military i mi sie nawet spodobał :D

Więc się pytam o opinie na temat tej marki

dokładnie to jest to Swiss Military Hanova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz do wyboru seiko, adriatice,

 

 

raczej mało tutaj automatów przyzwoitych. chyba że znasz coś ciekawego to pokaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój wybór zawęziłem do 3 modeli, tj:

-Tissot V8

-Tissot prs516

-Certina ds action

 

Czy może mi ktoś polecić, ewentualnie rozradzić któryś z w/w modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swój wybór zawęziłem do 3 modeli, tj:

-Tissot V8

-Tissot prs516

-Certina ds action

 

Czy może mi ktoś polecić, ewentualnie rozradzić któryś z w/w modeli?

 

 

jeśli każdy z nich to automat (516 actio) bierz który się badzie podoba.

 

jeśli chcesz automatyczny chronograf poszukaj Aviatora Poljota bądź Strumskiego bo nic innego nie zajdziesz w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być kwarc to proponuję zegarki militarne (taktyczne) np.Traser,Luminox czy Marathon


Lubię zegarki jak konie owies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
raczej mało tutaj automatów przyzwoitych. chyba że znasz coś ciekawego to pokaż :)

 

Divery Seiko są więcej niż przyzwoite. To klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.