Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

capt66

Użytkownik
 • Content Count

  370
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. Szukam zapięcia 18 mm do do bransolety z mikroregulacją "systemową". Chciałbym żeby to było coś na wzór Push w Omedze czy Glidelock w Rolecie. Przeszukałem AliExpress ale tam same 16mm kopie Glidelock. Bransoleta to Jubilee od Strapcode montaż do zapięcia można zrobić do modułu montażowego lub bezpośrednio do ogniwa.
 2. Lepsze zdjęcie mikro kolekcji: Brakuje mi jeszcze czegoś prostego na bransolecie w stylu GS lub G. Genty.
 3. Stan idealny, jakieś mikroryski na zapięciu, użyta zaledwie kilka razy, bez rys czy otarć, w zestawie teleskopy i folia Strapcode. 470zl + 14,99 wysyłka InPost.
 4. Seiko spb147- sportowo. Alpina 130 Heritage Pilot Chronograph- casual od biedy do garnituru. Zamiast Lobinni w drodze jest Orient Bambino V2- do garnituru ale i nie tylko.
 5. Świetny ten Citizen, fajnie jakby miał jakiś wzór na tarczy ale sam w sobie też piękny. Dobrze wyczytałem że mechanizm ma 4hz ?
 6. Wątek przeczytałem, dzięki za link. Teraz potrzebuje pomocy z Seiko
 7. Zachciało mi się czegoś na bransolecie co nie byłoby driverem. Chciałbym coś w stylu Genty lub Grand Seiko. Wymagania to automat, wymiar 40- 41mm max, szafir. Kraj pochodzenia obojętny, może być używka. Budżet max 2k. Po wstępnym szukaniu mam w głowie SRPD39 ale ten już podchodzi pod 42mm, SRPF53- tak samo, jako w typie GS jak widać tutaj preferuje jaśniejszą tarczę. W typie Genty znalazłem Rotary Regent oraz Citizen nj0150-81 tutaj kolor tarczy bez znaczenia byle nie czarny. Może macie jeszcze jakieś pomysły ?
 8. Do sprzedania część zalegającego sprzętu. Bransoleta Heimdallr 62mas, stan nowy 10/10. 20mm przy uszach, 18 przy zapięciu, nowa wyciągniętą tylko z folii, bardzo fajna jakość. Oddam za 130zl. 14 zł paczkomat lub inny sposób po wcześniejszym uzgodnieniu. Bransoleta Steeldive 62mas, nowa w foliach, stan 10/10, 20mm przy uszach, 18mm przy zapięciu. 100 zł. Wysyłka 14 paczkomat lub inny sposób po wcześniejszym uzgodnieniu.
 9. Ta Saxonia podana jako przykład, Patek Calavtrava czy JLC Master Ultra Thin też mi się podobają. Chociaż raczej o rodzaj wzornictwa.
 10. Szukam porady w wyborze zegarka garniturowego w kolorze złotym (standardowym lub różowym/czerwonym) z jasną tarczą. Wymagania to automat około 40mm (może być trochę mniej lub więcej), grubość nie ma większego znaczenia pod warunkiem że nie będzie przesadzona. Kraj pochodzenia jest mi zupełnie bez znaczenia. Lubię zegarki z małą sekundą. Po wstępnym przeszkuaniu internetu w pamięć zapadł mi Orient Star AF02001S oraz Atlantic Worldmaster Art Deco Automatic 51752.45.25G. Ideałem takiego zegarka jest dla mnie A. Lange & Shone Saxonia.
 11. Załączam zdjecia, otwory do montażu teleskopa są w innych miejscach. Najlepiej byłoby zrobić nowy otwór w bransolecie. W zegarek nie chce ingerować chociaż bardzo mi się podoba w takim połączeniu.
 12. Bransoleta jest nie dedykowana, nie chciałem wiercić w uszach. Wolałbym wywiercić otwór w bransolecie.
 13. Do mojej Alpiny 130 Heritage zamówiłem bransoletę. Niestety otwory na teleskop w bransolecie nie pokrywają się z tymi wywierconymi w uszach zegarka. Jest jakiś patent na dopasowanie bransolety ? Może trzeba nawiercić nowe otwory w bransolecie ? Zegarmistrz da radę coś takiego zrobić ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.