Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafi

automat do 500 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w pierwszym poście. Jak w temacie - poszukuję fajnego automata do 500 pln. Jest kilka zegarków nad którymi się zastanawiam (poniżej), a Forumowiczów proszę o pomoc w wyborze, ewentualnie inne ciekawe propozycje;)

 

Orient CEX001

post-26014-0-40953200-1331082753.jpg

 

ORIENT ? CET09001

post-26014-0-37199800-1331082754.jpg

 

Timex Automatic T2C261

post-26014-0-84395100-1331082755.jpg

 

Adriatica 8102.888

post-26014-0-42831000-1331082756.jpg

 

btw - czy 480 pln za tę Adriaticę to normalna cena

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient (gdyby nie to beznadziejne logo firmy :) ) lub Seiko jakieś, Adriatica też może być (cena nie wydaje się budzić wielkich zastrzeżeń, nie jest wygórowana). Ale do czego ma być noszony, bo np. pokazana Adriatica to garniturowiec, Orient (zwłaszcza drugi) już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Timex i Adriatica odpadają.Ten sam gatunek.Brałbym orienta i nie bardzo wiem co znaczy ze ma beznadziejne logo.Logo jak logo tak stare jak ta firma.Nie kupujemy zegarka na dwa lata ,tylko na długo (nawet wtedy gdy wiemy ze nie bedziemy go mieli wiecznie ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym polecił którąkolwiek z Adriatic na Claro 888, bardzo dobry zegarek, mam już 3 rok, świetnie sie trzyma, odchyłki 5-7 sekund na 24 godziny, długo trzyma, ponad dwa dni i całkiem przyzwoicie wygląda :)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość richmen

miałem kilka i teraz mam parę Orient_ow i nic złego nie mogę powiedzieć. Timex to markowa chińszczyzna moim zdaniem.

Orient teraz noszę w pracy ( plac budowy) i nie narzekam , a odchylenie jeżeli zawsze mam na ręku to ~ 1min/miesząc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Robiąc między podsumowanie trzeba napisać tak: po pierwsze - Timex odpada w przedbiegach, najwięcej pozytywnych opinii o Orientach - w podobnych wątkach na forum zresztą też... jeśli chodzi o Adriaticę to pewnie lepiej kupić dobrego Japończyka niż "jakiegoś" Szwajcara. A Seiko w tym przedziale to tylko z serii 5, a one takie ciut małe koperty mają... A że w pracy niestety ciągle w garniturze, to chyba zdecyduje się na tego pierwszego, ale ciągle czekam na propozycje:)

 

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Timex i Adriatica odpadają.Ten sam gatunek.Brałbym orienta i nie bardzo wiem co znaczy ze ma beznadziejne logo.Logo jak logo tak stare jak ta firma.

kwestia gustu (subiektywna) - mi to logo kojarzy się z cinkciarzami i taksówkarzami z czasów ancient regime. Choć jakość wykonania tych zegarów w swej kategorii cenowej jest niewątpliwie dobra. Zaś swoją tezę zrównującą Adriaticę i Timexa mógłbyś uzasadnić... Jak dla mnie jeżeli do garnituru, to w tej cenie kupiłbym właśnie jakąś Adriaticę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Mechanizm Adriatiki podobnie jak w Timexie to również chinczyk.Mechanizm jest całkiem całkiem i trudno sie czepiać jakosci .Jesli miałbym wybierac to wybrałbym z własnym werkiem.Dyskredytowanie produktu za to ze był symbolem zamożnosci cinkciarza w czasach juz historycznych jest troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claro to chińczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
claro to chińczyk?

 

wygląda na to, że tak ;)

gdzieś już o tym czytałem (na tym forum zapewne :P ) i dlatego tak ostrożnie do tej Adriatici podchodzę (chociaż - jak zgodnie piszą forumowicze - choć chińczyk to biega bez zarzutu).

Jeśli chodzi o logo Orienta - no cóż, wolałbym nosić czasomierz z logo Mauricea Lacroix, Omegi, albo Longinesa(że o Pateku nie wspomnę), ale - póki co mnie na nie nie stać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claro to firma szwajcarska która mechanizmy projektuje, a wykonywane są ... gdzieś daleko ;)

ale nie spotkałem się żeby były z nimi kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o logo Orienta - no cóż, wolałbym nosić czasomierz z logo Mauricea Lacroix, Omegi, albo Longinesa(że o Pateku nie wspomnę), ale - póki co mnie na nie nie stać ;)

 

 

PATKU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Nie wiem co tam claro mogło zaprojektowac skoro to sea-gull st16 bez zadnych przróbek.Jedyne co go rozni od pierwowzoru to kolor werku i wahnik.Tego sea-gulla wzieli nie bez powodu.Werk trwały i bardzo dokładny.Ma około 42-43 godziny rezerwy i bardzo dobra dokładnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Dommir, Patku. Postaram się więcej nie powtórzyć tego błędu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskredytowanie produktu za to ze był symbolem zamożnosci cinkciarza w czasach juz historycznych jest troche dziwne.

ja wiem, czy dziwne? Jak ktoś pamięta, to może po prostu czuć się dyskomfortowo. Ale do wyrobów Orienta jako takich nic nie mam, wręcz przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xPioterx

Ma kto może więcej zdjęć tego Orienta cex ? Chodzi mi o zdjęcie na ręce ponieważ sam zastanawiam się nad jego kupnem, a zegarek wydaje mi się duży i jestem ciekaw jak prezentuje się na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kto może więcej zdjęć tego Orienta cex ? Chodzi mi o zdjęcie na ręce ponieważ sam zastanawiam się nad jego kupnem, a zegarek wydaje mi się duży i jestem ciekaw jak prezentuje się na nadgarstku

 

Tutaj masz filmik z tym -> Orientem<-, co prawda nie najlepszej jakości, a poniżej jakaś skromna fotka.

 

e2027269cbfdfdfdmed.jpg 39bc27b63fe6fc95med.jpg d71b1e575400fdfemed.jpg

 

Pozdrawiam :)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam takiego Orienta tylko z niebieską tarczą i jestem z niego bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Planuję zakup nowego zegarka. Obecnie posiadam kwarcową Adriaticę, a teraz chciałbym coś "ciekawszego", dlatego koniecznie mechaniczny. Nie zależy mi na tym, żeby był nowy. Nawet lepiej używany, a trochę lepszy, jeśli da radę. Najbardziej do gustu przypadają mi takie z osobnym sekundnikiem. Nie znam się jednak na mechanizmach itd dlatego proszę o poradę :)

Na oku mam:

- Tissot

- Delbana

- Tissot Seastar

- Delbana

Oglądałem też dużo Poljotów DeLuxe, ale wydaje mi się, że troche za dużo za nie wołają.

Co prawda pierwszy Tissot trochę przekracza budżet 500zł, ale może udałoby się coś dozbierać, bo podoba mi się z tych najbardziej. A może lepiej patrzeć na jakieś tanie nowe mechaniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.