Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakubos

Użytkownik
 • Content Count

  2,805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

jakubos last won the day on February 25 2014

jakubos had the most liked content!

Community Reputation

68 Bywa pomocny

About jakubos

 • Rank
  członek z ramienia na czele
 • Birthday 11/27/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

1,051 profile views
 1. po co na sor z połamanym jakimś żebrem? Nawet kilkoma? Tak z ciekawości. Bo usztywnić tego nie ma jak. Niepołamane żebra obok robią za usztywnienie. Żeby było jasne - przechodziłem przez połamane żebra bo spadłem z konia. Nikt nic z tym mi nic nie zrobił. Musiałem przechodzić. Mega bolesne to było. Najgorzej było kichnąć. Ból jak cholera. Oczywiście o śmianiu się nie było mowy. Od razu robiło mi się nie do śmiechu.
 2. nie nosi znaczka przykładowo "Rolex". Ma własny znaczek lub jest bez znaczka. Więc nie jest podróbką.
 3. data i dzien tygodnia odpadł. Roleksom odpadywujom.
 4. słabo to wygląda. Spasowanie koperty z bransoletą zerowe bo szczelina taka że kot by uciekł. Bransoleta "lata" i wygina się po bokach co jest cechą podróby lub bardzo zmęczonego życiem egzemplarza. Pokaż zdjęcie jak wygląda powiększenie cyklopa na datę miesiąca. Zrób też test, potrzymaj go w ciemności i sprawdź czy świecą wskazówki. Następnie naświetl tarcze zegarka mocnym światłem a następnie sprawdź w całkowitej ciemności czy markery godzin i wskazówki świecą mocniej. Jeśli tak, to jest to podróba.
 5. "it's not 3 roentgen, it's 15000" "3.6 roentgen, not great not terrible" oraz "muzem lotnictwa" z najpiękniejszym "* jego mać" w wykonaniu Łazuki
 6. Czasem oglądam na youtubie kanały takie jak Red Dead Restoration który zresztą polecam, lub podobne. Niestety ostanio youtbube zaproponował mi obejrzenie nowego kanału skoro w profilu mam zegarki no to tu też jest coś o zegarkach. Dramat, po prostu dramat. Hej google, słyszycie mnie? AI robiące rekomendacje do poprawy! Szczerze to nawet nie miałem pojęcia że mamy takich youtjubowych celebrytów. Edyta: uprasza się moga o połączenie i wrzucenie tego do żarty żartami.
 7. Użył bym jednak bardziej właściwego określenia - broń samopowtarzalna w odniesieniu do broni która po oddaniu strzału z części energii pocisku wykonuje czynność wyrzucenia łuski oraz załadowania kolejnego pocisku do komory no i naciągnięciu sprężyny iglicy (bądź kurka). Broń maszynowa to broń zdolna prowadzić ogień ciągły gdy stale wciśnięty spust po przeładowaniu powoduje kolejny strzał. Broń automatyczna to nie do końca broń maszynowa. Określenie "automat" było raczej zarezerwowane dla karabinów. Możesz mieć pistolet maszynowy (np Uzi, Rak) ale nikt raczej nie nazwie pistoletu "automatem".
 8. Potrafimy. Niestety źle to wygląda.
 9. niestety pewne detale sugerują że może to być podróbka
 10. ale tam jest tylko firmowy render, nie ma zdjęcia ani jednego? Oceniać można co najwyżej sprzedawcę. Po zdjęciu Sławka ja bym odpuścił.
 11. Nie ma czegoś takiego w polskim prawie. To popularny mit. Jeśli bronisz się przed nożownikiem - to też masz użyć noża? Bzdura. Wolno Ci użyć DOWOLNYCH środków przed bandytą jeśli Twoje życie jest zagrożone. Z bronią palną przeciwko nożownikowi włącznie. W prawodawstwie jest eksces intensywny i ekstensywny. Eksces Intensywny - dziecko weszło Ci na ogród ukraść jabłko. Użyłeś broni palnej i zabiłeś dzieciaka. Idziesz siedzieć. Eksces ekstensywny - napadł Cię dres z nożem. Wyjąłeś broń. Dres zrobił zwrot w tył i zaczął uciekać. Gonisz go przez pół miasta żeby zastrzelić uciekającego w plecy. Idziesz siedzieć. Ale jeśli zagrożone jest Twoje życie bo dres wyjął nóż i chce Ci zaszkodzić - masz prawo się bronić i bronić swojego życia - czym chcesz, co masz i co jest dla Ciebie dostępne. Z T34 włącznie. W Polsce 99% takich spraw kończy się na korzyść napadniętego, broniącego swojego życia. Na podstawie Art 25 Kodeksu Karnego. Prawo karne/Kontratypy Jeszcze cytat z bezprawnika (pogrubienie moje) Podsumowując: Jeśli zostałeś napadnięty, bandzior ma nóż i zagrożone jest Twoje życie - masz prawo bronić się bronią palną. Prokurator skrupulatnie sprawdzi, czy nie została przekroczona obrona konieczna w zakresie ekscesu intensywnego i ekstensywnego. Ale jeśli napadł Ciebie nożownik i chciał odebrać Ci życie, nie musisz sięgać po nóż gdy masz klamke. Masz prawo użycia środka groźniejszego - w tym broni palnej.
 12. Dobra, to się odezwę w sprawie dostępu broni przez dziecko. Otóż mam w domu kilka sztuk palnej, jakiś karabin, strzelba, rewolwer. W domu jest też córka. Więc NIE, nie boję się. Otóż dlaczego: 1) Córka była wielokrotnie zabiera na strzelnicę. Strzelała. Długo tłumaczono jej zasady bezpieczeństwa. Obchodzenia się z bronią. Ładowania, rozładowania, oddania strzału. BLOS i tym podobne. 2) Żadnych tajemnic. Na początku powiedziałem wyraźnie. Droga córko. Tu w tym miejscu jest broń palna. Ja mam do nie klucz. ALE, gdybyś chciała dostać broń do ręki to nie ma problemu. Mówisz i masz. Wystarczy powiedzieć i dostajesz. Nie do zabawy - bo nie jest to zabawka. Ale pooglądać, pomacać - proszę bardzo. Do dziecka z szacunkiem, jak do równego. Jasne zasady na które się umawiamy. Ale nie sama, tylko pod moim nadzorem. Rezultaty: - zdjęcia jej na strzelnicy z jakąś dziewiątką bezkurkową w plastiku na fejsie i plus 10 do respektu na kwadracie (teraz już się nie mówi na dzielni) - jak np rozkładam się do czyszczenia - to nawet ją wołam. Hej chcesz pooglądać? A może pomożesz mi w czyszczeniu? E, gdzie tam, na początku może raz przyszła pooglądać, ale potem straciła zainteresowanie kompletnie i wróciła do swoich spraw, koleżanek itd. - broń jest w domu już od ładnych paru lat, nigdy nie było problemów puki co. Nie interesuje się tematem. Wie, że jakby co to może w każdej chwili poprosić i dostanie. Ale nie robi tego. Widać nie czuje takiej potrzeby. Nie robimy tabu ani tajemnic jakiś wielkich. Jak sobie wychowasz tak masz. Jednej osobie która ma małego syna, to nawet kiedyś synek do niego przyszedł podczas czyszczenia z wyrzutem "ej, zostawiłeś otwarty sejf, zamknąłem. Tu masz klucz, pilnuj sobie następnym razem". Reasumując jak wychowasz tak masz. Może ktoś być hoplofobem, jak chyba wyraźnie jeden z dyskutantów. Spoko, ma do tego prawo. Boi się i tyle. Rozumiem, nic na siłę. Nie chcesz to nie. Nie ma problemu dla mnie. Ktoś inny boi się wody i nie umie pływać. Albo boi się pająków. Wporzo. Nikt na siłę nie nakazuje Ci hodować skolopendry. Ale nie rób z innych świrów ani nie narzucaj innym swojej fobii. Po paru latach dowiedziała się sąsiadka o której miałem mniemanie, że jest lekką panikarą. Jej reakcja była zaskakująca dla mnie "O! to jest trochę bezpieczniej". Dajmy sobie żyć na wzajem. Niech będzie normalnie. Tyle i aż tyle.
 13. Temat o teoriach spiskowych. Książka Piątka o Antku. Waszym zdaniem, Antek pracuje na emeryturę w rublach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.