Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość trad

Ciekawostka z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trad

witam

znalazlem ciekawa sztuke

pięknie opowiedziana historia

DOXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Taaaaa.....Tez juz kiedys ja widzialem i az mnie kusilo grzecznie spytac gdzie jest DH z inwentarzem na deklu:).Fakt iz duzo bic zostalo startych z dekli przez wlascicieli by zachowac go na wlasnosc, no ale nieoszukujmy sie ten egzemplarz armii nie widzial ,wiec sciema jakich malo.Prawda jest ze doxa w wehrmachcie sluzyla,ale napewno nie ta co jest na tej aukcjii.Regulaminowe zegarki dopuszczone do sluzb w DR mozna zobaczyc np: TU no i jest tam doxa no i moje mulco ktore wlasnie mam na lapie:)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pięknie opowiedziana historia

 

Chwała mu za to, że nie poszedł na łatwiznę i nie zapodał historyjki z Pulp Fiction (ten o zegarku w d...)

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
:(

;)<_< Leży biedaczyna na allegro już nawet nie pamiętam ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Ale z drugiej strony fragment:

Przeleżał owinięty w szmatach u jednego Rosjanina ponad 60 lat na Syberii.

brzmi jak początek patetycznej i martyrologicznej opowieści. <_<;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to najprawdziwsza prawda! Co więcej - pasek od tego zegarka został ściągnięty z tężejącej i nadpalonej ręki oficera Legionu Kondor, zestrzelonego nad Guernicą (świadczy o tym jednoznacznie napis "Modeno Spain"). Przeleżał potem 60 lat w dzbanku z oliwą u jednego katalońskiego anarchisty, po czym - nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności - trafił do Nowego Sącza, wprost w troskliwe ręce sprzedawcy. Dziwię się, że ten skromny człowiek o tym nie wspomniał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Ależ to najprawdziwsza prawda! Co więcej - pasek od tego zegarka został ściągnięty z tężejącej i nadpalonej ręki oficera Legionu Kondor, zestrzelonego nad Guernicą (świadczy o tym jednoznacznie napis "Modeno Spain"). Przeleżał potem 60 lat w dzbanku z oliwą u jednego katalońskiego anarchisty, po czym - nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności - trafił do Nowego Sącza, wprost w troskliwe ręce sprzedawcy. Dziwię się, że ten skromny człowiek o tym nie wspomniał...

Ja bym proponował puścić petycję o przyznanie medalu za bohaterstwo. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym proponował puścić petycję o przyznanie medalu za bohaterstwo. <_<

 

Pośmiertnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Pośmiertnie <_<

 

Czyli jeszcze rentę dla wdowy :( I bezzwrotną pożyczkę dla dzieci na rozkręcenie lombardu z zegarkami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzruszony Waszym zrozumieniem i chęcią działania w szlachetnej sprawie. Proponuję powołać komitet pod przewodnictwem kol. mtd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Kolega mtd ma inne sprawy na głowie. Ważniejsze. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^^ nie ma ZADNYCH uzasadnionych przeslanek, ze nie bylo tak jak jest napisane w aukcji <_<

wojna trwala kilka lat i nie widze w tej historyjce nic szczegolnego / nieprawdopodobnego -.-

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
^^^^ nie ma ZADNYCH uzasadnionych przeslanek, ze nie bylo tak jak jest napisane w aukcji <_<

wojna trwala kilka lat i nie widze w tej historyjce nic szczegolnego / nieprawdopodobnego -.-

pzdr

 

oj to masz pecha

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie II Wojny na zlecenie Adolfa ten model zegarka nosili na Oficerowie Wermachtu.

Któży!?Nazwiska!Kontakty!Do norymbergi z Dośką!

 

został ściągnięty z ręki zabitego

No raczej...Podejrzewam,że ruskie to nie tylko zegarki ściągali, ale do gołego szabrowali <_<


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
^^^^ nie ma ZADNYCH uzasadnionych przeslanek, ze nie bylo tak jak jest napisane w aukcji <_<

wojna trwala kilka lat i nie widze w tej historyjce nic szczegolnego / nieprawdopodobnego -.-

pzdr

 

Uff... I na taki brak wiedzy liczy właśnie wystawiający.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
^^^^ nie ma ZADNYCH uzasadnionych przeslanek, ze nie bylo tak jak jest napisane w aukcji <_<

wojna trwala kilka lat i nie widze w tej historyjce nic szczegolnego / nieprawdopodobnego -.-

pzdr

 

W ciocie/wujków/dziadków w przypływie dobroci dających wnukowi Rolexa/Breitlinga/Patka też wierzysz? :D Bo przecież kto zabroni dziadkowi wnuka tak lubić, prawda? ;) Ostatnio pojawiły się jeszcze znaleziska z Kuwejtu, bo podobno szejkowie arabscy nic nie mają do roboty tylko oryginalne Rolexy gubić. To się nazywa "chłyt marketingowy". :( Jak Rolex jest wystawiany po 300 zł to wystarczy napisać, że dziadek dał, bo to w mniemaniu sprzedającego wystarczy, by uprawdopodobnić fakt, że taki zegarek ma. Gdy w grę wchodzi zegarek za tyyyyle pieniędzy, co ten, o którego tu chodzi, to trzeba stworzyć naprawdę przekonującą bajkę. Tu dziadek nie wystarczy, ani nawet szejk (bo w tamtych czasach wcale jeszcze tacy bogaci nie byli). :D Tu musi być wojna, pot, łzy i James Bond, który w przebraniu przeciętnego człowieka odzyskuje drogocenny przedmiot i w sumie tylko po to, by cieszyło się tym allegro (prowizja), my (mamy temat) i ewentualnie sprzedający (jak sprzeda). Notabene, gdyby ten zegarek był prawdziwy to jak myślisz: sprzedałby się za taką cenę jeśli sprzedawca by napisał "Przyszła do mnie taka pani i mówi, że ma tu taki zegarek. Dałem jej w łapę stówę mówiąc, że i tak dużo dostała i niech się cieszy"? No nie.

 

I tak na marginesie: nawet gdyby dawali mi za darmo to nie wziąłbym zegarka ściągniętego z ręki zabitego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

60 lat na Syberii. Konserwowany w Wiedniu. 17 kamieni. Wehrmacht. Psychoza. Wojna. Doxa. Opis. Jest. Kosmiczny. lol. Dobrze że nie ma swastyk narysowanych na tarczy jak inny szacowny szwajcar ubarwiony takowymi znaczkami w imię historical accuracy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak na marginesie: nawet gdyby dawali mi za darmo to nie wziąłbym zegarka ściągniętego z ręki zabitego...

 

Kurde, mi za darmo nie dali, zapłaciłem i mam niemiecką Parę Bruchsicher. Czy też mogą mnie w nocy nękać jakieś zmory w w mundurach Wehrmachtu? <_<


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Kurde, mi za darmo nie dali, zapłaciłem i mam niemiecką Parę Bruchsicher. Czy też mogą mnie w nocy nękać jakieś zmory w w mundurach Wehrmachtu? :o

 

Ściągniętą z ręki jakieś żołnierza na polu bitwy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ściągniętą z ręki jakieś żołnierza na polu bitwy? :o

 

Dziwne, że jeszcze nie ma koszmarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
Czy też mogą mnie w nocy nękać jakieś zmory w w mundurach Wehrmachtu?

Mogą. Zwłaszcza po północy.

I jeszcze jedno - nieważne czy zdjęty z ręki zabitego czy nie, zmory i tak przychodzą. Pro forma :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ innymi slowy, niemozliwe jest zeby przedwojenny zegarek byl w posiadaniu niemieckiego zolnierza podczas dzialan wojennych i przepadl na rzecz radzieckiego zolnierza, tak ?? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągniętą z ręki jakieś żołnierza na polu bitwy? :o

 

:o:D Nie, kupioną od emerytowanego zegarmistrza. A skąd on ją wziął, nie pytałem. :D


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
^^^ innymi slowy, niemozliwe jest zeby przedwojenny zegarek byl w posiadaniu niemieckiego zolnierza podczas dzialan wojennych i przepadl na rzecz radzieckiego zolnierza, tak ?? ;P

 

Jeśli znasz historię to powinieneś wiedzieć jakie znaczenie miało użyte przez Ciebie pojęcie "przepadł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.