Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morawiak

obieg wtorny

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym rozpoczac dyskusje na temat wtornego obrotu zegarkami - z wylaczeniem moze problemow z Allegro, ktore sa omawiane osobno. A wiec pierwszy wniosek ze bardzo trudno jest wiarygodnie kupic zegarek z drugiej reki. Brakuje wiarygodnych miejsc zakupu, ekspertow mogacych wiarygodnie ocenic zegarek i notoryczne falszowanie zegarkow sprzedawanych na rynkach staroci (mam spore doswiadczenie na temat oszustw na warszawskim Kole). Moje doswiadczenia wskazuja, ze np. tylko nieliczne domy aukcyje robia zawodowe wyceny wstawianych zegarkow. Wyroznia sie tu Rempex, ktory kazdorazowo zleca opis zegarka Markowi Biniowi - ale raczej jest to wyjatek niz regula. Takze Agra, kiedy okazjonalnie przyjmuje zegarek na aukcje, konsultuje sie z nizej podpisanym. Reszta rynku to w duzej czesci wolna amerykanka (w antykwariatach sa wstawiane zegarki z opisem, dokonanym przez jubilera co oznacza ze napewno prawdziwe jest stwierdzenie na temat koperty.

Chcialbym poznac opinie na ten temat klubowiczow - a w szczegolnosci czy widza potrzebe udzialu klubowych ekspertow przy zakupie (jak, w jakim zakresie ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Bodaj w ubiegłym roku ktoś zorganizował aukcje zegarów i zegarków w Poznaniu, otrzymałem nawet całkiem ładny katalog aukcyjny.Niestety zainteresowanie było chyba zbyt małe bo od tamtego czasu nie słyszałem aby aukcja została powtórzona, a szkoda.Wiadomo że rozkręcenie takiej działalności wymaga czasu i odpowiedniej reklamy, dochody początkowo nie są z pewnością za wysokie, jednak patrząc na początki innych domów aukcyjnych można być optymistą.Choć w dobie powszechnego internetu tradycyjne aukcje jednak sporo straciły, z drugiej strony nikt chyba nie kupi na Allegro zegarka wartego ponad 5000 PLN " w ciemno" bez oględzin przed zakupem.A wiec tradycyjna aukcja z porządnym opisem przedmiotu i możliwością obejrzenia przedmiotu przed zakupem ma rację bytu.Myśle że przynajmniej dwa razy do roku powinnien ktoś zorganizować coś podobnego.Jakiż to problem wydać dwa razy do roku katalog i wynająć sale w dobrym hotelu na kilka godzin ? :-)

 

Inne formy sprzedaży zegarków - myśle że tylko zegarmistrzowie mogą i często mają gabloty z uzywanymi zegarkami, choć sporo jest starych zegarków w różnych antykwariatach nie mówiąc o giełdach we Wrocławiu i Warszawie ! Więc kanałów dystrybucji jest całkiem sporo.inny problem to jakość i marka oferowanych zegarów i zegarków, tutaj niestety nie ma czym się pochwalić :cry: , kilka razy byłem na różnych giełdach w Niemczech i Szwajcarii i z przykrością musze stwierdzić iż ich oferty można tylko pozazdrościć, no ale czasu nie cofniemy, 50 lat przerwy w dostępie do normalnego rynku zegarków jaki zafundowała komuna, bo nie można powiedzieć że dominacja Atlantica czy Omega w Pewexie to był normalny rynek.Tego czasu nie da sie nadrobić w ciągu 10 czy nawet 20 lat.Dlatego też każdy porządny zegarek znanej firmy to prawdziwa perełka na naszym ubogim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Ożarek

Cóż jeśli chodzi o obrót zegarkami to aukcyjne domy oferują dla mnie zbyt wysokie progi cenowe. Więc pewnie powiecie, że daję się zrobić w konia. Otóż ja wypracowałem ciutkę inny system. Przeważnie kupuje zegarki w sklepach z Antykami, mam już kilka ulubionych gdzie chodzę raz na jakiś czas i zdarzało się że wyniosłem pół sklepu. Ceny dość przystępne chodz przeważnie zegareczki do renowacji. Mam nie pisaną umowę z właścicielami, że jeśli coś mi się nie spodoba to w ciągu 48h mogę towar odnieść i otrzymam pełny zwrot kosztów zakupu. A co ja w tym czasie robie? Cóż mam już chyba ostatniego dobrego regarmistrza w Poznaniu, który sam handluje mechanicznymi cudami. Niosę do niego zegarki i szperamy po katalogach no chyba, że nie ma wątpliwości co do orginalności produktu. Ceny? No to różnie bywa, od 40-50 złotych za dość dobry stan Atlantica poprzez 100-150zł za Doxe, Delbane po 400zł za Longines'a pozłacanego lub do 800zł za Omegi. Stan od idealnego po wraki, od drobnych zarysowań koperty po wymianę tarczy i popsute mechanizmy. Wszystko zależy od tego co klient przyniesie... Wynik poszukiwań? Longines kieszonka, w stali, porcelanowa tarcza stan idealny na chodzie za aż/tylko 140zł. Niestety nie cieszyłem się nim długo bo wstawiony do Komisu został sprzedany za 820zł - 30zł dla właściciela...

 

Moja rada? Szukać, Szukać i jeszcze raz Szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uwag Artura na temat braku aukcji : jedna jest (Rempex) zaraz cos wiecej na ten temat napisze

pozdrawiam Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin Ożarek
Bodaj w ubiegłym roku ktoś zorganizował aukcje zegarów i zegarków w Poznaniu, otrzymałem nawet całkiem ładny katalog aukcyjny.Niestety zainteresowanie było chyba zbyt małe bo od tamtego czasu nie słyszałem aby aukcja została powtórzona, a szkoda.

 

Z tego co wiem to aukcje robią do dzisiaj ale już dla małego grona odbiorców w Poznaniu i już nie tak oficjalnie. A co do firmy to organizacją zajął się jeden mały sklep z antykami gdzie czasem zaglądam więc jeśli interesuje Ciebie ich aktualna oferta to mogę tam zaglądać i przesyłać Tobie foteczki tego co mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

bardzo chętnie zobacze co tam oferują, jesli rzecz jasna nie sprawi to koledze za dużych kłopotów

 

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo chętnie zobacze co tam oferują, jesli rzecz jasna nie sprawi to koledze za dużych kłopotów

 

Pozdrawiam

Artur

Mysle ze byloby celowe przeslanie kopii tych "foteczek" rowniez do klubu : jak widzicie, staramy sie informowac klubowiczow o interesujacych aukcjach a nawet (choc ostroznie) komentowac wyceny - patrz Rempex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

witam a jesli moge zapytac o miejsce tych gield i czy sa one przez caly rok,dopiero zaczynam przygode z zegarkami i zaopatruje sie glownie na allegro.wiec jestem ciekaw miejsca i czasu takich gield we Wroclawiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irek654

Chciałem kupić Atlantica niestety nie wiem jak dołączyć zdjęcia

bo udało mi sie zdobyc fotke takiego zegarka jak mi sie marzy . Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym poznac opinie na ten temat klubowiczow - a w szczegolnosci czy widza potrzebe udzialu klubowych ekspertow przy zakupie (jak, w jakim zakresie ?)

 

Dobry pomysł, nie jest zły tylko... :rolleyes:

No właśnie, Wiemy, że na Alledrogo jest drogo ;) więc prawdopodobieństwo, że ktoś nas wyprzedzi przy zakupie (dużej transakcji) jest nikłe... Na spokojnie, można wkleić na forum zdjęcia i poradzić się znawców, którzy zawsze chętnie coś powiedzą. :)

Ale jeśli kupujemy na rynku (giełdach staroci), to praktycznie niema możliwości, sprawdzenia takiego zegarka, przez znawcę, w szczególności jak trafimy na ekstra ofertę...

O ile ktoś mieszka w Wawie, czy w innym większym mieście i wie, że może się spotkać z jakimś forumowiczem (bo też idzie na tę giełdę) to mogą razem radzić nad zegarkami...

Gorzej jak ktoś mieszka np tak jak ja. Tu nikt specjalnie nie przyjedzie po to ażeby mi poradzić, a z rynku zdjęć nie wkleimy.

Jednym słowem, można założyć post (o ile już nie istnieje) typu giełdy i bazary (co, gdzie, kiedy) i każdy wybierający się może mówić, że tam idzie, a jak ktoś będzie zainteresowany to ewentualnie się przyłączy. :)


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ja sie tylko spytam

co z forumowymi biznesami (kupno/sprzedaz)

ustalili cos?załatwiamy to na pm czy wrecz odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam nic nie ustalałem (Nic o nas bez nas :rolleyes: ), ale wydaje mi się, że system na PW jest (chyba) wciąż aktualny...


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.