Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Zmarł Franciszek Starowieyski

Rekomendowane odpowiedzi

Notka prasowa w onet.pl: http://wiadomosci.onet.pl/1922010,11,item.html

 

Moje wspomnienie:

Wśród wielu zainteresowań zmarłego zegary i zegarki stanowiły poczesne miejsce.

Sam poznałem go osobiście właśnie w związku z zegarami - na wystwie "Ten zegar stary" w Muzeum Narodowym w Warszawie w roku 2001.

Gdzieś na dzień przed otwarciem wystawy miałem przyjemność być zaproszonym przez jej kustosza - Stefana Mieleszkiewicza do kameralnego zapoznania się z obiektami.

W gronie zaproszonych osób byli między innymi Prezes Klubu - Profesor Mrugalski i właśnie Franciszek Starowieyski. Miałem jakieś takie wrażenie w trakcie zwiedzania i przedstawiania eksponatów, że tylko on zna się na kolekcjonerstwie i tylko on jest autorytetem. Chyba nie umiał słuchać innych ?

Następne "spotkanie", to jakiś program telewizyjny i "gawędy" Franciszka Starowieyskiego o zegarach i fascynacji czasem i zachwycie nad urządzeniami do jego odmierzania. Można było go słuchać z dużą przyjemnością, choć znowu drażnił mnie ten ton nieomylności.

Ostatnie spotkanie - książka "Przewodnik zacnego kolekcjonera według F. Starowieyskiego"

Jest w niej rozdział o kolekcjonerstwie zegarków i zegarów - "Walka o czas w historii zegarów".

Książka jest pewnie jeszcze dostępna (sam kupiłem w KMPiK).

Fantastyczna opowieśc i czyta się z przyjemnością i widać, że jest to opowieść gawędziarza i... znowa ta maniera wyższości.

Chyba, szczególnie teraz, muszę się do tego przekonać, przyzwyczaić i przyjąć.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] - smutne..odszedl artysta z pasji, a nie artysta z biznesu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.