Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Bartek

Omega. Czy oryginalna?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek

Witam wszystkich,

 

mam gorącą prośbę o wypowiedzenie się w sposób rzeczowy o zegarku, który właśnie znalazłem na allegro.

 

Czy to oryginał? (wiem, że na podstawie zdjęć trudno to ocenić - chodzi mi po prostu o wyrażenie opinii takich, jakie będą możliwe)

 

A może sprzedający jest uczestnikiem tego forum lub przez kogoś z Was jest znany?

 

OMEGA

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, ponieważ zegarek ten generalnie bardzo by mi odpowiadał, gdyby okazało się, że jest oryginalny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się na temat tego zegarka?

 

OMEGA

 

Bardzo proszę, ponieważ jestem już na etapie podejmowania decyzji - po kontakcie ze sprzedającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Ponieważ zostałem przelicytowany w poprzedniej aukcji, dlatego ponawiam pytanie, ale w stosunku do innego zegarka Omegi.

 

OMEGA

 

Czy punktualność -4/+5 sekund na dobę to norma dla tego mechanizmu, czy informacja ta powinna niepokoić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ zostałem przelicytowany w poprzedniej aukcji, dlatego ponawiam pytanie, ale w stosunku do innego zegarka Omegi.

 

OMEGA

 

Czy punktualność -4/+5 sekund na dobę to norma dla tego mechanizmu, czy informacja ta powinna niepokoić?

 

Weż poczytaj o standardzie chronometru:

http://www.czasosfera.pl/zegarki-meskie/co...chronometr.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Chronometer_watch

http://en.wikipedia.org/wiki/COSC tutaj przede wszystkim tabela

 

-4+5sekund mieści się z tego co widzę w wymaganiach.

Tylko szczerze lepiej sie zastanów dlaczego nie ma dokumentów i pudełka.

Przy tej wartości przedmiotu raczej takie coś się posiada.

"Bez gwarancji producenta" "Pudełko nieorginalne" zapytaj sprzedającego dlaczego tego brakuje.

Czasem w bazarze na forum są zegarki takiej klasy ( i posiadaja dokumenty ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Witam ponownie,

 

a więc kupiłem tę Omegę i nosze ją już od około dwóch tygodni. Jestem zadowolony z wyboru, ponieważ zegarek odpowiada moim wymaganiom odnośnie wyglądu (dość prosta forma), jest to automat, no i Omega :blink: Poza tym nie jest za duży i ładnie chowa się pod mankiet koszuli, na czym mi zależało.

 

Sprzedawcę po odbyciu dłuższej rozmowy telefonicznej uznałem za wiarygodnego i postanowiłem zaryzykować. Umówilismy się w ten sposób, że jeśli po zakupie okaże się, że zegarek nie jest oryginalny (za co sprzedawca ręczy), oczywiście nastąpi zwrot wzajemnych świadczeń.

 

Jeśli chodzi o punktualność, to z braku czasu nie dokonywałem jeszcze precyzyjnych pomiarów, ale z pomiarów pobieżnych wynika, że zegarek zdejmowany tylko na noc wykazuje sie punktualnością na poziomie od +2 do -4 sekund na dobę. Po odłożeniu i upływie około 20 godzin "zwalnia" do około -10 sekund. Co o tym sądzicie?

 

Dokładne oględziny we własnym zakresie oraz porównanie z dużą ilością zdjęć tego modelu raczej rozwiały moje obawy co do oryginalności, ale jak to zwykle bywa, jest jedno małe "ale". A mianowicie, sprzedawca poinformował mnie, że zegarek nie był otwierany, tymczasem na deklu i spodzie koperty znajduje sie kilka drobnych rys pozwalających przypuszczać, że jednak otwierany był. Na moje wątpliwości w tym zakresie po zakupie sprzedawca udzielił odpowiedzi, że być może otwierany był w USA, skąd został sprowadzony jako NOS. Jednak jest drobna różnica pomiędzy stwierdzeniem, że "zegarek nie był otwierany", a stwierdzeniem, że "nie był otwierany przeze mnie/podczas posiadanie go przeze mnie". W związku z powyższym postanowiłem go jednak poddać ocenie fachowca w celu oceny jego rzeczywistego stanu oraz oczywiście oryginalności.

 

Moje kolejne pytanie dotyczy zatem tego, do kogo, na terenie Katowic (ewentualnie całego województwa śląskiego) polecacie się udać w powyższym celu oraz jaki może być koszt dokonania tego rodzaju fachowych oględzin? Czy jest mozliwość otrzymania od takiego fachowca o pisemną ekspertyzę?

 

Bardzo proszę o wyrażenie Waszego zdania w powyższych kwestiach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchyłka 10s może być spowodowana tym, że sprężyna nie jest w pełni naciągnięta i już po 20h zaczyna wymiękać :blink: Ile godzin dziennie nosisz ten zegarek? Możliwe, że potrzebne będzie smarowanie, ale nie wydaje mi się, że o to chodzi, bo gdyby o to chodziło to zegarek robiłby też większe odchyłki podczas użytkowania.

I jeszcze jedno pytanie: Czy odkładasz zegarek tylko w jednej pozycji, czy w różnych pozycjach jest taka odchyłka? Jeżeli odkładałeś tylko w pozycji powiedzmy koronką do góry to spróbuj teraz odłożyć koronką do dołu i zobacz ile wtedy zegarek zrobi odchyłki.

U mnie Seamaster też z cal. 1120 koronką do dołu robi około 5s, a koronką do góry około 2 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak Krystek, jest przecież możliwość ze to nie są zdjęcia robione przez sprzedającego. Nawet nie wiadomo czy werk jest z tej właśnie omegi ..

Czy może ściągnięte z netu zdjęcie kalibru !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te zdjęcia są ściągnięte z netu to sprzedawca co najmniej niepoważny skoro daje swój "znak wodny" na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Dzięki za odpowiedzi. Po kolei:

 

1. Zegarek noszę nie dłużej niż 11 godzin na dobę (zwykle około 9 do 10 godzin)

 

2. Kiedy go nie noszę, zawsze leży tarczą do góry (tak jak pisałem, nie dokonywałem jeszcze dokładnych pomiarów punktualności, ani też nie eksperymentowałem z przechowywaniem go w różnych pozycjach)

 

3. Zdjęcia zegarka w opisie aukcji to zdjęcia mojego zegarka (zgadza się numer seryjny wytłoczony na deklu), natomiast zdjęcie mechanizmu to zdjęcie znalezione zapewne w sieci (sprzedawca napisał, że to zdjęcie poglądowe)

 

Czy w związku z tym, że dekielek i koperta noszą jednak znamiona otwierania warto iść do fachowego zegarmistrza i poddać zegarek ocenie? Kto w województwie śląskim zrobi to fachowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DesertFish

Polecam zegarmistrza z Tychów. Pana Jacka Zająca.

info z wizytówki:

tel. (032) 227 71 59

kom. 0 6000 89 751

Al. Niepodległości 87 (Pawilon Kaskada)

 

Zajmuje sie naprawa starych zegarkow, mysle ze pomoze. Ja sam zlecilem mu naprawienie sekundnika w mojej Doxie.

Jako jedyny zegarmistrz potrafi mi to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Po kolei:

 

1. Zegarek noszę nie dłużej niż 11 godzin na dobę (zwykle około 9 do 10 godzin)

 

2. Kiedy go nie noszę, zawsze leży tarczą do góry (tak jak pisałem, nie dokonywałem jeszcze dokładnych pomiarów punktualności, ani też nie eksperymentowałem z przechowywaniem go w różnych pozycjach)

 

3. Zdjęcia zegarka w opisie aukcji to zdjęcia mojego zegarka (zgadza się numer seryjny wytłoczony na deklu), natomiast zdjęcie mechanizmu to zdjęcie znalezione zapewne w sieci (sprzedawca napisał, że to zdjęcie poglądowe)

 

Czy w związku z tym, że dekielek i koperta noszą jednak znamiona otwierania warto iść do fachowego zegarmistrza i poddać zegarek ocenie? Kto w województwie śląskim zrobi to fachowo?

 

1. Czas wystarczający w zupełności

2. Połóż go koronką do góry i zobacz odchyłkę, następnie koronką do dołu i już będziesz miał optymalną pozycję dla Twojego zegarka, żeby robił mniejsze odchyłki w czasie kiedy leży :rolleyes:

3. Moim zdaniem z Twoją Omegą wszystko powinno być ok. Jest to starszy model więc cena wydaje się jak najbardziej w porządku.

4. Szkoda pieniędzy na pisemne potwierdzenia oryginalności zegarka, bieganie po salonach itd. Idź do jakiegoś zegarmistrza w swoim mieście, żeby otworzył dekiel, zrób zdjęcie mechanizmu i na pewno jakiś kolega np. Yargoth potwierdzi oryginalność lub nieoryginalność (w co wątpię) zegarka

 

Edit: Przyjrzałem się dokładnie zegarkowi i nie podobają mi się dwie rzeczy. Miejsce nabicia numerów zegarka i sam pasek. W mojej Omedze wyglądało to tak:

post-22904-0-96939100-1331237441.jpg post-22904-0-36349300-1331237442.png

,ale ja miałem nowszy model i kwarc.

Zapożyczyłem zdjęcie z aukcji, na której kupiłeś i u Ciebie wygląda to tak:

post-22904-0-83222700-1331237443.jpg post-22904-0-21405000-1331237444.png

,a tak na zdjęciach Twojego modelu Omegi znalezionych z netu (podobne rozmieszczenie jak w mojej Omedze):

post-22904-0-51765800-1331237445.jpg post-22904-0-89740700-1331237445.png

Oczywiście nie panikuj bo możliwe, że na początku oznaczenia paska jak i numery zegarka były w innym miejscu nabijane, a później gdzie indziej ;)

Na allegro znalazłem z numerami nabitymi jak w Twojej więc pewnie to kwestia roku, w którym wyszedł Twój zegarek (pewnie jest starszy) lub też rynku, na który była produkowana ta Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

Krystek - wielkie dzięki za zaangażowanie w "śledztwo" i konstruktywne opinie. Od paniki jestem daleki, bo brałem przecież taką opcję (braku oryginalności) pod uwagę, dlatego zacząłem ten temat. Gdyby okazało sie jednak, że zegarek jest nieoryginalny, myślę, że będę umiał odzyskać pieniądze. Oczywiście mam nadzieję, że konieczności takiej nie będzie. W każdym razie Twoje opinie utwierdziły mnie w determinacji do definitywnego wyjaśnienia sprawy.

 

A propos paska - sprzedawca uprzedził mnie, że pasek i sprzączka są nowymi i oryginalnymi wyrobami Omegi, ale od innego modelu zegarka. Zapomniałem o tym wcześniej napisać.

 

Pozostaje więc do wyjaśnienia przede wszystkim kwestia miejsca nabicia numeru seryjnego.

 

Bardzo prosze też inne osoby o opinie i propozycje odnośnie zegarmistrza (najlepiej specjalizującego się w Omegach) w województwie śląskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek zrób tak jak pisałem wyżej. Wystarczy żebyś znalazł zegarmistrza, który odkręci dekiel i wtedy zrób zdjęcia mechanizmu. Tu na 100% niejedna osoba jest w stanie stwierdzić oryginalność zegarka z dobrego zdjęcia, a za samo odkręcenie dekla raczej nie będziesz musiał płacić, a jeżeli już będziesz musiał zapłacić to groszowe sprawy.

Zegarek moim zdaniem jest na 99% oryginalny, ale te numery mnie zaniepokoiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem PM z namiarami na serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

W oczekiwaniu na wolne terminy u dwóch zegarmistrzów zaproponowanych mi przez Yargotha, natknąłem sie na znanym wszystkim serwisie aukcyjnym :) na inną wersję (stal + złoto + bransoleta) Omegi takiej jak moja. I ona także ma numer seryjny wybity w tym samym miejscu, co mój egzemplarz. To dla mnie dobra wiadomość.

 

W ciągu nadchodzącego tygodnia udam się z moim zegarkiem w celu jego sprawdzenia przez fachowca i podzielę się wrażeniami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

A więc zegarek jest już po oględzinach dokonanych przez jednego z zegarmistrzów rekomendowanych przez Yargotha. Tego samego zegarmistrza polecono mi też u jednego z autoryzowanych dealerów Omegi w Katowicach (odsyłają do niego klientów po okresie gwarancji).

 

Zegarmistrz stwierdził, że zegarek jest ponad wszelką wątpliwość oryginalny. Poza tym mechanizm jest w bardzo dobrym stanie i posiada bardzo precyzyjny chód - co prawdopodobnie zostało zmierzone, gdyż otrzymałem niewielki wydruk z jakiegoś urządzenia :angry: Zegarek nie był naprawiany, ani nawet smarowany i konserwowany, więc najprawdopodobniej jest to klasyczny NOS.

 

Na razie zegarek nie wymaga żadnych czynności serwisowych, a dopiero wtedy, kiedy zacznie tracić punktualność w sposób zauważalny.

 

Jest oczywiście małe "ale", polegające na tym, że bok/spód koperty ma kilka rys (które oczywiście wczesniej widziałem), no ale z mechanizmem wszystko jest w porządku, więc prawdopodobnie ktoś tylko niezbyt fachowo otwierał zegarek i na tym sie skończyło.

 

Jestem bardzo zadowolony i jeszcze raz dzięki Wam wszystkim za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.