Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość dejulka

czy da się odnowić pozłacany zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dejulka

Witam

 

Jestem całkowitym laikiem i mam takie pytanie, mam zegarek Pierre Ricaud, z bransoletą pozłacaną, jak go kupowałam to mi powiedziano że jest pozłacany 3 mikrony a to oznacza że przez ok. 3 lat będzie on złoty a później zacznie się robić srebrny i tak rzeczywiście się stało. Teraz wygląda on okropnie, czy jest jakaś szansa żeby przywrócić z powrotem jego pozłacany kolor? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jestem całkowitym laikiem i mam takie pytanie, mam zegarek Pierre Ricaud, z bransoletą pozłacaną, jak go kupowałam to mi powiedziano że jest pozłacany 3 mikrony a to oznacza że przez ok. 3 lat będzie on złoty a później zacznie się robić srebrny i tak rzeczywiście się stało. Teraz wygląda on okropnie, czy jest jakaś szansa żeby przywrócić z powrotem jego pozłacany kolor? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Chyba najtaniej będzie kupić nowy...


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Ale że jak to?? Złoto zamieni się w srebro?? :)

Już chyba kiedyś taka sytuacja miała miejsce, ale tam chodziło o wodę i wino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jestem całkowitym laikiem i mam takie pytanie, mam zegarek Pierre Ricaud, z bransoletą pozłacaną, jak go kupowałam to mi powiedziano że jest pozłacany 3 mikrony a to oznacza że przez ok. 3 lat będzie on złoty a później zacznie się robić srebrny i tak rzeczywiście się stało. Teraz wygląda on okropnie, czy jest jakaś szansa żeby przywrócić z powrotem jego pozłacany kolor? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Technicznie się oczywiście da tylko że koszt czyni to bezsensownym. Jeśli po odnowieniu zegarek miałby wylądować na półce i robić za ozdobę to można się pokusić o położenie bardzo cienkiej powłoki typu 0,3-1um (koszt zależnie od miejsca i tego kto komu to robi to 30 - 60zł), ale to jest dekoracja i przy noszeniu poprzedziera się najdalej w kilka miesięcy. Można także pokusić się o położenie grubej powłoki typu 20 um, ale to już będzie kilkaset złotych a w dodatku taka nakładana przez jubilera powłoka będzie prawdopodobnie miała tendencję do odchodzenia od podłoża. Gdyby to był drogi lub zabytkowy zegarek (ew. jakiś popularny niegdyś staruszek, ale o dużej wartości sentymentalnej) to można by się pokusić - w wypadku współczesnego zegarka za 150 czy 250zł to zbędny wydatek. Jeśli bardzo chcesz go uratować na dłużej bez wydatków to już raczej pobaw się i usuń resztki tej powłoki tak by zegarek miał jednolity kolor. Branzoletę w złotym kolorze możesz kupić za 20-30zł u zegarmistrza (w hurcie sporo taniej a zwykle można dostać na sztuki wiec poszukaj) tylko pamiętaj iż ona też się kiedyś poprzeciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejulka

Dziękuję za profesjonalną odpowiedź, a przy okazji Voli z czego zegarek musi być wykonany żeby się nie przecierał ? Bo w takim razie zamierzam kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za profesjonalną odpowiedź, a przy okazji Voli z czego zegarek musi być wykonany żeby się nie przecierał ? Bo w takim razie zamierzam kupić nowy.

 

Ze stali nierdzewnej, albo ze złota.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.