Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Sturmanskie Strela 44mm...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś napisać skąd masz taką informację i do którego Poljota należy.

 

Poljot jest tylko jeden - Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarów

Na drodze przekształceń własnościowych na plecach Pierwszej Moskiewskiej narodził się Volmax.

Volmax kupił od fabryki Poljot prawa do nazw Aviator, Buran, Szturmański. Volmax nie ma jednak prawa sygnowac swoich produktów logo Poljota ani też nie może umieszczać na cyferblacie nazwy Poljot.

Fabryka Poljota nie sprzedała praw do marki Strela. Tak więc Strela jest produkowana wyłącznie przez Poljota.

 

Informacje można znaleźć na stronach naszego forum, na stronie Volmaxa i na wielu stronach tyczących historii Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków - Poljot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poljot jest tylko jeden - Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarów

Na drodze przekształceń własnościowych na plecach Pierwszej Moskiewskiej narodził się Volmax.

Volmax kupił od fabryki Poljot prawa do nazw Aviator, Buran, Szturmański. Volmax nie ma jednak prawa sygnowac swoich produktów logo Poljota ani też nie może umieszczać na cyferblacie nazwy Poljot.

Fabryka Poljota nie sprzedała praw do marki Strela. Tak więc Strela jest produkowana wyłącznie przez Poljota.

 

Informacje można znaleźć na stronach naszego forum, na stronie Volmaxa i na wielu stronach tyczących historii Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków - Poljot

 

Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.

Na bazie dawna fabryki zegarków 1MFZiK powstało kilka fabryk między innymi Targowy Dom Poljot, ?????-?????, Poljot internacjonal, i jeszcze kilka

zegarki sygnowane Poljot wypuszczali jeszcze Romanoff i I fabryka zegarków w Kijowiei Poljot internacjonal,

Żadna ze znanych mi firm na swoich stronach nie przyznaje się do zegarków Striela

 

A zegarki Striela najprawdopodobniej jest odpowiedzialny pan Juri Levenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić.

Na bazie dawna fabryki zegarków 1MFZiK powstało kilka fabryk między innymi Targowy Dom Poljot, ?????-?????, Poljot internacjonal, i jeszcze kilka

zegarki sygnowane Poljot wypuszczali jeszcze Romanoff i I fabryka zegarków w Kijowiei Poljot internacjonal,

Żadna ze znanych mi firm na swoich stronach nie przyznaje się do zegarków Striela

 

A zegarki Striela najprawdopodobniej jest odpowiedzialny pan Juri Levenberg

 

Ależ skąd! Poljot istnieje do dziś i nadal nazywa się Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków.

Te wszystkie pseudo poljotowe firmy powstały całkiem niedawno i nie mają nic wspólnego z oryginalnym Poljotem - prócz tego, że werki w ich zegarkach pochodzą w fabryki Poljota.

 

Żadna z firm jakie wymieniłeś nie może używać logo Poljot ani sygnowac swych dzieł nazwą Poljot. Poljot jest nazwą zastrzeżoną tylko dla Pierwszej Moskiewskiej. Prawo do marki Strela nie zostało sprzedane. Tak więc jedynie Poljot (Pierwsza Moskiewska) ma prawo produkować Strely - co też i robi. Juri Levenberg nie ma nic wspólnego ze Strelą!

 

Zegarki Strela były ładnie opisane na stronie Poljota (poljot.com) i na stronie ich sklepu. Niestety ostatnio strona Poljota milczy.

 

Właśnie spojrzałem na stronę: http://www.smirs.com/advanced_search_resul...l&find=Find i widzę, że jednak Volmax albo łamie uzgodnienia albo wkońcu udało im sie kupić licencję na używanie nazwy "strela". Otóż na stronie powyżej widnieją prawdziwe Strely produkowane przez Poljota jak i owe dziwolągi Strely produkowane przez Volmaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 moskiewska Fabryka zegarków oczywiście istnieje tylko w bardzo okrojonej formie, nie produkuje już mechanizmów, ogranicza się do montażu zegarków.

http://www.fmwf.ru/logo.html?html

 

Zegarki sygnowane Poljot z innych fabryk

http://www.goldwatches.ru/

 

http://www.poljot-watch.ru/index.php?m1=20&m2=40

 

http://watch.kiev.ua/category/33/

 

 

tylko tyle mam w tej chwili pod ręką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może kto w końcu produkuje strele 38mm??

z tego co znalazłem w sieci Volmax przyznaje się do modelu 40mm...

a tam gdzuie na stronach www pojawia się wersja 38mm napisane jest ze produkuje ja poljot :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś sprawdzone źródło gdzie mogę nabyć Strelę 38mm w lepszej cenie niż na Alledrogo ? Chodzi mi o kwotę do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś sprawdzone źródło gdzie mogę nabyć Strelę 38mm w lepszej cenie niż na Alledrogo ? Chodzi mi o kwotę do 1000zł

Witam, też szukam - również w Rosji, jeśli coś wyczaję to napiszę. W Polsce najniżej to chyba 1380 pln + przesyłka.

pozdr

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już kompletnie nie wiem o co chodzi. Własnie znajomy kupił mi na Ukrainie Strele Sturmanskie ref.: 1361617 i to jest zegarek produkcji Volmaxa, nie Poljota. Wobec tego, jakie Strely produkuje tylko Poljot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już kompletnie nie wiem o co chodzi. Własnie znajomy kupił mi na Ukrainie Strele Sturmanskie ref.: 1361617 i to jest zegarek produkcji Volmaxa, nie Poljota. Wobec tego, jakie Strely produkuje tylko Poljot?

 

A czy Volmax ma swoją stronę www?'

 

 

Bo chciałbym sprawdzić skąd pochodzi moja Strela?


były: Zaria, Vostok, Poljot, Orion, Timex, Orient, Strela

będzie : Ulysse Nordin - jak dopisze totolotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Volmax ma swoją stronę www?'

 

 

Bo chciałbym sprawdzić skąd pochodzi moja Strela?

 

Tak, ma: http://www.aviatorwatch.ru/

 

U mnie w papieerach zegarka jest wyraźnie wpisane logo Volmax. I wciąż nie wiem, czy taką samą Striele produkuje także Poljot, czy też nie.

 

Swoją drogą, ceny na Ukrainie są znacznie lepsze niż w Polsce (Warszawa)i mowie tutaj o sklepie w centrum Kijowa, nie o serwisie w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny rusek w mojej zbieraninie

 

009-1.jpg

 

polecam go bardzo jakoscia nie ustepuje zachodnim marka, a cena w Polsce jest troche wyzsza od ceny w US - $719.00 - warta kazdego centa, 44mm koperta - perfekt


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już kompletnie nie wiem o co chodzi. Własnie znajomy kupił mi na Ukrainie Strele Sturmanskie ref.: 1361617 i to jest zegarek produkcji Volmaxa, nie Poljota. Wobec tego, jakie Strely produkuje tylko Poljot?

Żadnych Strieł Poljot nie produkuje. Volmax ma prawo do produkcji. Inną kwestią są prawa do produkcji przez Jurija Levenberga na Niemcy. Jak masz z Volmaxu, to dobrze. Droższe od "jurijowych", ale wyższa jakość.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zegarek jest naprawdę świetny, choć spory.

 

Do kolegi Robnyc - tak jak pisałem, ja kupowałem go na Ukrainie i cena była niższa o prawie 30% niz w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień centrujący mechanizm masz plastikowy, czy stalowy?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych Strieł Poljot nie produkuje. Volmax ma prawo do produkcji. Inną kwestią są prawa do produkcji przez Jurija Levenberga na Niemcy. Jak masz z Volmaxu, to dobrze. Droższe od "jurijowych", ale wyższa jakość.

 

Zupełnie nie wiem skąd takie informacje.

Swego czasu można było przeczytać na stronie Volmaxu o historii firmy i o prawach do nazw handlowych jakie firma kupiła od Poljota.

Szturmański to nazwa handlowa jaką Volmax kupił czas temu od Poljota. Na mocy umów zegarki sygnowane nazwą Szturmański produkowane są jedynie przez Volmaxa. Poljot nie sprzedał nazwy Strela żadnemu zewnętrznemu producentowi.

 

Strela w rozmiarze 38mm to wytwór Poljota - tak było od zawsze. Taki był rozmiar w oryginale, w takim rozmiarze Strela latała w kosmos i w takim rozmiarze Poljot wskrzesił produkcję.

 

Zegarek Szturmański Strela to juz w ogóle jakieś nieporozumienie! Strela to legenda, nigdy nie była sygnowana nazwą Szturmański. Tak samo Szturmański nigdy nie był wiązany ze Strelą. To dwie marki jakie się zapisały w historii i są zupełnie od siebie rozdzielne pomimo, że wyszły z jednej fabryki.

Tak więc wszystkie zegarki mające na cyferblacie nazwę Szturmański i obojętnie co jest dalej dopisane pochodzą od Volmaxa.

 

Nadal podtrzymuję zdanie, że Strela 38mm to typowy prawdziwy Poljot. Sam zresztą mam takiego z papierami od Poljota.

Szturmański Strela to dziwadło od Volmaxa.

 

A z Jurijem Levenbergiem to zupełnie inna sprawa. Nie wiem kto to, nie wiem czy to dystrybutor czy inny twór. W każdym razie na pewno nie jest to wytwórca zegarków Strela by Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strela w rozmiarze 38mm to wytwór Poljota - tak było od zawsze. Taki był rozmiar w oryginale, w takim rozmiarze Strela latała w kosmos i w takim rozmiarze Poljot wskrzesił produkcję.

No niestety, ale stare Strele są mniejsze. 35 albo 36mm (dokładnie w tej chwili nie pamietam)

 

4821081607_db3b74f0e9_z.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster moonwatch też produkuje się w kilku rozmiarach, wykończeniach, układach tarczy, Bardziej lub mniej udanych. Vintage jest dobry dla kolekcji. Na codzień chromowana koperta, plastykowe szkiełko, brak zabezpieczeń przeciw wody i wstrząsów znajdują coraz mniej zwolenników.

Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Poljot już nie ma, skończyła się. Zostały stoki i firmy handlowe: Dom handlowy Poljot, Poljot International i t.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strieły 38 mm robi Volmax...

Swoją drogą Volmax, to nic innego, jak sprywatyzowany Poljot...

A Strieły od Jurija to co? Też robi Poljot?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strieły 38 mm robi Volmax...

Swoją drogą Volmax, to nic innego, jak sprywatyzowany Poljot...

A Strieły od Jurija to co? Też robi Poljot?

 

Nie, Volmax to nie jest sprywatyzowany Poljot. Volmax to grupa osób, które na mocy przekształceń własnościowych nabyły prawa do nazw handlowych od Poljota. Poljot sprzedał prawa do nazwy szturmański, aviator, buran. Nazwa strela pozostała w rękach Poljota i przez niego była produkowana. Na mocy porozumień Volmax nie mógł sygnowac swoich zegarków logo Poljota. Żaden zegarek pochodzący od Volmaxu nie ma znanego znaczka poljotowskiego.

 

Strely pochodzące od Jurija Levenbegra to podejrzany towar. Sam J.L. nie podaje żadnego info dotyczacego jego zegarków. Znany jest tylko fakt, że J.L. złozył wniosek o zastrzeżenie nazwy STRELA ale nie wynika z tego, że jest on autoryzowanym producentem tych zegarków ani, że posiada prawa do nazwy.

W tym watku osoba związana z Volmaxem jasno mówi, że produkują Szturmańskie w lini Strela a więc nie jest to Strela stricte. Po prostu nie mogą produkować zegarka pod nazwą własną Strela. Robią jego wariacje czyli wiekszy rozmiar, inna nazwa (Szturmański Strela) i bazują na legendzie. Tak samo zreszta jest z zegarkami Szturmański Okean - to od zawsze były dwie inne marki pomimo, że pochodziły z fabryki Poljota. Nigdy nie istniał zegarek pod nazwą Szturmańki Okean. Domyslam się więc, że sprawa jest identyczna jak ze Strelą - Volmax produkuje Szturmańca w odmianie nawiązującej do legendarnego Okeana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem. Ja słyszałem, że obecnie 38mm robi Volmax.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

W Russtime są dwie wersje mniejszej Streli - z cyrylicą i bez. Które z nich to te "niemieckie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z plastikowym pierścieniem centrującym :lol:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień centrujący mechanizm masz plastikowy, czy stalowy?

 

Szczerze? Nie wiem? Powiedz na co mam spojrzeć, to Ci odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obwodzie mechanizmu. Najlepiej jest patrzeć w miejsce, gdzie jest koło balansowe.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.