Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marek21

Renowacja starego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne przedstawienie problemu, miałbym tylko 2 uwagi.

Nie piszesz co dalej po ustawieniu równego chodu zegara w przekrzywionej skrzynce. Należałoby uzupełnić o opis regulacji widełek wychwytu tak, aby koniec końców zegar wrócił do pionu.

Co do regulacji mechanizmu bicia dodałbym, ze tak dzieje się w przypadku systemu paryskiego lub szwarcwaldzkiego. .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i linka. Wcześniej nie trafiłem na to, choć szukałem. Widać moje umiejętności szukania są mało rozwinięte.

Niestety, a właściwie "stety" Kolega załączył też pliki audio z "tykaniem"

No i okazuje się, że mam źle "wypionowaną" skrzynię. Trzeba będzie poświęcić kolejną porcję czasu na jej właściwe ustawienie.

Nie spodziewałem się, że kupując stary zegar, natknę się na tyle zależności i "problemów" aby działał on prawidłowo.

Ale myślę, że warto.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,może ktoś mi wyjaśni przyczynę,że zegar kominkowy nie bije na połowy godzin.Zaczyna ale młotki nie reagują.Na pełne godziny bije,wymieniłem uszkodzoną sprężynę,krzywą oś z wiatrakiem,zawieszkę,sprężynkę.Nie wiem jak się zachowywał przed wymianą bo go kupiłem z tymi uszkodzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle (ale nie jest to reguła oczywiście) winien jest kołeczek (lub krzywka) włączajacy bicie. Albo wypadł, (lub krzywka starła się) albo za słabo włącza. W przypadku kołeczka wystarczy czasem lekkie podgięcie "na zewnątrz". Na obrazkach kołeczek włączający bicie półgodzin (rys. M3 9) to ten położony bliżej osi, a w przypadku krzywki - (rys. m4 5) ta z krótszym ramieniem.

 

http://zegarkiclub.pl/wp-content/uploads/2014/10/Mechanizm-bicia-grzebieniowy.pdf


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.