Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miromat

H. Moser & Cie - z jakiego jest okresu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rzućcie okiem na tę kieszonkę i może ktoś by powiedział o niej trochę: z jakiego okresu pochodzi, jaki to mechanizm, co oznacza napis na futeraliku "Primus"

Czy to był zegarek dla kolejarzy?

 

kieszonki-003.jpg

kieszonki-004.jpg

kieszonki-005.jpg

kieszonki-007.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] z jakiego okresu pochodzi, jaki to mechanizm, co oznacza napis na futeraliku "Primus"

Czy to był zegarek dla kolejarzy?

 

Hmm... Nie mogę znaleźć na razie tego mechanizmu, a nie jest to typowy mechanizm Hy Mosera i z tego powodu nie mam tez pojęcia z jakiego okresu pochodzi. Na tych zdjęciach wszystko niby wyglada ok, ale nie wiem, czy przy bliższym przyjrzeniu się w naturze nie wyszło by inaczej. No bo koperta jest na pewno Mosera, tarcza też, ale jakby starsza nieco, a mechanizm może być Mosera, bo oprócz swoich stosował on równiez cudze.

 

Napis na futerale może znaczyć wiele (nazwa wytwórcy futerału, nazwa sprzedawcy, pośrednika...), bo to nie jest komplet z zegarkiem, tylko raczej tak jak na przykład etui do okularów, jest dodany przez sprzedawcę zegarka.

 

A zegarek mógł być dla kolejarzy, ale niekoniecznie, bo nic na to konkretnie nie wskazuje.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to "zwykły" Moser.Stosowany powszechnie m.in.w górniczych zegarkach jubileuszowych,rozdawanych w głębokiej komunie.Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało , ze był stosowany przez kilkadziesiąt lat.

Zwykły w odróżnieniu to zacniejszych i wcześniejszych mechanizmów Mosera z okolic przełomu wieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Klasyczny sluzbowy moser z konca lat 30-tych,bedacy w glownej mierze na wyposazeniu armii czerwonej, co nie znaczy ze model nie mogl zostac zaodoptowany do koleji.Primus to po prostu producent etui do kieszonek.Producent umieszczal ja w 2-ch miejscach z przodu nad szklem i z tylu wraz z rozmiarem etui np:22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

potrzebowałem tych informacji, gdyż zegarek należy do kolegi który w temacie kieszonek jest jeszcze bardziej zielony niż ja a chce wystawić go na Allegro.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

potrzebowałem tych informacji, gdyż zegarek należy do kolegi który w temacie kieszonek jest jeszcze bardziej zielony niż ja a chce wystawić go na Allegro.

Kiepski moment na wystawianie na Allegro - jest tam akurat egzemplarz tego typu, ale w idealnym stanie za 300 złotych...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się tym dwóm zegarkom Moser z aukcji Allegro, tarcza jest uszkodzona dokładnie w takich samych miejscach jak w zegarku o który pytałem w poście. Na godz 5 i 10. Czy to przypadek, czy coś na te miejsca tarczy oddziałowuje?

 

http://www.allegro.pl/item735734140_hy_moser_cie.html

 

http://www.allegro.pl/item764210726_szwajcar_zegarek_moser_sprawny_lata_1900.html


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się tym dwóm zegarkom Moser z aukcji Allegro, tarcza jest uszkodzona dokładnie w takich samych miejscach jak w zegarku o który pytałem w poście. Na godz 5 i 10. Czy to przypadek, czy coś na te miejsca tarczy oddziałowuje?

 

http://www.allegro.p..._moser_cie.html

 

http://www.allegro.p..._lata_1900.html

 

Taa... oddziałowuje zygormistrz papudrok. Tam są nóżki przy pomocy których tarcza jest przymocowana do werku i przy wyjmowaniu tarczy na siłę emalia odpryskuje najczęściej w tych miejscach.

 

PS

Oba te zegarki mają mechanizmy Hy Mosera...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... oddziałowuje zygormistrz papudrok. Tam są nóżki przy pomocy których tarcza jest przymocowana do werku i przy wyjmowaniu tarczy na siłę emalia odpryskuje najczęściej w tych miejscach.

 

 

 

No widzisz, chwila nieuwagi albo niechlujstwa zegarmistrza- ślusarza i prawie stuletnią tarczę szlag trafia. Nóz się otwiera w kieszeni. :(


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.