Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Farmeer

jewels.. co oznacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.. może i dla wielu jest to śmieszne pytanie ale dla mnie jako laika jest to zagadka na którą nie potrafię znaleźć odpowiedzi.. mianowicie nie wiem co oznacza słowo "jewels" na zegarku i w związku z tym piszę tego posta. Jestem w posiadaniu zegarka na którym nie ma takiego napisu ale za to ma na kopercie napis "seiko 5 automatic 7009 - 876a" i nie wiem jak to się ma do oznaczenia "jewels" co to w ogóle znaczy.. bardzo będę wdzięczny za wyczerpującą odpowiedź..

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jewels "stosuje sie do oznaczenia ilości kamieni ( sztucznych rubinów lub szafirów ) uzytych do łozyskowania ( w miejscach nawjwiekszego tarcia) w mechanizmie zegarka . MEchanizmy mają od kilkunastu do kilkudziesięciu ( w skrajnych komlikacjach więcej) kamieni.

To ,że na samym zegarku nie jest to napisane , nie oznacza ,że ich nie ma w środku , część firm stosuje oznaczenie ilości kamieni tylko na mechaniźmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEWELS - z angielskiego KLEJNOTY, bynajmniej nie nasze, więc raczej chodzi o kleinoty zegarka,

które to ma w sobie a konkretnie w swoim mechnizmie.

Ich ilość jest również określona z regóły obok napisu JEWELS najczęściej po lewej stronie.

 

smile.gifsmile.gifsmile.gif


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznaczenie ilości kamieni łożyskujących- najczęściej rubinów np. 17 jewels- 17 kamieni.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyśmienicie.. dziękuję za wyjaśnienie.. teraz można temat zamknąć.. Pozdro.

 

Chyba, że ktoś ma taki zegarek lub wie jak inaczej sprawdzić ( może po nazwie ) ile kamieni ma mój zegarek o ile w ogóle ma to było by świetnie.. bo nie mam zamiaru go rozkręcać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wie jak inaczej sprawdzić ( może po nazwie ) ile kamieni ma mój zegarek

ja wiem, ja wiem...

Otwieram stronę www.google.com

Wpisuję w to takie okienko "Seiko 7009 - 876a"

Klikam "szukaj"

Otwieram pierwszy link

czytam, czytam... i sie okazuje że jest 17 jewels


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lestaf.. w takim razie wiem już wszystko co mnie interesowało na dziś.. dzięki wszystkim za info i pozdrawiam..

 

Jednak jest jeszcze coś co mnie zainteresowało..

 

Natomiast nie bardzo chcę grzebać i go przestawiać ale jak ustawiałem datę na zegarku to pomiędzy godziną 24 a 3 w nocy zamiast nazwy skróconej dnia np: SAT, MON, itp.. wyskakują jakieś inne nazwy na przykład z tego co pamiętam z niedzieli na poniedziałek wyskakuje na te trzy godziny DOM.. co to jest i do czego służy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ja wiem...

Otwieram stronę www.google.com

Wpisuję w to takie okienko "Seiko 7009 - 876a"

Klikam "szukaj"

Otwieram pierwszy link

czytam, czytam... i sie okazuje że jest 17 jewels

O kurczę-to działa :):)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast nie bardzo chcę grzebać i go przestawiać ale jak ustawiałem datę na zegarku to pomiędzy godziną 24 a 3 w nocy zamiast nazwy skróconej dnia np: SAT, MON, itp.. wyskakują jakieś inne nazwy na przykład z tego co pamiętam z niedzieli na poniedziałek wyskakuje na te trzy godziny DOM.. co to jest i do czego służy ?

Nazwy dni w innym niż angielski języku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic szukałem w google ale nie potrafiłem znaleźć nic na ten temat.. a teraz jak wszedłem na stronkę gdzieś tam w oddali to pokazało skromną informację o tym co już wiem i o tym że ma on niby 21 kamieni.. sprzeczne info czy ktoś źle wpisał czy może pomylił modele? pytanie do tych którzy mają takie zegarki lub czy też wiedzą to na sto procent..

 

PS: stare złośliwe " poszukaj w google " nieraz sam pisałem hehe.. spoko spoko..

 

boldy skoro w innym jezyku to dlaczego na 3 godziny i to po 24.. dziwne.. jak ktoś wie na stówe to dajcie znać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje mi się, a przynajmniej jest tak w moim seiko, że dni tygodnia są w dwóch językach : angielskim i hiszpańskim, czyli są " dwa " poniedziałki, " dwa " wtorki itd. Ja ustawiłem ang. dzień tygodnia i potem pykałem po dwa przeskoki, aż do właściwego dnia tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOM jest po hiszpańsku.

Jak lubisz hiszpański, to przestaw sobie za dnia na DOM. Wtedy będziesz miał odwrotnie. Czyli przez dwie godziny w nocy bedzie Ci pokazywać po anagielsku. A przez resztę doby po hiszpańsku. Tak to działa.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam seiko na 7009,data zawsze najpierw przeskakuje na inny jezyk (w moim wypadku cyfra rzymska-zalezy od okresu produkcji),potem przeskakuje na normalny nad ranem.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boldy skoro w innym jezyku to dlaczego na 3 godziny i to po 24.. dziwne.. jak ktoś wie na stówe to dajcie znać..

 

to poza google jeszcze RTFM :)

W instrukcji jest to zjawisko opisane i tak właśnie ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
DOM

Pokazuje Ci się jak jesteś w domu :)

Nie martw się ja w kilku zegarkach mam drugą nazwę np. po tajsku i muszę zrozumiec że to nie poniedziałek a ?????????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było wiadomo do końca o czym mowa z tymi kamieniami rubinowymi.

 

Na zdjęciu mechanizm Seiko, te takie rubinowe kamyczki to właśnie owe kamienie.

 

Seiko5606Movement.jpg

 

I dla porównania mechanizmy bardziej wypasionych Seiko

 

Movement9S55ei8htohms.jpg

 

Ananta-SD-movement1.jpg

 

Seiko-SD-movement-explostion.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko na temat.. dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.. te wredne też się czasem przydają :rolleyes:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze te oznaczenia w Seiko są w łacinie a nie po hiszpansku :D

 

Choć te jezyki mają pewnie wiele wspolnego,

 

Mam też Seiko i z przeskakiwaniem w nocy dni mam tak samo to standard.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.