Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomirek

G-Shock AVG-100 / 101 - co to warte?

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu niskobudżetowego, analogowego G-shocka (kiedyś już przymiarki robiłem ale do innego modelu).

Tym razem padło na model z funkcją automatycznego synchronizowania czasu AVG-100/101. Chyba jeden z najtańszych waveceptorów (na Alledrogo ~400PLN).

Mam w związku z tym kilka pytań.

Jak sprawdza się ta funkcja? Działa w całej Polsce czy jednak trzeba mieszkać bliżej zachodniej granicy?

Oba modele różnią się kilkoma elementami w tym wyświetlaczem. Jak to jest z czytelnością, która forma wyświetlacza (z jasnym czy ciemnym tłem) sprawdza się bardziej? Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie ale jak jest w rzeczywistości?

I jeszcze funkcja solar. Rzeczywiście pozwala na dużo dłuższą pracę baterii?

No i najważniejsze. Warte są coś te zegarki? Nie myślę o nim jako o zegarku do noszenia na co dzień a o zegarku urlopowo-działkowym. Może ma ktoś jakieś nadgarstkowe zdjęcia z tym zegarkiem?

Z góry dzięks za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

awg100-1aL.jpgawg101-1aL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlacz z ciemnym tlem jest gorzej czytelny w sloncu albo w polmroku. W moim w sloncu jest OK ale w polmroku nic nie widac. Jesli tak trafisz to bedziesz musial wlaczas podswietlenie zeby cos zobaczyc. Tym akurat bym sie nie przejmowal bo jest TS. Akumulator bez ladowania wytrzymuje kilka miesiecy (ile dokladnie to musisz sprawdzic w danych technicznych). Z tego co pisza tu uzytkownicy TS prawie lub nigdy nie spada im poziom naladowania z High.

Wedlug mnie wersja z czarnymi wyswietlaczami prezentuje sie ladniej ale to jak wiadomo kwestia gustu.

Czy sa one cos warte? Do ciezkiej pracy wszystkie G-Shock'i sa tyle samo warte. Modele za 200pln i za 600pln sa tak samo wytrzymale, roznica w cenie zalezy miedzy innymi od dodatkow typu WC, TS. Niektore modele maja podwyzszona odpornosc na bloto (mudman) lub rdze (gulfman) ale podstawowa wytrzymalosc na urazy, cisnienie czas uzytkowania jest taka sama.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

 

A ma ktoś może do niego instrukcję w języku polskim lub angielskim? Przed zakupem poczytałbym sobie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczne dzięki raz jeszcze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

I jeszcze funkcja solar. Rzeczywiście pozwala na dużo dłuższą pracę baterii?

No i najważniejsze. Warte są coś te zegarki? Nie myślę o nim jako o zegarku do noszenia na co dzień a o zegarku urlopowo-działkowym. Może ma ktoś jakieś nadgarstkowe zdjęcia z tym zegarkiem?

Jesli bedziesz go uzywal tylko sporadycznie to nie chowaj go do ciemnego miejsca na dluzej tylko gdzies gdzie jest swiatlo bo sie rozladuje. W pelni naladowany wytrzyma kilka miesiecy w zaleznosci od tego jak czesto beda w nim funkcje uzywane.

 

Kilka fotek

 

AWG-100-1A-watches-1240677138.jpg

 

112409_casio_awg100vs101_4a.jpg

 

awg-100c-1ajf_01.jpg

 

3756718901_762a52c2ec_b.jpg

 

AWG-100BC-1AJF_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał plastiku :lol: Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiony (wersja ciemniejsza). Zresztą od kolegi z Klubu :blink: Zobaczymy jak się będzie nosił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiony (wersja ciemniejsza). Zresztą od kolegi z Klubu :blink: Zobaczymy jak się będzie nosił :(

 

Gratuluje! moze z czasem pokusisz sie o jakas recenzje?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie czas to może coś skrobnę. To mój pierwszy G-Shock ale coś czuję, że w przyszłości kupię sobie jeszcze coś większego i tylko z wyświetlaczem cyfrowym :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

tomirek rowniez gratuluje dobrego zakupu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie czas to może coś skrobnę. To mój pierwszy G-Shock ale coś czuję, że w przyszłości kupię sobie jeszcze coś większego i tylko z wyświetlaczem cyfrowym B)

 

Mimo, ze uzywam G analogowego to bardziej podobaja mi sie cyfrowe, nastepny bedzie wlasnie taki. G-Shock z cyfrowym wyswietlaczem jest bardziej klasyczny.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam te same odczucia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat głupim pytaniem - czy ten zegarek ma kalendarz? Przejrzałem instrukcję i nie znalazłem. Zaczynam "ślinić się" na g-shocka, najchętniej analogowo-cyfrowego (albo kwadraciak cyfrowy, jednak lubię kiedy najbardziej widoczny na zegarku jest czas). Dotychczas moim faworytem był GA100 (czarny, ew. błękitny),choć ktoś na forum pisał, że wadą jest słabe podświetlenie. Tough solar, waveceptoe itd - mile widziane, ale nie koniecznie, ważny dla mnie jest kalendarz. Czy jest jakiś G-shock z analogowym sekundnikiem? Lub wiecznym kalendarzem?

 

Przepraszam za zamieszanie, dopiero trafiłem na forum na post z przymiarki tego zegarka i już na większość pytań (poza kalendarzem) mam odpowiedź ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę o zakupie jednego z zegarków AWG-100 lub AWG-101

 

Z którego czyta się wyraźniej i szybciej czas (patrząc na wskazówki) ?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się zapytać, czy jest jakaś alternatywa dla tego zegarka? To znaczy coś podobnego w tej cenie.

 

I jeszcze jedno bardzo dla mnie ważnie pytanie. Czy można na tym małym lewym wyświetlaczy ustawić wyświetlanie godziny w formacie 24h? Czyli np. jak jest na tarczy 7.05 to żeby wyświetlało mi się 19.05?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic 24 godzinny format czasu.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa takie szybkie pytanka.

Czy ten G-shock ma SIG? (pikanie o pełnej godzinie)

Czy ten G-shock ma w WC tryb DST auto? To znaczy, że sam przestawia się z czasu letniego na zimowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten G-shock ma SIG? (pikanie o pełnej godzinie)

1. Tak

Czy ten G-shock ma w WC tryb DST auto? To znaczy, że sam przestawia się z czasu letniego na zimowy?

2. Tak

Pozdr


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :unsure:

 

Poszukuję jeszcze ewentualnej alternatywy dla tego zegarka. Szczególnie wśród G-shocków. Zaproponujecie coś?

Interesują mnie raczej analogowo-cyfrowe.

Początkowo byłem za cyfrowym GW-9200, ale jak go zobaczyłem na żywo to się rozczarowałem. Strasznie plastikowy. Mam obecnie G-2800 i z wyglądu bardzo mi odpowiada.

Teraz jednak stawiam na wersje analogowo-cyfrowe.

 

Niestety nie mam możliwości zobaczenia tego AWG-100 na żywo, ale na zdjęciach wygląda dużo lepiej od GW-9200. Zdecydowanie mniej plastikowo. Potrzebuję zegarka odpornego na ciężkie użycie (dlatego G-shock), w miarę możliwości lekkiego (dlatego ten AWG-100 by mi odpowiadał) i nie za wielkiego (mam raczej bardzo szczupły nadgarstek.

 

Nie wiem czy będę mieć możliwość kupienia u mnie w mieście (Internet odpada) tego zegarka, ponieważ nie wiem czy jeszcze jest w ogóle w sprzedaży, czy go wycofali?

 

Dlatego proszę o możliwie jak najwięcej alternatyw tego zegarka :D

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być analogowo-cyfrowy, to zobacz sobie jeszcze G-300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.