Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MMikulicz

Patek Philippe - oryg czy nieoryg ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o oryginalność zegarka który znalazł się na aukcji allegro

https://ssl.allegro.pl/item896462377.html

podpisany jest jako PP ale nie wiem czy jest oryginalny. Mechanizm nie jest sygnowany, chociaż na tylnym deklu jakieś opisy ma... Czy ktoś z bardziej doświadczonych jest w stanie pomóc :lol: wg numeru mechanizmu na jednym z ostatnich zdjęć wszystko by się zgadzało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem doświadczony, ale nic wspólnego z Patkiem to według mnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie halo jest z tym zegarkiem. Patek nie podpisany na cyferblacie? jakiś zegarek, moze nie fake ale nie Patek. Mogę się mylić ... Zawołajcie tu kogoś co się zna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Przygladalem sie juz kiedys temu zegarkowi iii....? Pozostawie w was to ziarnko ciekwosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki, napisz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Sorki wylogowalo...Zegarek wykonany w okresie 1860-65.Oczywiscie ze jest to fake....Mam prawie identycznego tobiasa swiss fake`a.Rozni sie tylko grawerem na deklu i ma bardziej fikusna koperte.Werk ktory jest identyczny jak w moim widzialem w innych falszywkach.O dziwo ten mechnaizm nawet daje rade.O podrobie z epoki swiadczy tez chociazby krzywy grawer patek-geneve.Patrzac na calosc zegarka stwierdzam ze jest to oryginalna falszywka z epoki(nic nie zmieniane,wszystko pochodzi od tego zegarka)...

 

Zapewne zostane zlinczowany za moje slowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie kumam... Przeciez to twoja aukcja, nie wiesz co sprzedajesz? Piszesz w tytule, ze to PP, wiec... ?

Kwas. :lol:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

O QQłka....Nie skojarzylem rzeczywiscie ,ale wtopa! Najpierw sie pyta,szuka info, a pozniej opycha.

 

Odnosnie grawera to z tego co pamietam to z tamtego okresu patki mialy wygrawrowana pelna nazwe firmy i to nie tak.Zegarek(koperta,grawer,bebech,tarcza)wyglada jak pateck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem a nie chciałeś mi wierzyć... :lol:


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie grawera to z tego co pamietam to z tamtego okresu patki mialy wygrawrowana pelna nazwe firmy i to nie tak.Zegarek(koperta,grawer,bebech,tarcza)wyglada jak pateck.

 

Od 15 maja 1845 do 1 stycznia 1851 roku firma nazywała się Patek & Co, a potem już Patek Philippe & Co.

 

Mechanizm faktycznie identyczny z Tobiasem, tylko czy te mechanizmy miały 15 rubinów?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Czyli dobrze mi switalo ze powinno byc Patek Philippe & Co Geneve na deklu.Ten werk ma 12-13 kamieni.Nie pamietam czy przerzutnik tez byl rubinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido2,oceniłeś ten zegarek używając wątpliwego argumentu.Określenie swiss fake w stosunku do tego mechanizmu to według mnie nieporozumienie.Jest typowy kaliber "ebauche style", pochodzący od Le Coultre,wręcz masowo produkowany w Szwajcarii przez kilkadziesiąt lat.Stosowały go w pewnych odmianach różne firmy m.in.wymienione Patek i Tobias.

Określenie swiss fake dotyczy szwajcarskich podróbek amerykańskich mechanizmów (może nie tylko).

Jeszcze jedna uwaga.Tobias nie produkował mechanizmów,tylko kupował je (również kompletne zegarki) w Szwajcarii i Anglii (w różnych okresach).

A tak generalnie to pozdrawiam" kieszonkowego maniaka" i sąsiada prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zgadza sie.Problem lezy w tym co dla jednych jest swiss fakes a co nie.Generalnie swiss fakes przyjelo sie do zegarkow( a nie samych mechanizmow,bo i dzis sie wklada oryginalne ety do podrob) zagranicznych zamawianych i produkowanych w Szwajcarii oraz szwajcarskich podrobek.Na wielu forach i wsrod kolekcjonerow chociazby samych Tobiasow toczone sa boje o prawidlowosc nazwy w stosunku do zegarkow zamawianych w szwajcarii.Jednak za malo jest danych odnosnie oryginalow zamawianych, a podrobami ktore nieraz sa swietnie zrobione badz mocno zuzyte przez co trudno okreslic oryginalnosc.Nieraz mimo dowodu na oryginalnosc zegarek zamawiany w Szwajcarii zwany jest swiss fake(poprostu tak sie przyjelo),co nie swiadczy ze te zegarki sa zle.Tobias i inni zegarmistrzowie z Londynu, oraz amerykance zamawiali ten werk jak rowniez, ten sam werk wystepowal w wielu podrobach Tobiasa,Patka i kilku innych prestizowych firm .Pozniej aby jeszcze obnizyc koszta produkcji, cale Tobiasy wykonywane byly w Szwajcarii na zamowienie I.Tobias&Co Liverpool i sprzedawane jako Zegarki Tobiasa na caly swiat(swiadczy o tym brak angielskich punc probierczych na niektorych oryginalnych egzemplarzach).Tobias to dosc stara manufaktura angielska produkujaca cale zegarki szpindlowe jak i typu fuse wysokiej jakosci od konca XVIII w po poczatek XXw.Swissy w srebrze i zlocie mialy trafic na rynek w zwiazku ze zmieniajaca sie moda(plaskie,cienkie kieszonki)jako urozmaicenie w asortymencie firmy.Ze wzgledu na podroby utworzono nawet przedstawicielstwo Tobiasa w Genevie ktore oprocz zwalczania podrob i dystrybucji oryginalnych Tobiasow na swiat mialo kontrolowac produkcje tych ze zegarkow. Co do tego Patka nie ma zadnych watpliwosci wystarczy spojzec na dekiel z grawerem i dekiel oryginalu.

 

Katowice to rzut beretem,kiedys bylem tam czestym gosciem,dlategotez Pozdrawiam sasiada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.