Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakubos

1% podatku

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozliczyłem się z US i przekazałem 1% swojego podatku na organizację pożytku publicznego "Zdążyć z pomocą". KRS 0000037904.

Zresztą jak co roku. Ale w tym roku czekała mnie niemiła niespodzianka.

W okienku od pani dowiedziałem się że równocześnie rozpoczeli działalność gospodarczą i najprawdopodobniej utracą status organizacji pożytku publicznego.

A ja będe wzywany do US celem złożenia wyjaśnień/korekty. :D

Na razie przyjmują pity z deklaracją 1% na nich ale czekają na wytyczne od ministerstwa w tej sprawie.

Na stronie ministerstwa oczywiście nadal ta fundacja wisi jako taka której 1% podatku można przekazać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze przekazuję tam mój 1% - na stronie Fundacji stoi napisane w czerwonej ramce, że nie utracili statusu organizacji pożytku publicznego i że urządy skarbowe mają obowiązek przyjmować deklaracje z zaznaczoną darowizną dla "Zdążyć z pomocą". Ciekawe, co z tego wyjdzie...? Jeszcze nie rozliczałem się za ub. rok.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwu lat staram się wesprzeć moją znajomą, która choruje na stwardnienie :D

 

Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy

KRS: 00000 55578

koniecznie z dopiskiem HASŁO: Matoga Lucyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli macie problem z wyborem organizacji, której przekazać 1%

podatku, to polecam Expatrię http://www.1procentdzieciom.pl, która pomaga

najbiedniejszym polskim dzieciom mieszkającym w krajach byłego ZSRR.

Expatria zajmuje się leczeniem polskich

dzieci z Kresów, ale oczywiście tych najbardziej potrzebujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie da się 100% podatku podzielić tyle jest organizacji które chciałoby się wesprzeć.

Ja Wam proponuję OSP w Rogowie gdzie mieszkam od urodzenia i do tejże OSP należę.

www.rogow.straz.org.pl tu strona www.

 

nr KRS nie nasz bo nie mamy statusu OPP ale Związku który przekaże dla nas fundusze.

KRS:0000116212

w polu cel szczegółowy Ochotnicza Straż Pożarna w Rogowie, Rogów 92, 24-313 Wilków

 

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy zechcą wspomóc tych którzy pomagają bezinteresownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.