Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flieger

Mechanizm Soprod A10

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. ostatnich doniesień, mechanizmy ETA będą dostarczane tylko do producentów należących do Swatch Group.

Może to spowodować na rynku zegarków mechanicznych nie małą rewolucję.

 

Jörg Schauer zapowiedział już, że zamiast bardzo popularnego automatica 2824-2 montował będzie mechanizmy Soprod A10.

Co to za mechanizm? Nie znalazłem o nim zbyt wiele informacji. Z tego co widziałem po przeszukaniu internetu Soprod produkuje raczej

mechanizmy kwarcowe.

 

Trochę z nieufnością podchodzę do tego mechanizmu (może niesłusznie).

Ponoć to całkiem dobry werk, ale jeśli tak jest to dlaczego wszyscy montowali ETA

a nie Soproda? Mam tylko nadzieję, że to mechanizm

lepszy niż np. Claro 888

 

Wychodzę z założenia, że nie ma tego złego... :rolleyes: Może i dobrze, że tak się stanie. Wreszcie ruszy się coś na rynku mechaników.

Poczekamy zobaczmy B)

 

Co o tym sądzicie?

 

quicklook_image.678421.jpg


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według producenta mechanizm klasy ETA 2892, średnica równa rodzinie 28XX, o milimetr niższy niż 2824-2. Mechanizm bazowy pochodzi z fabryki grupy Festina (prawdopodobnie Candino), Soprod go jedynie dopieszcza (Soprod też należy do grupy Festina). Piszą o nim dobrze ale mnie Festina będzie się kojarzyć z chińszczyzną. Chociaż nie zdziwiłbym się jakby podzespoły do ETY też miały odciski małych, żółtych rączek.

Myślę, że to jednak wyższa półka niż Claro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TU mamy zgrabne porównanie kilku mechanizmów, w tym A10 od Soproda. Miłej lektury :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU mamy zgrabne porównanie kilku mechanizmów, w tym A10 od Soproda. Miłej lektury :rolleyes:

 

Z tego co widać ten Soprod A10 powinien być ok, ale jeśli w nim znajdują się chińskie podzespoły to psuje to zupełnie klimat. Wszystko ładnie i pięknie, ale co to za przyjemność nosić chiński mechanizm, chociażby był dokładny jak zegar atomowy. Trochę przerażające jest to, że części do szwajcarów dostarczają Chińczycy a ci dumnie markują je Swiss Made.

 

W których werkach są chińskie podzespoły? Podejrzewam, że to wielka tajemnica, ale może ktoś coś wie? B)


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, ale co to za przyjemność nosić chiński mechanizm, chociażby był dokładny jak zegar atomowy.

Ja tam rasistą nie jestem... Chętnie taki dokładny mechanizm przygarnę, choćby i chińczyka...

 

Trochę przerażające jest to, że części do szwajcarów dostarczają Chińczycy a ci dumnie markują je Swiss Made.

Nie no... Flieger... nie mów, że nigdy wcześniej takie podejrzenie nie zagościło w Twojej głowie... Skoro regulacje mówią o 51%, to te 49% musi iść gdzie indziej... Dlaczego nie do Chin??? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no... Flieger... nie mów, że nigdy wcześniej takie podejrzenie nie zagościło w Twojej głowie... Skoro regulacje mówią o 51%, to te 49% musi iść gdzie indziej... Dlaczego nie do Chin??? :rolleyes:

 

Przeklęta globalizacja !!! B)


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.