Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
kecaj

Zegarmistrz - konserwacja zegarka KRAKÓW

Recommended Posts

Może trzeba go zresetować?

Zapytaj w wątku casio - dział techniczny

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Dobry wieczór.

Chciałbym wreszcie ''wskrzesić'' mojego Casio Edifice ECW-M300E. Prawdopodobnie tylko kondensator/bateria do wymiany (o wartości 65,- mógłbym sam zamówić, padł bo był wsadzony w ciemnicę przez członka rodziny), oraz naprawy wymaga bransoleta w miejscu łączenia z kopertą (bolec i ogniwa są wszystkie, Pani z TimeTrend w Gdańsku w którym go kupiłem tak mi go skróciła 'starannie' że popuściło łączenie przy bieganiu ;) ). Ew. sprawdzenie szczelności. Zegarek dostałem na 21sze urodziny i przestałem nosić po tym jak upadł po odpięciu się bransolety od koperty. Nie miałem go ochoty nosić po tym, ani zanosić do naprawy. Jest sens iść z nim na Sławkowską 10 w Krakowie, czy darować sobie i iść do jakiegoś "bateryjkarza" zwykłego ? Albo po prostu kogoś innego ?

Pozdrawiam.

Witam, potrzebuję zasięgnąć informacji.
Mam taką juz leciwą Festine, koperta jest lekko porysowana i na szkiełku też znalazło by się kilka drobnych rysek.
Czy jest możliwość gdzieś oddać zegarek aby nieco go odświeżyć, spolerować trochę tych rysek itp ?? Zegarek to kwarc, więc nie wiem czy jak chodzi to jest potrzeba jakiegoś czyszczenia, konserwacji?
Gdzie w Krakowie mogę liczyć na taką usługę, tylko w rozsądnej cenie bo zegarek nie jest warty grube tysiące ;)

Dziękuje za informację
Pozdrawiam

Panowie,

krótkie pytanie. Kogo możecie polecić w Krakowie do zrobienia gruntownej renowacji DOXY, jak na załączonych zdjęciach. 

post-95340-0-20059600-1494236050_thumb.jpg

post-95340-0-13872500-1494236053_thumb.jpg

Chciałbym odświeżyć temat,

Przeczytałem poprzednie wątki i do każdego krakowskiego fachowca są jakieś zastrzeżenia.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

Będę miał do zrobienia serwis i mały lifting omegi. Dzwoniłem dziś do Strojnego i dowiedziałem się, że polerki już nie zrobią gdyż starszy pan, który u nich się tym zajmował już tam nie pracuje.

Podbijam temat do góry pytaniem gdzie mogę oddać do regulacji mechanizm 6r15 Seikacza ze spokojem, że umią i zrobią. Późni bydle a im sprężyna luźniejsza tym gorzej. Plus nie pogniewał bym się gdyby zegarmistrz umiał pozbyć się rys z koperty i lunety nie produkując nowych, z szacunkiem dla styku szczotki z polerką.

Nie biorę pod uwagę autoryzowanego serwisu. Gwarancji już nie ma a chcę kogoś kto zna się na robocie.

Edited by sielwolf

Sławkowska Kolego...tylko.

Bylem tam ze swoim 007 poprawiać robote po jednym z Krakowskich Zegarmistrzow...

W 15 min bylo gotowe....

Nie dlugo idę z Sumo.

Edited by Calisia1

Sebastian

Podbijam temat do góry pytaniem gdzie mogę oddać do regulacji mechanizm 6r15 Seikacza ze spokojem, że umią i zrobią. Późni bydle a im sprężyna luźniejsza tym gorzej. Plus nie pogniewał bym się gdyby zegarmistrz umiał pozbyć się rys z koperty i lunety nie produkując nowych, z szacunkiem dla styku szczotki z polerką.

Nie biorę pod uwagę autoryzowanego serwisu. Gwarancji już nie ma a chcę kogoś kto zna się na robocie.

Strojny. Sławkowska 11, 31-016 Kraków

Dzięki. Kojarzę Strojnego. Zapomniałem że to na Sławkowskiej. A jak z cenami bo z lektury forum wyczytałem, że płaci się plikami banknotów.

Moze Cie to zdziwi ale dwa lata temu zrobili mi...GRATIS..

poprawiali robotę w 007 po jednym z zegarmistrzów. Czyścili poklejony włos,równali wskazowki i ustawiali dokładność chodu.

Zapytałem ile u nich czyszczenie i smarowanie mechanizmu 7s.

Z tego co pamietam to ok.140 pln.

Sebastian

Daj znać jak poszło i za ile :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Jesli mozesz dowiedz sie, proszę jakie sa aktualnie ceny czyszczenia i smarowania mechanizmow 7s26 (007) i 6r15 ( Sumo)

Sebastian

Jasna sprawa. Jakby było bardzo drogo to powiem, że na dniach brat przyjdzie z dwoma seikaczami do czyszczenia i smarowania i zapalci za wszystko ;)

Wyszedłem od Strojnego. Zegarmistrz nie podjął się i wysłał mnie do serwisu na Zakopiance. Powiedzial że 6r15 nie chce ruszać bo nie ma części. Mial dawców narządów ale już rozdysponował i czeka na Ukrainca, który miał mu dostarczyć nowych części ale do tej pory ani widu ani słychu. Czyszczenie i smarowanie moze wsiąść ale w tym prostszym werku. Cena do 180 zł.

Czy warto iść do serwisu Seiko czy omijać szerokim łukiem? Z Zibi wrócił mi zegar z popalcowanym wachnikiem i paprochem na tarczy więc jakby miał wysłać do nich to mam lekkie obawy o profesjonalizm.

Czy są jeszcze jakieś sensowne adresy?

Edited by sielwolf

Dzięki kolego za polecenie Strojnego. Pan Zegarmistrz spojrzał, zamienił ze mną parę zdań. Powiedział, że u niego to nie i pożegnaliśmy się. O 21 ustawiłem zegarek jeszcze raz z zegarem światowym i od tego czasu zrobił ... 2 sekundy. su***syn boi się zegarmistrza jak kot weterynarza. Naprawił się od samego pójścia do zakładu (; Zobaczymy na ile mu starczy dobrej woli.

Witam wszystkich,

Szukam dobrego zegarmistrza który podejmie się zrobienia pasówki z iwc schaffhausen. Zegarek stracił koperte ale jest w dobrym stanie. Kompletnie się na tym nie znam dlatego szukam wskazówek u fachowców tutaj ;)