Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tts

Użytkownik
 • Content Count

  3,552
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,105 Guru zegarmistrzostwa

About tts

 • Rank
  navigare necesse est, vivere non est necesse

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,875 profile views
 1. Racja... C60 43, faktycznie jak Uboat wygląda... do tego nie tak mocno się styrał przez te kilka lat, że uznali: nowy jak nic! 🤣
 2. "Szczynściorz". Ja musiałem, mimo deklaracji CWL i dokumentów jakie wysłałem z paczką, wyjaśniać ze dwa razy, że zegarek z serwisu nie jest zakupem z Alli ani półproduktem... A pytanie o przeznaczenie zegarka naręcznego mnie rozbawiło do łez... 😂
 3. Wedle mojej wiedzy lądują z automatu, a po ostatnich gimnastykach z DHLem wiem, że CWL przekazuje informację o tym, że pokrywa opłaty. Po prostu DHL sprawdza obie strony transakcji. Co do samej procedury, to jeżeli nie dzwoniłeś na infolinię, to zadzwoń, wyślą Ci maila z informacją co trzeba dosłać i tyle. Dzień/dwa dni później proponuję zadzwonić i poprosić aby podali Ci e-mail osoby, która temat prowadzi i tam zrobić "forwarda" wiadomości, którą wysłałeś ze skanami. Potem to już z górki, góra tydzień, seria durnych powiadomień SMS i paczka powinna być na miejscu. W moim przypadku paczka wysłana przez CWL 1.11, na miejscu miała być 3.11, 2.11 od razu wysłałem wszystkie dokumenty, a finalnie to tym, że właśnie dostarczają dowiedziałem się 8.11 ok godziny 10. Generalnie polecam wyprzedzić przeciwnika i dosłać im wszystko co się da, a ew. durne pytania, nękanie mailami i SMSami przyjąć ze stoickim spokojem.
 4. "ce sześćdziesiątka" wróciła z serwisu więc mogę porównać. To jest ten sam mechanizm tylko "osłona" jest starszego typu. O ile w C60 Mk2 to nie przeszkadza, bo to kawał zegara, rozumiem że w C65 może wyglądać nieproporcjonalnie.
 5. Czyli dobrze motywujemy. Nic tylko nosić i się cieszyć!
 6. Ło Panie! Ciekawie to wygląda. Przynudzaj do woli! Jakie wrażenia?
 7. Uzupełnię i podsumuję: 120LOUPE23 - dla zakupów w EUR (-120EUR) 100LOUPE23 - dla zakupów w GBP (-100GBP) MOD10 - 10% rabatu niezależnie od waluty
 8. Zgoda. Pokazali na co ich stać. My tu o cenie, a przecież to nie będzie masowo produkowany zegarek. Te szafiry od CWL, podobnie jak pozostałe C6x z nowymi wskazówkami to fajny progres. Te wskazówki, mimo swoich smaczków mi nie podchodzą, ale... liczę, że zmienię zdanie jak zobaczę je w końcu na żywo.
 9. Odnośnie do nurkowania, nie wiem czy tak jest, bo tą próbkę nurków jaką znam, nadal jednak używa elektroniki, ale do Seamastera wzdycha. Sam pewnie gdybym nurkował, to pewnie i tak bym analogowy zegarek ze sobą brał, ale raczej jako backup do backupu i dlatego, że mam sentyment do punktów w czasie i związanych z nimi przedmiotów, a poza tym jak to nie wziąć kompana na kolejną przygodę? Problem, (albo i nie problem) z elektroniką jest taki, że jest po prostu wygodna i ma niski próg wejścia. Odnośnie do GPSa, to w swoim otoczeniu jestem w mniejszości i nie wbijam po prostu punktu docelowego na GPSie, a planuję trasę. Podobnie widzę syt. w żeglarstwie (nie regatowym): oprócz całej tej elektroniki, warto prowadzić nawigację analogowo, choćby na wypadek utraty anteny podczas sztormu czy prac pokładowych. Z drugiej strony, to byłby gruby wątek gdyby tacy kierowcy F1 ręcznie mierzyli sobie czasy okrążeń.
 10. Omega 300M, Brajtek SOH II to raczej standard w tamtych markach, tu mamy jak pisałem pokaz możliwości CWL i chyba tyle. Tytan, SH21, etc. Powiem więcej jak los pozwoli go pomacać. Na temat poręczności czy nieporęczności się nie wypowiadam, bo to co mamy na papierze, w konfrontacji z rzeczywistością może polec. Sam przez długi czas nie "chciałem się dać tknąć" i nosić zegarków o takiej wysokości, a teraz na co dzień noszę Planetę. I nadal też pluję sobie czasem w brodę, że odpuściłem Vulcaina Nautilcala właśnie przez swoje 18mm wys. Post factum przymierzyłem i był sztos. Suma summarum, też bym w tym budżecie wybrał coś innego, natomiast jakbym był fanatykiem marki, miał już skompletowaną "łyszlistę" zegarkową, to pewnie bym rozważył. I zgoda, tarcza nieczytelna, ale takie to są "szkielety".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.