Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tts

Użytkownik
 • Content Count

  3,670
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,396 Guru zegarmistrzostwa

About tts

 • Rank
  navigare necesse est, vivere non est necesse

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,952 profile views
 1. Kojarzę, że Kolega @Dorian wspominał kiedyś o dobrym serwisie Seiko.
 2. Mam co prawda 6r15 ale po ost. dyskusji na temat mechanizmów przyjrzałem się jak się zachowuje mój egzemplarz. Generalnie, noszę go przez pół dnia, staram się aby był dokręcony na maksa (nie używam koronki do dokręcania), odkładam na noc tarczą do góry. I tak: jeżeli leży to spieszy kilka sekund na dobę, jeżeli go noszę zaczyna się spóźniać, a zatem suma sumarum wychodzi w okolicach zera. Proponuję skorzystać z tego co napisał Kolega @Funky_Koval i poobserwować go przez miesiąc. Można raz na dobę o tej samej porze robić sprawdzenie dokładności https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck Inna kwestia, że jak zegarek jest nowy i nie był otwierany, to należy dążyć do tego aby taki stan jak najdłużej utrzymać. Po obserwacji, potwierdzeniu, że "pędzi jak szalony", warto jeszcze pomyśleć o demagnetyzacji (?), a jak to nie pomoże to czy można z tym żyć, jak nie, to serwis. Tylko w przypadku serwisu trzeba się liczyć, że jednak mogą zostać na kopercie ślady po ingerencji majstra.
 3. Na jednym zdjęciu jest ok, na innym nie ok. Kwestia zdjęcia? Z drugiej strony przyjmuję, że wykonałeś ćwiczenie z linijką w programie graficznym i jednak nie centruje. A propos Butiku Omegi, czy tam nie mieli takich egz. z dobrze centrującym bezelem? Znajomy opowiadał, że kupował u Nich divera i po czasie okazało się, że jest tego typu problem z bezelem. Niby w granicach normy (czymkolwiek ta norma jest), ale go to drażniło. Poszedł do Butiku i Chłopaki temat ogarnęli. Nie wiem czy sami, czy posiłkowali się serwisem SGP, ale suma sumarum klient jest zadowolony. Oczywiście, to nie zmienia faktu, że tego typu syt. nie powinny mieć miejsca, niezależnie od kwoty jaką wydaje się na zegarek. Prawda. jedyny minus jaki w tych masywnych kopertach widzę, to to, że ciężko dobrać inny pasek, niż oryginalny i żeby to dobrze grało. Oczywiście zakładam, że mogę się mylić i mało jeszcze w życiu widziałem.
 4. Do tego zegarka najlepsza byłaby oryginalna bransoleta z maskownicami. Warto na nią zapolować mimo, że tania nie będzie. Jakiś czas temu kupowałem do damskiego Khaki i najlepszą cenę dostałem w serwisie Swatcha, w Warszawie na Marynarskiej. P. S. Z ciekawości sprawdziłem i to chyba ta będzie: https://www.watch.co.uk/hamilton-khaki-field-stainless-steel-bracelet-h695-704-104.htm Jest jeszcze w wersji z polerowanymi środkowymi ogniwami.
 5. Ja na szczęście nie mam fal. Panowie na Placu Trzech Krzyży obiecali, że jak mi się AR porysuje to go zdejmą. Opcja zamiast wymiany szkła. 😂
 6. Lepsze jest wrogiem dobrego... Może wewnętrzy by wystarczył ale po co poprawiać taki projekt?
 7. No to nie... nie szybki... Swoją drogą, zastanawiam się od dłuższego czasu jak wygląda sprawa METAS po przeglądzie okresowym. Czy nadal jest METAS i ktoś to testuje czy jest METAS bo wyszedł z fabryki jako METAS. 🤔
 8. Temat był min. dwa razy wałkowany w tym wątku. Przejrzyj historię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.