Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tts

Użytkownik
 • Content Count

  3,156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

203 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,522 profile views
 1. No to zobaczymy czy inne walory SPB053 mi to zrekompensują. Jak nie, to zdaje się są na ten model amatorzy.
 2. Wedle mojej wiedzy koperty K i J różną się od siebie. Z "Made in Japan" jest podobnie jak ze "Swiss made", niekoniecznie oznacza, że wyprodukowane w Japonii. Póki kontrola jakości działa jak trzeba w przypadku "Made in Japan" jest ok. Ja wyszedłem z założenia, że skoro jest na gwarancji, to niech serwis się tym zajmie. Teraz chodzi dobrze, ale to nietypowe zachowanie przy nienaciągniętej sprężynie jest dla mnie novum. Mam wrażenie, że "szfajcary" w tym wypadku zachowują się lepiej.
 3. Mój jak po jakimś czasie zaczął robić taką odchyłkę, to poszedł na regulację i teraz jest dobrze, ale jak już koledzy pisali lubi być dokręcony. Póki co nie sprawdzam, leży w pudełku i się kurzy... jak najdzie mnie wena to wróci do łask. Edycja... popatrzałem jak było jak go nosiłem w miarę regularnie:
 4. Szukałem wczoraj przykładu... zegar, który stoi po miesiącu ma taką samą odchyłkę.. a serio... to dokładność w zależności od poziomu naciągu to norma... mechaniki mają przewagę nad automatami, bo są przewidywalne i od nakręcenia do nakręcenia te odchyłki powinny być stałe... Ciekawym jest jaki by był wyniki testu przy założeniu, że robię pomiar raz na dobę o tej samej porze. Oczywiście nakręcam raz na dobę tak samo, o tej samej porze.
 5. 0,2s po miesiącu nic nie mówi. Sorry, taki mamy klimat.. Cokolwiek może powiedzieć zestaw pomiarów w czasie raz na dobę, mniej więcej o tej samej porze. Też trzeba pamiętać, że na odchyłkę będzie miał wpływ nie tylko poziom naciągu, ale też warunki użytkowania, np. temperatura otoczenia.
 6. Wszystkie egzemplarze C60 MkII jakie miałem były w miarę stabilne, zgodnie ze specyfikacją ETA-2824 lub SW200. Można przyjąć w praktyce, że -4/+4s na dobę choć ten noszony jako daily driver co jakiś czas postanowi zrobić psikusa i wyskoczyć na -15s... ale... Ot taką ma fanaberię... Generalnie, wieść gminna niesie, że CWL wsadza najwyższe wersje mechanizmów ale póki co nie sprawdzałem. Jak będzie czas serwisu to się dowiem czy ma w środku ETA czy Sellita i jaką wersję werka. Póki co, nie ruszam, a fanaberię raz na kilka miesięcy zarzucam na karb sposobu użytkowania.
 7. Znam te numery.... dlatego nic ost. nie kupuję wedle maksymy: "eyes on stars"... choć kusi... ost. w rozsądnej cenie można było odkupić MkII czarnego z zielonym bezelem... nadal nie wiem czemu go pognoniłem... ;(
 8. Może kiedyś i numery seryjne dotrą do entry-level w SG. Swoją drogą zastanawiam się jaki jest sens w tym wypadku?
 9. Nie ma zmartwienia. Jak H-10 to niewielki rozstrzał. Te werki to była nowość Hamiltona na SIHH 2014.
 10. Nie widzę abym tak napisał. Jak jest H10, a nie bazowa ETA to zdecydowanie nie 2003 rocznik.
 11. Czemu niefortunnie? Jak dla mnie wszystko się zgadza patrząc na Twój zegarek. Jest bardzo prawdopodobne, że to rocznik 2003 chyba że w środku nie ma bazowej ETy. Ten model wedle mojej wiedzy nie ma AR.
 12. Boję się otworzyć wątek bo znów będzie "ce sześćdziesiąt pięć" .... dla odmiany i dla zdrowotności tym razem... "ce sześćdziesiąt" [emoji41]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.