Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecaj

Zegarmistrz - konserwacja zegarka KRAKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a kto najlepiej zajmie się renowacją skrzyni w Krk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zegarek kwarcowy swach irony (ten bez koperty od dołu). Od pewnego czasu zatrzymywał się i puźnił. Byłem pewien, że to problem z baterią, gdzyź już kiedyś tak było. Kupiłem nową baterie SR626, napięcie na niej w okolicach 1.6V. Niestety zegarek nie rusza. Gdzie w Krakowie polecacie oddać ten zegarek?

 

 

Byłem właśnie na szewskiej u Pana Płonka. Powiedziano mi, że niestety swotch ma nierozbieralne mechanizmy i zegarek jest nienaprawialny.
Jest jakaś szansa go odratować, czy lepiej szukać nowego zegarka?

 

Udało mi się rozłożyć zegarek, Prawdodpodobnie do mechanizmu musiało wpaść jakieś zanieczyszczenie bo wskazówka sekundnika po kilku ruchach zatrzymywalas się. Za trzecim razem ruszyła i działą do teraz, zegarek znów sprawny;)

Edytowane przez kakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wątek wydaje się mocno nieaktualny proponuję go odświerzyć. Przymierzam się do renowacji koperty, wskazówek i tarczy. Najpierw w delbanie po babci potem w innych starych zegarkach ktore są w rodzinie. Czy na pilotów dalej jest ten sam zaklad co był? Byłem tam niedawno na rekonesansie i te zegarki co mieli na wystawie wyglądały na nieźle zrobione a ceny które mi gość zaproponował wcale nie brzmiały jak 'drogie jak fiks'. Ktoś z Was odnawial coś u nich?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zdecydowanie polecam Pana Piotra Kowala z ulicy Basztowej 17 w Krakowie. Świetny zegarmistrz, sympatyczny i dobry człowiek, życzliwy, nie stawia na zysk, ale na zadowolenie klienta. Ceny obłędnie niskie, a usługi pierwszorzędne. To człowiek naprawdę godny polecenia.

Załączam fotografię z godzinami otwarcia Jego zakładu:

post-63245-0-84426100-1404944062_thumb.jpg

 

EDIT:

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnemu "zegarkomaniakowi".          

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj u Strojnego - wymiana baterii z testem szczelnosci 50pln. Szkoda tylko ze test do 10bar. Zostawilem tez zegarek do serwisu - zostanie odeslany mi poczta. Bardzo konkretna obsluga. Polecam


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem tutaj świeżakiem, a co więcej nie jestem specjalistą od mechanizmów i ich budowy. Po prostu lubię zegarki.

 

Dzisiaj odebrałem swoją Rakietę (z wiecznym kalendarzem zwaną też multikalendarzem) od Pana Kowala (zakład przy ul. Basztowej 17).

 

Oddając zegarek do Tego Pana miałem problem z ustawieniem godziny i daty. Zegarek "cykał" jednak nie szło go w nijaki sposób nastawić.

 

Okazało się że rozsypał się "naciąg" czy coś takiego. Zegarek na ten moment jest w pełni sprawny, wszystkie jego funkcje działają, a cała naprawa kosztowała mnie 20 zł. Dodatkowo otrzymałem 6 mc-y gwarancji na tą naprawę.

 

To moja pierwsza wizyta u Pana Kowala, ale nie ostatnia jeżeli tak dalej pójdzie. Z mojego dotychczasowego doświadczenia naprawdę polecam. Dodatkowo to bardzo sympatyczny człowiek. Ja to akurat cenie równie wysoko jak profesjonalizm przy wykonywaniu zawodu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kogo polecilibyście do skrócenia bransolety w Seiko Monster z Krakowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kogo polecilibyście do skrócenia bransolety w Seiko Monster z Krakowa?

Nic nie umniejszając Twojemu zegarkowi skrócenie bransolety możesz bez stresu zrobić praktycznie wszędzie za parenaście złotych. Nawet dorabiacze kluczy w centrach handlowych mają do tego narzędzia.

 

Uaktualniając temat renowacji - gość w almie u którego robię już kolejny zegarek - faktycznie renowacja w bardzo uczciwej cenie. Ale jak zagląda do mechanizmu to zgodzę się z jednym z przedmówców 'drogi jak fix'.

 

Wiec jak nie mechanizm to polecam alme na pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo musisz się jeszcze nauczyć wypowiadając takie słowa,

Seiko ma w nurkach specyficzną bransoletę i niestety wielu zegarmistrzów nie widziało takiej konstrukcji na oczy w swoim życiu.

a potwierdzają to już nie raz łzy wylewane tu na forum... (również te z Krakowa)

 

http://www.pmwf.com/Watches/WatchTools/BraceletSizingTools/AFBraceletSizingToolUse.htm

Chodzi oczywiście o tulejki zamykające piny - nie zostały założone ... (przez taką niby pierdołę, można sobie roztrzaskać zegarek zaraz po wyjściu...)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem prosić o Waszą opinie/rekomendację gdzie w Krakowie dać do czyszczenia, konserwacji chronografa, a konkretnie Poljot Avaiator Chronograf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kilka zegarków serwisowałem u Pana Kowala przy ul. Basztowej - stare mechaniczne ruski, jedną certinę, citizena - mogę z całą odpowiedzialnościa polecić Jego usługi. Natomiast dziś, przez przypadek trafiłem do małego zakładu zegarmistrzowskiego na Osiedlu Kalinowym w Nowej Hucie - przyjmuje tam starsza Pani zegarmistrz, Wanda Łukowska. Na poczekaniu dobrała mi nową koronkę do starej rakiety, pooglądała mechanizm, porozmawialiśmy chwilę.

Wydaje się być tzw "fachowcem starej daty".  Ciekawe czy ktoś jeszcze miał przyjemność z tą Panią ?

 

Dla zainteresowanych podaję adres i nr telefonu : os.Kalinowe 4 Kraków ( Nowa Huta) tel. (12) 648-25-53

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RCCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam Pana Piotra Kowala z ulicy Basztowej 17 w Krakowie. Świetny zegarmistrz, sympatyczny i dobry człowiek, życzliwy, nie stawia na zysk, ale na zadowolenie klienta. Ceny obłędnie niskie, a usługi pierwszorzędne. To człowiek naprawdę godny polecenia.

 

Załączam fotografię z godzinami otwarcia Jego zakładu:

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

Potwierdzam,niestety:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

 mam starego tissota, tarcza w dobrym stanie, nie chce dawać jej do renowacji, tylko do czyszczenia, ktoś niestety zostawił na niej odciski palców i w jednym miejsu ja delikatnie odkształcił. Do wypolerowanie będzie jeszcze szkiełko + czyszczenie i regulacja mechanizmu. 

 

Kogo polecicie w Krakowie lub okolicach do takiej usługi. Ewentualnie  zakład w innym mieście do którego można zawieźć lub wysłać zegarek.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez astaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

http://m.onet.pl/wiadomosci/krakow,snwn7f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale baba pituli na tym Onecie. Zgroza! :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Poszukuję zegarmistrza do naprawy londyńskiego szpindlaka. Zegarmistrz najlepiej z okolic Krakowa lub Torunia.

Do naprawy jest na pewno zerwany łańcuszek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do negatywnych opinii o p. Kowalu z Basztowej. Widać trzeba mieć szczęście, żeby ten pan zrobił zegarek dobrze. Po otrzymaniu zegarka, już na drugi dzień musiałem jechać i oddać go na gwarancji bo się zatrzymał, plus zegarek ma upapraną tarczę, prawdopodobnie smarem. Po takim ''serwisie'' już więcej nie skorzystam z usług tego pana i radze się zastanowić tym którzy jeszcze nie byli a zamierzają to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do negatywnych opinii o p. Kowalu z Basztowej. Widać trzeba mieć szczęście, żeby ten pan zrobił zegarek dobrze. Po otrzymaniu zegarka, już na drugi dzień musiałem jechać i oddać go na gwarancji bo się zatrzymał, plus zegarek ma upapraną tarczę, prawdopodobnie smarem. Po takim ''serwisie'' już więcej nie skorzystam z usług tego pana i radze się zastanowić tym którzy jeszcze nie byli a zamierzają to zrobić.

 

miałem niestety to samo z Atlantic-iem po "naprawie" u p. Kowala - wypadało szkiełko, wypadały teleskopy, koronka nie została naprawiona itp itd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wczoraj spacerując po Kazimierzu znalazłem "nowego" zegarmistrza na ul. Starowiślnej 86 i jest to kobieta p. Anna Wawrykiewicz

porozmawiałem z nią wczoraj chwilę,  sympatyczna, z pasją o zegarkach opowiadała, ok 50 lat, wydaje się że głównie naprawia zegarki mieszkańców Kazimierza i Podgórza :) tej biedniejszej części :), zakładam że ceny ma raczej poniżej średniej

 

czy macie jakieś doświadczenia z panią zegarmistrz ?

 

Edek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wczoraj spacerując po Kazimierzu znalazłem "nowego" zegarmistrza na ul. Starowiślnej 86 i jest to kobieta p. Anna Wawrykiewicz

porozmawiałem z nią wczoraj chwilę,  sympatyczna, z pasją o zegarkach opowiadała, ok 50 lat, wydaje się że głównie naprawia zegarki mieszkańców Kazimierza i Podgórza :) tej biedniejszej części :), zakładam że ceny ma raczej poniżej średniej

 

czy macie jakieś doświadczenia z panią zegarmistrz ?

 

Edek

 

Widziałem zdjęcia zegarów odnawianych przez nią. Robiły wrażenie. Ceny, z tego co wiem też były przyzwoite. Sam zachęcony wstąpiłem do niej aby wyjąć ogniwo z bransolety. Efekt pracy był... powiedzmy niezadowalający... - po tej operacji zostały wgniotki na ogniwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim starym niezniszczalnym G-shocku padła bateria, jako że nie miałem kiedy go zanieść na wymianę poprosiłem ojca aby w wolnej chwili zaniósł mi zegarek do zegarmistrza na wymianę bateryjki. Tato zaniósł tak jak go poprosiłem. Pan zajrzał wymienił, zamknął i oddał zegarek, tato zapłacił i wrócił do domu. Zegarek czekał ładnych kilka tygodni na mnie. Ku mojemu zdziwieniu zegarek po wymianie baterii, działa jak w zwolnionym tempie a dodatkowo żaden przycisk nie działa, wszystko jest jak nieaktywne... Teraz mam pytanie, czy pan zegarmistrz który od lat ma swój zakład na osiedlu Szkolnym w Nowej Hucie coś w nim uszkodził, źle poskładał ?? Trochę kiepsko iść z reklamacja tyle po czasie... :(

https://www.youtube.com/watch?v=Pgiwl_FTu2A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.