Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sql

"Gwiazda" z Rolexem Daytona

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie zauwazyliscie wczoraj szal zrobil news ze "celebrytka" Zielińska pojawila sie gdzies tam z "Rolexem za 51 tys zl!". Tabloidy i plotkarskie serwisy przescigaja sie w domyslach skad go wziela, kto kupil, czy wypozyczyl.

 

Ja natomiast uwazam ze to troche zalosne, podejrzewam ze mamy tu do czynienia z najtansza mozliwa podroba oparta na prostym 21j azjatyckim automacie, bez dzialajacego chronografu.

 

Przyjrzyjcie sie tym fotkom:

 

4bci51qmhiigki.jpg

 

z7574526X.jpg

 

Przyznam ze zegarek na pierwszy rzut oka broni sie nadzwyczaj ladnie wykonczonymi SEL bransolety ale tarcza jest juz mocno podejrzana i o ile oczy mnie nie myla oski wskazowek od tarczek na 3 i 9 leza w jednej linii z markerami godzinowymi 3 i 9 co jednoznacznie identyfikuje zegarek jako podrobke. Po tych zdjeciach troche trudno ocenic ale wydaje mi sie, ze bezel jest rowniez zbyt wypukly, w Daytonie jest on charakterystycznie plaski.

 

No i ta odkrecona koronka?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauwazyliscie wczoraj szal zrobil news ze "celebrytka" Zielińska pojawila sie gdzies tam z "Rolexem za 51 tys zl!". Tabloidy i plotkarskie serwisy przescigaja sie w domyslach skad go wziela, kto kupil, czy wypozyczyl.

 

Ja natomiast uwazam ze to troche zalosne, podejrzewam ze mamy tu do czynienia z najtansza mozliwa podroba oparta na prostym 21j azjatyckim automacie, bez dzialajacego chronografu.

 

Dosc smiala teza na podstawie tak beznadziejnych zdjec

 

 

Przyjrzyjcie sie tym fotkom:

 

 

 

Przyznam ze zegarek na pierwszy rzut oka broni sie nadzwyczaj ladnie wykonczonymi SEL bransolety ale tarcza jest juz mocno podejrzana i o ile oczy mnie nie myla oski wskazowek od tarczek na 3 i 9 leza w jednej linii z markerami godzinowymi 3 i 9 co jednoznacznie identyfikuje zegarek jako podrobke.

 

Warto jednak samemu sie nie kompromitowac, zarzucajac to innym. W modelu Daytony z mechanizmem Zenitha, tarczki chronografu polozone sa dokladnie w taki sposob.

 

 

 

Po tych zdjeciach troche trudno ocenic ale wydaje mi sie, ze bezel jest rowniez zbyt wypukly, w Daytonie jest on charakterystycznie plaski.

 

No i ta odkrecona koronka?

 

Nie twierdze ze nie masz racji, tylko troche mniej zacietrzewienia.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powyzszym poscie niebardzo wyrozniaja sie moje odpowiedzi, ale znowu Forum plata mi figle.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie za bardzo wiem, kim jest "celebrytka Zielińska" - nie oglądam telewizji, trudno, najwyraźniej wiele tracę :angry:.

Na Rolexach tez nie bardzo się znam, do tej pory podoba mi sie jedynie Milgauss i to w dodatku nie na mojej ręce.

Ale postanowiłem przeprowadzić przy piątku małe śledztwo. Internet to kopalnia informacji. Najpierw strona domowa Rolexa. No od razu widać, że Daytona faktycznie totalizatory ma podniesione względem osi 9-3 aż ich góra dotyka niemal godzin 10-2. Czyli dobre oko miał kolega Sql... Ale jako, że staram się czytać ze zrozumieniem wbiłem w Googla Daytona Zenith, na którego powołuje się kolega Jędrek. I faktycznie! zastosowanie tego mechanizmu skutkowało równym ułożeniem totalizatorów! Ile to się człowiek uczy... Ale pod tym linkiem: http://www.timekeeperforum.com/showthread.php?74-Review-Of-The-Rolex-Daytona-116520

jest ładne porównanie obu modeli i nawet jest taki biały jak u pani celebrytki. I co się okazuje? W wersji z mechanizmem El Primero na tarczy występowały CIENKIE indeksy a takie grube, jak u pani celebrytki już w wersji po 2000 roku, czyli inhouse, z podniesionymi totalizatorami.

 

Reasumując: Kolega Sql wykazał się sokolim okiem i rewolucyjną czujnością i jakby to pewnie powiedział prawnik - "istnieją realne przesłanki, z których można z pewnym prawdopodobieństwem wnioskować, iż pani celebrytka ma na ręku przedmiot służący do pomiaru czasu, który może nie być, wbrew temu, co sugerują umieszczone na nim oznaczenia, oryginalnym produktem marki Rolex" uffff....

 

Ponoć Rolexy podrabia się na potęgę. Czasem z bliska ciężko wprawnemu oku rozróżnić - podróba czy oryginał, co dopiero na takim zdjęciu. Ale ziarno niepewności zostało zasiane...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl - dzieki za odrobine wiary i poparcie tego faktami.

 

Dosc smiala teza na podstawie tak beznadziejnych zdjec

 

Warto jednak samemu sie nie kompromitowac, zarzucajac to innym. W modelu Daytony z mechanizmem Zenitha, tarczki chronografu polozone sa dokladnie w taki sposob.

 

 

Nie twierdze ze nie masz racji, tylko troche mniej zacietrzewienia.

 

 

Pozdrawiam!

 

@Jedrek_38 - no prosze Cie, myslalem ze mam tu do czynienia z ludzmi ktorzy sie troche orientuja w temacie. Tekst o tym ze Daytona Zenith ma tak umiejscowione tarczki mialby sens gdyby nie fakt ze Daytona 16520 ma tarczki chronografu czarne a nie srebrne.

 

Ponizej kilka fotek moich 16520:

 

post-27195-0-88179300-1331338302.jpg

 

post-27195-0-99878700-1331338303.jpg

 

post-27195-0-29510600-1331338305.jpg

 

post-27195-0-26887000-1331338306.jpg

 

post-27195-0-64056700-1331338307.jpg

 

post-27195-0-57574900-1331338308.jpg

 

Tak ze mozesz zapoznac sie dokladnie z "Daytona Zenith".

 

A ponizej porownanie powiekszonego zegarka ze zdjecia z oryginalem 116520 "in-house":

 

eiwjmw.jpg

 

daytona2no0.jpg

 

Nie wiem wiec czy sie skompromitowalem. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 95% podróbka.....

 

Odkręcona koronka, zastopowane w dziwnym momencie wskazania chronografu, dziwnie ułożone totalizatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam 95 :angry:

 

Jest tak oryginalna jak Daytona jednego "kolekcjonera" z ktorym byl wywiad w pewnym polskim magazynie zegarkowym :(

 

post-27195-0-20946700-1331338310.jpg

 

Ciekawe czy ta znaleziona powyzej tez niszczy mankiety koszul i trzeba kupic tuzin nowych bedac w Londynie lub Rzymie. :) :)

 

O ile Pania Zielinska jeszcze moge zrozumiec tak "kolekcjonera" udzielajacego wywiadu specjalistycznemu magazynowi ogarnac jakos nie moge. Co trzeba miec w glowie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl - dzieki za odrobine wiary i poparcie tego faktami.

 

 

 

@Jedrek_38 - no prosze Cie, myslalem ze mam tu do czynienia z ludzmi ktorzy sie troche orientuja w temacie. Tekst o tym ze Daytona Zenith ma tak umiejscowione tarczki mialby sens gdyby nie fakt ze Daytona 16520 ma tarczki chronografu czarne a nie srebrne.

 

Ponizej kilka fotek moich 16520:

 

post-1801-0-94698200-1331338316.jpg

 

post-1801-0-04091100-1331338318.jpg

 

post-1801-0-96594400-1331338318.jpg

 

post-1801-0-88872700-1331338319.jpg

 

post-1801-0-82497800-1331338320.jpg

 

post-1801-0-75252500-1331338321.jpg

 

Tak ze mozesz zapoznac sie dokladnie z "Daytona Zenith".

 

A ponizej porownanie powiekszonego zegarka ze zdjecia z oryginalem 116520 "in-house":

 

eiwjmw.jpg

 

daytona2no0.jpg

 

Nie wiem wiec czy sie skompromitowalem. :angry:

 

 

OK,mam Daytone i wiem o co chodzi, po prostu na moim netbooku te zdjecia sa takiej jakosci ze nie widac takich szczegolow jak dokladny kolor tarczek.

Przepraszam za napastliwy ton, ale zanegowales tylko polozenie tarczek, co samo w sobie nie okresla podrobki. Mam Daytone, wiec

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sama też zrobiła fachową wycenę na 51 tys za stalową Daytonę.

Po prostu niezły model z tej modelki :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uma Thurman może, to i Zielińska może :blink:

KillBillVol1-FakeRolex.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uma Thurman może, to i Zielińska może :blink:

KillBillVol1-FakeRolex.jpg

typowe dla tych pism że puszczają w obieg kłamliwe teksty a ludzie nie znający się na zegarkach (czyli 90% czytelników tych pism) od razu sie podnieca że Zielińska ma zegarek za 50tys. hehe.Ta pani nie zarabia aż tyle żeby sobie kupić oryginalny Rolex więc to jest podróba i to że ją nosi świadczy tylko o jej złym guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, kto to jest Zielińska, z których Zielińskich i jesli jest gwiazdą, to gdzie też Ona świeci??? :blink:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podróbka, trochę to nędzne aby nawet quasi-gwiazdy TV paradowały w podróbkach.

Za 10% tej kwoty mogłaby kupić jakiś przyzwoity, oryginalny zegarek.

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka wtopa. Ciekawe, co by na to powiedział Pudelek? Mieliby o czym pisać przez cały tydzień. Pamiętacie, co się działo, jak córka Leppera założyła podkoszulek z napisem Armani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym tej wtopy lekką :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem :blink:. Fakt, nie jest to lekka wtopa dla, podobno, osoby publicznej ( przyznaję się bez bicia - nie mam pojęcia, kim ona jest ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam sie do pytania,

powiedzcie proszę któż to ta pani Z.

 

albo uzupełnijcie zdjęcie o płat czołowy.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam sie do pytania,

powiedzcie proszę któż to ta pani Z.

 

albo uzupełnijcie zdjęcie o płat czołowy.

 

Albo powiedzcie, pod kogo jest podwieszona, bo np. Stanisław Anioł był podwieszony pod Korszula :blink:

Swoją drogą, ponieważ tv ogladam bardzo wybiórczo i sporadycznie, to nieraz czuję, że zupełnie z innej planety jestem. Zielińska ma rolexa, albo podróbę. Zielińska prawdopodobnie ma też jakieś ubranie. Nie jest wykluczone, że posiada małe Zielińskie dzieci. Być może jada jakieś potrawy. Przyswaja suplementy. Może nawet z kimś sypia i planuje ślub. A ja o tym nie wiem. I ciągle nie wiem kim jest Zielińska. Czy istnieje syndrom Zielińskiej? ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest istotne, kim jest Zielińska. Może być żoną jakiegoś Zielińskiego lub córką innego Zielińskiego. Istotne dla mnie jest to, że idzie do TV i, jeśli koledzy lepiej znający się na zegarkach twierdzą, że idzie tam z podróbą, to wg mnie p. Zielińska nie ma zbyt dużo rozumu. Istnieje też inna opcja - ktoś p. Zielińską tym fejkiem ( jeśli to fake ) obdarował. I, jako osoba całkowicie nieznająca się na noszonych przez siebie czasomierzach, zupełnie nieświadomie paradowała przed kamerami mając to coś na ręku.

 

Edytka: obejrzałem sobie facjatę p. Zielińskiej w necie ( google rulez ;)) i dalej nie mam pojęcia, kim ona jest. Czytać już o niej mi się nie chciało. Chyba trzeba mniej książek czytać a więcej telewizji oglądać :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powiększonym zdjęciu (mimo tego, że bardzo niewyraźnym) niepokoją mnie osłonki koronki. Są krótsze niż na zdjęciach oryginału. Coś mi się nie wydaje, żeby koronka zmieściła się między nimi po zakręceniu. Cholera, nie przypuszczałem, że nosi podróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach spedzonych u babci wiem,ze gra w jakims dwojkowym serialu.W jakim nie mam pojecia,bo telewizji rowniez nie ogladam (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wakacjach spedzonych u babci wiem,ze gra w jakims dwojkowym serialu.W jakim nie mam pojecia,bo telewizji rowniez nie ogladam (-;

 

 

Hej

minuta szukania,może krócej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Zieli%C5%84ska_%28ur._1979%29

 

http://www.filmpolski.pl/z1/81o/34781_1.jpg

 

http://republika.pl/blog_wy_3876241/5031674/tr/katarzyna_zielinska.jpg

 

Fajna laska nawiasem mówiąc,gwiazda czy nie,pewnie zarabia między 5 a 7 tys miesięcznie.Jeżeli jest w branży 2-3 lata to pewnie stać na wiele więcej niż ten obciachowy rolek.Poza tym zegarek wygląda na typowo męski,może to podarunek od..kogoś bardzo bliskiego?Darowanemu koniowi się nie patrzy pod ogon hehe a nie każda zalatana atrakcyjna dziewczyna musi się znać na niuansach marek zegarkowych żeby odróżnić podróbkę od oryginału,pewnie ma 1000 i jeden ważniejszych rzeczy niż podniecanie się kolorem tarczek w chronografie,dajcie już spokój P.Zielińskiej,plotkujecie jak stare baby ;)


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hpewnie zarabia między 5 a 7 tys miesięcznie.Jeżeli jest w branży 2-3 lata to pewnie stać na wiele więcej niż ten obciachowy rolek.

Proste obliczenie - przy takich zarobkach, chcąc kupić prawdziwą Daytonę, trzeba by odkładać połowę pensji przez 2 lata. Raczej niewykonalne, nawet dla pasjonatów. Oczywiście to ogólne rozważania, bo ile naprawdę zarabia p. Zielińska nie wiemy i to jej sprawa. Trochę jednak nie wierzę w to, że można nieświadomie paradować w podrobionym Rolku. Ta marka nosi (niestety) zbyt oczywiste konotacje, by tego nie sprawdzić, nawet, jeśli zostało się np. obdarowanym. Tłumaczyć się w ten sposób oczywiście zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste obliczenie - przy takich zarobkach, chcąc kupić prawdziwą Daytonę, trzeba by odkładać połowę pensji przez 2 lata. Raczej niewykonalne, nawet dla pasjonatów.

 

Hehe, ja chyba dałbym radę przy takich zarobkach. Pomijam to, że moja kobieta by mnie zabiła jak bym kupił zegarek za taką kwotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co wiem o Zielińskiej-ładna kobieta,prawdopodobnie z prowincji,aktorka i piosenkarka(lepsza jako to drugie),występuje w telewizji w programach kabaretowych jako osoba do zaśpiewania piosenki rozdzielającej skecze,często w duecie z Katarzyną Jamróz.Szczególnie specjalizuje się w śpiewaniu pieśni żydowskich w języku oryginału.Poza tym gra w beznadziejnym serialu "Barwy szczęscia" i występuje jako gość w równie beznadziejnych programikach typu "Kocham cię Polsko".Dodatkowo ta pani bierze udział np. w pokazach mody i tego typu imprezach okolicznosciowych jako piosenkarka.Co do jej życia osobistego to pewnie mieszka W Warszawie w wynajętym mieszkaniu,ostatnio podobno rozstała sie z chłopakiem i jest sama.To chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.