Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

the_mon

Zegarki bez część ze swatch group

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

Podczas serwisowania mojego Choparda dowiedziałem się że moj MM podobnie jak blisko 80% markowych zegarków w cenie do 20000 zł bazuje na mechanizmach ETA lub podzespołach ze Swatch group.

Mam raczej słabe doświadzczenia z tym producentem odkąd Omega mojej dziewczyn przeleżała miesiąc w serwisie a Longines mojego kumpla maiał 4 naprawy na gwarnacji wiec nieco mnie to zaniepokoiło.

Czy ktos mi moze powiedziec jakie marki na pewno nie mają w środku swatcha?

Tak przy okazji jakie jest rozsądne roczne spóźnienie dla zegarka automatycznego?

 

Dzieki

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o szwajcarskie marki? (Bo Citek, Seiko czy Orient na pewno nie mają :D )

Tak na poważnie:

Faktycznie wiele firm albo całkowicie, albo (jeśli nawet produkują własne mechanizmy) w tańszych modelach stosuje ETA.

Jakie jest rozsądne spóźnienie? To zależy od marki... W Tissotach czy Certinach (czyli nielubiana przez Ciebie SG) znamionowa tolerancja to +/- 15 sek / dobę. Te z certyfikatem chronometru +/- 5 sek/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jakie jest rozsądne roczne spóźnienie dla zegarka automatycznego?

 

Przyjmując "rozsądne" 10 s/d wychodzi, że rocznie można złapać około godziny róznicy...

Jeśli poznasz dobrze swój zegarek, to można to trochę kompensować odkładając go na noc w odpowiedniej pozycji.

 

A jeśli nie lubisz SG, to musisz spojrzeć na najwyzszą półkę, albo poszukać czegoś u producentów niezależnych (masz osobny dział na forum) lub wśród japońskich, albo rosyjskich


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze powiedziec jakie marki na pewno nie mają w środku swatcha?

PP, VC, A.Lange, Zenith, JLC, Rolex i inne. Sam nie wiem czy 8500 Omegi też można nazwać, że jest Swatchem :D


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP, VC, A.Lange, Zenith, JLC, Rolex i inne. Sam nie wiem czy 8500 Omegi też można nazwać, że jest Swatchem :D

Można jeśli autoryzowany serwis trzyma ją miesiąc. :D a potem wpisuje czyszczenie jako czynnosci naprawcze.

A jak TagHauer i IWC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Można jeśli autoryzowany serwis trzyma ją miesiąc. :D a potem wpisuje czyszczenie jako czynnosci naprawcze.

A jak TagHauer i IWC ?

 

 

TAG Heuer to w większości ETA, chociaż ich najlepszy Caliber 36 to El Primero Zenitha, z IWC jest różnie, modele tańsze (chociaż wcale nie tanie bo np Portuguese Chrono w oficjalnej dystrybucji to ok 25000 PLN) to nieco modyfikowana ETA, zazwyczaj bardzo dokładna, natomiast modele wysokie to ich własne werki, przykładem jest świetny mechanizm z 7-dniową rezerwą chodu. Z producentów którzy ETĘ mają głęboko w tyłku polecałbym twojej uwadze manufakturę Parmigiani, marka w wieku niemowlęcym ale całkiem zacna. Chciaż moim zdaniem wśród zegarków sportowych i w kategorii do powiedzmy 30000 pln nic nie pobije Zenitha Defy Classic Chronograph, dopiero wydatek powiedzmy powyżej 50000 PLN gwarantuje nabycie czegoś "ciekawszego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z producentów którzy ETĘ mają głęboko w tyłku polecałbym twojej uwadze manufakturę Parmigiani...

Co do tej "głębokości" i pewnej części ciała byłbym jednak ostrożny, Parmigiani stosowało/stosuje werki Lemanii. Mechanizmy Zenitha, które swego czasu wykorzystywali do zegarków z chronografem, to nie ETA, ale też nie in-house -dopiero stosunkowo niedawno pojawił się manufakturowy werk chrono ze stajni Parmigiani. Z kolei przy produkcji pierwszej linii wykorzystano bazę F. Piguet'a.

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Co do tej "głębokości" i pewnej części ciała byłbym jednak ostrożny, Parmigiani stosowało/stosuje werki Lemanii. Mechanizmy Zenitha, które swego czasu wykorzystywali do zegarków z chronografem, to nie ETA, ale też nie in-house -dopiero stosunkowo niedawno pojawił się manufakturowy werk chrono ze stajni Parmigiani. Z kolei przy produkcji pierwszej linii wykorzystano bazę F. Piguet'a.

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Z tego co wiem to Parmigiani Kalpa z datownikiem to własnie in-house, a to nie jest caliber z modułem chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Parmigiani Kalpa z datownikiem to własnie in-house, a to nie jest caliber z modułem chrono

No tak, ale Kalpa z datą to nie jedyny model Parmigiani, no i jednak ETA gdzieś się tam przewija/ła...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - zacznijmy może od podstawowego nieporozumienia.

Czy ktos mi moze powiedziec jakie marki na pewno nie mają w środku swatcha?

To tak jakby napisać, że Ferrari jest do kitu, bo to Fiat. Co ma właściciel (grupa kapitałowa) do produktu?

A jak chcesz inhausowy i niezawodny mechanizm, to kup Rolka i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.