Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Naprawa Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nieszczęście :)

 

Radość z nowego nabytku trwała 2 godziny.

Świeżo zakupiony ML Miros Diver Automatic COSC po prostu się zatrzymał i nie chce ruszyć dalej, nie tyka, umarł...

 

Zegarek ściągnięty z Niemiec, nówka, ze sklepu.

Napisałem do sprzedawcy i czekam na odpowiedź.

 

Na ten moment widzę 2 rozwiązania problemu:

- sprzedawca zaproponuje mi odesłanie zegarka, by samemu oddać do serwisu - przesyłka ubezpieczona pewnie wyjdzie mi ze 100 z hakiem PLN

- wysłać do autoryzowanego serwisu w Warszawie - 50zł za przesyłkę, dojdzie szybciej, łatwiejszy kontakt z krajanem.

 

1. Czy w Polsce autoryzowany serwis przyjmie mi zegarek zakupiony zagranicą (w teorii powinni, ale słyszałem, że firmy potrafią się wyprzeć)?

2. Czy mógłbym się ubiegać o zwrot kosztów wysyłki do Warszawy (bo niby dlaczego mam dopłacać za poprawki?)?

3. Czy mam prawo poprosić autoryzowany sklep (w moim przypadku będę miał blisko do Apartu w Szczecinie) handlujący "ML", w którym NIE kupiłem zegarka, o to by załatwili to za mnie?

4. Czy może lepiej odesłać do Niemiec? (finansowo - bezsens)

 

Po za tym mam obawy, żeby mi nie wsadzili standardowego mechanizmu zamiast COSC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś problematyczne te ML-e. Ostatnio był na naszym forum wątek o ponad rocznej "przygodzie" z naprawą zegarka tej marki.

Ale do rzeczy.

 

1/ Czy dostałeś Gwarancję Międzynarodową? Pewnie tak.

2/ Sprzedawca dołączył prawdopodobnie do Karty listę punktów serwisowych w poszczególnych krajach, w których ta gwarancja jest ważna. Jeśli jest tam Polska - napisz maila do serwisu z prośbą o przesłanie instrukcji postępowania w tym przypadku. Poinformuj ich, że zegarek został zakupiony w Niemczech.

3/ Jeśli będą się wzbraniać przed przyjęciem zegarka do naprawy gwarancyjnej, wyślij maila do Customer Service w ML-u do Szwajcarii ( adres mailowy musi gdzieś być na ich stronie www) ze skargą, iż odmówiono Ci naprawy zegarka w wyznaczonym przez nich punkcie serwisowym. W większości przypadków działa ( miałem podobny problem z Zodiacem kupionym w USA, po mailu do centrali Grupy Fossil, przyjęto mi w Polsce zegarek do serwisu z przesyłką kurierską na ich koszt )

4/ Co do pokrycia kosztów przesyłki - winno to być napisane w ogólnych warunkach Gwarancji. Jeśli tego nie dostałeś - szukaj na stronie ML-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales dokrecac koronka?Moze brzmiec jak glupie pytanie,ale sprobuj.Jednemu z moich zegarkow w jakis dziwny sposob pomoglo.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. To zalezy od firmy, ale z tego co się orientuje ML nie robi problemów.

Ad. 2. Z doświadczenia wiem, że gdy zadzwonisz do serwisu ML poproszą cię o wysyłkę kurierem na ich koszt, choć nie mają obowiązku. Twoje rozumowanie, że czemu masz dopłacać za niedoróbki jest słuszne, ale przed sprzedawcą, a nie serwisem. Pokrycia kosztów wysyłki powinieneś domagać się nie od serwisu, lecz niemieckiego sprzedawcy.

Jednocześnie musisz mieć na uwadze, że sprzedawca lub serwis do postawienia diagnozy może podejrzewać, ze np. zegarek upadł, co nie powinno dziwić.

Ad. 3 . Apart bym odpuścił. Nie są w ogóle stroną.

Ad4. Wysyłka do Niemiec zgodnie z obowiazujacym prawem w UE na koszt Niemców.

 

Obawy, ze wymienią ci na mechanizm bez COSC są nieuzasadnione. ML to szwajcarska solidna firma , a drobne wpadki każdemu sie zdarzają i to nie takim markom jak ML.

Ponadto jestem przekonany, że wymiana mechanizmu nie bedzie konieczna. Inna bajka, to fakt, że COSC to papier. Jeśli werk bedzie dokładny, co ci za różnica :) To tak żartem.

 

Obstawiam, że w transporcie odkręciła się śrubka łącząca mechanizm z obudową i zablokowała balans.

W środku ETA , czy Selitta?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja międzynarodowa. Adresów punktów serwisowych brak. W warunkach gwarancji brak informacji na temat pokrycia kosztów wysyłki.

 

Za to znalazłem taki zapis:

"Mogą Państwo zgłosić reklamację na podstawie gwarancji producenta albo w autoryzowanym punkcie sprzedaży produktów firmy ML, albo u przedstawiciela firmy ML, albo w lokalnym centrum serwisowym ML lub bezpośrednio w firmie ML SA."

To znaczy w dowolnym sklepie, w którym zegarka nie kupowałem? Próbował ktoś?

 

Dokręcać koronką się chyba nie da, zakręcana jest na gwint. Jej lekkie cofnięcie powoduje ustawienie się w pozycji do zmiany daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że w transporcie odkręciła się śrubka łącząca mechanizm z obudową i zablokowała balans.

W środku ETA , czy Selitta?

Chyba Selitta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Selitta, tylko Sellita.

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true, zagalopowałem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.