Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mia_trojmiasto01

Atlantic Extra 191720

Recommended Posts

Witam

jestem "spadkobiercą" Atlantica Extra o nr. 191720,

zegarek do niedawna jeszcze chodził, obecnie sprężyna nie daje się nakręcić, proszę o informację czy warto go naprawiać, czy też wartość naprawy może przewyższyć wartość samego zegarka?

proszę tez o info czy sam zegarek stanowi jakąś wartość kolekcjonerską.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od stanu.

Nr podany przez Ciebie raczej nie stanowi dowodu serii.

Wklej zdjęcia zegarka, razem ze zdjęciem mechanizmu, wtedy pomożemy.

 

KOszt naprawy może wahać się od 20 pln do 200 ;)

 

Pozdrawiam

Iko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchaj pospaceruj od jednego zegarmistrza do drugiego ceny są na prawdę zróżnicowane,to zależy też czy zegarmistrz dysponuje danymi częściami z innych mechanizmów, czy tez musi zamawiać nowa część, starsi zegarmistrzowie nie wycenią takiej usterki drogo. Co do samego Atlantika sam posiadam model EXTRA i uważam, że warto zainwestować, niestety nie ma zdjęcia Twojego mechanizmu więc nie powiem jaki tam siedzi mechanizm, ETA, czy któryś z AS-ów, w moim jest Eta 1113 bardzo dobrze trzyma czas, a uwierz mi że Atlantiki w bardzo dobrym stanie osiągają na Allegro nawet 600-800 złotych, oczywiście mowa tu o egzemplarzach po renowacji koperty, tarczy,wskazówek lub bardzo dobrze zachowanych egzemplarzach. Sam numer , który wpisałeś nikomu nic nie powie, ponieważ Atlantik był bardzo płodna marką i jest ich bardzo dużo, a do dziś nikt nie opracował systemu datowania tych zegarków po numerach, przybliżona datę produkcji można podać wspierając się na stylistyce wykonania, wzornictwie tarczy, jej sposobu opisania, no i dekielku co i jakie informacje zawiera. Jak obejrzymy zdjęcia Twojego tykacza to powiemy więcej, więc jak jestes ciekaw wrzucaj foty Pozdrawiam!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

dziękuję ponownie, tym razem za porady dotyczące zamieszczania zdjęć

w załączeniu linki do zdjęć pacjenta

prośba o ocenę wartości zegarka i zasadności naprawy,

jak widać ze zdjęć pacjent nie jedno załamanie przeszedł ale mi się taki podoba ;-)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28a972fac86a7e50.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/085f9cd203ef46f0.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf10c640d04aa307.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stan w sumie średni.

Z tarczą niestety niewiele da się zrobić. Najprościej wypolerować szkiełko, pochromować kopertę i będzie już za jakieś 50-80 pln znacznie lepiej.

Tarcza - albo zostawić, albo dać do renowacji, tylko porządna renowacja to jakieś 200 - 300 pln.

 

Co do naprawy - daj do zegarmistrza i wtedy powie Ci co mu dolega i za ile ;)

 

Pozdrawiam

Iko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarczę da się umyć, ale wyglada na to, ze ktoś kiedyś już to chyba robił, bo napisy sa pościerane. Niemniej po umyciu powinna wygladać lepiej. Szkła nie ma co polerować, bo jest pęknięte. Ja bym dał go do naprawy, tarczę umył, kopertę też porządnie wymył i przetarł jakims aluchromem. Szkiełko nowe, koronkę dobrać i fajny zegarek w oryginalnym stanie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegami trzeba nad nim troszeczkę popracować aby odświeżyć mu wygląd, ale to sama przyjemność, tarcze można lekko umyć, ale najpierw ja wymontować, u zegarmistrza i wacikami z mydełkiem najlepiej dove lub jakiś płyn do naczyń leciutko można wacikami do uszu zetrzeć nalot zważając na to aby nie usunąć napisów. Szkiełko na pewno nowe to jest pęknięte na godzinie 7-mej (koszt jakieś 5-10)złotych zależy u jakiego zegarmistrza, koperta dość ładna, można nosić jednak gdybyś się uparł odświeżenie tzn chromowanie kosztuje w granicach 45-60 złotych, dodatkowo jakąś ładna szwajcarska nowa koronka (koszt 10-15 złotych)i będzie naprawdę pięknie się prezentował z ta promienistą tarczą. Mechanizm w twoim egzemplarzu to AS 1188, naprawdę dobry werk,mam ich aż trzy w swojej gablotce, wdzięczne punktualne mechanizmy. Gdyby trafił w moje ręce zrobiłbym to wszystko o czym pisałem ja i koledzy, zegarek pochodzi z lat 50 tych. Moim zdaniem wart napraw tym bardziej że ma dla Ciebie jaką wartość sentymentalną .

POzdro!!!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.