Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tompior

Seiko - spieszy sie 15 minut 0.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj dotarl do mnie zamowiony przez internet zegarek Seiko 5 SNZE39 WR50.

Wszystko sobie ustawilem (data, czas) zgodnie z instrukcja i po 2-3 godzinnym uzytkowaniu zegarka poszedlem spac.

Rano okazalo sie, ze zegarek przyspieszyl o okolo 10 minut. Nastawilem go ponownie i poszedlem na zajecia. W polowie dnia znowu zobaczylem, ze zegarek sie spiszy - tym razem okolo 6-7 minut. Po drugim nastawieniu i po kolejnych 2-3h w pubie okazalo sie, ze zegarek znowu przyspieszyl o 3-5 minut.

Moje pytanie: Czy to normalne (chyba nie?)? Co robic? ;)

link do opisu zegarka:

http://www.allegro.pl/item946367702_seiko_5_snze39_wr50_gwar_2_lata_edawo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale brzydal

pewnie wlos sie skleil przejdz sie do jakiego zegarmajstra i niech zobaczy, moze przez ten szklany dekiel zauwazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na gwarancji to oddaj do sklepu niech go naprawią albo wymienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to go musze odeslac z powrotem na wlasny koszt =/

 

@Edit: Wg sprzedawcy: "...to zegarek automatyczny i trzeba go tylko wyregulowac, a bedzie chodzil co do sekundy. Prosze go dobrze nakrecic tzn. pochodzic w nim okolo tygodnia i wykonac regulacje u dobrego zegarmistrza".

@Down: Zgodnie z regulaminem aukcji, ja mam niby odeslac zegarek na wlasny koszt (czyli go tez ubezpieczyc - bo jak zginie to moja strata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformuj sklep o tym że się tak mocno spieszy. Dogadaj się z nimi w sprawie wysyłki i wyślij za pobraniem to oni zapłacą. Łaski Ci nie robią skoro jest gwarancja, a zegarek jest niesprawny, bo mocno spieszy. W końcu trochę kosztował i ma być pełnowartościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jak zegarmistrz go otworzy i zostanie ślad to stracisz gwarancję.

Wg mnie takiej dużej odchyłki nie da się wyregulować w tym Seiko bez rozebrania mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie napisalem do sprzedawcy odnosnie utraty gwarancji (przy regulacji u zegarmistrza) i czekam na odzew ;)

Niczego pochopnie nie zrobie ;)

Chociaz, to jest troche dziwna sprawa. Sprzedawca ma 0 negatywow, a radzi mi naprawe zegarka na wlasna reke? Niby tak wszystko profesjonalnie a tu taka wtopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na poczcie paczka został rzucona i coś się stało z włosem sprężyny. Zajrzyj przez to szkiełko z tyłu czy włos sprężyny gdzieś się nie skleił albo może przeskoczył, bo wszystko na to wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jestem laikiem odnosnie zegarkow. Oprocz wielkiej ruchomej czesci (ktora nakreca zegarek) i szybko ruszajacej sie wskazowki, niczego tam nie widze ;)

 

@Edit: Dzwonil do mnie sprzedawca i juz wszystko wiem ;)

Mam odczekac ~~7 dni (zeby sie dobrze nakrecil) i uregulowac go u dobrego zegarmistrza (koszt nizszy niz przesylka w przypadku gwarancji) - jako, ze jest to operacja nie wymagajaca jakiegos wiekszego rozkrecania, to nie utrace gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim malutkim złotym? kółeczku co tak szybko zapier... tzn się rusza jest sprężyna .. włos ...looknij na to jak to Wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edit: Dzwonil do mnie sprzedawca i juz wszystko wiem ;)

Mam odczekac ~~7 dni (zeby sie dobrze nakrecil) i uregulowac go u dobrego zegarmistrza (koszt nizszy niz przesylka w przypadku gwarancji) - jako, ze jest to operacja nie wymagajaca jakiegos wiekszego rozkrecania, to nie utrace gwarancji ;)

Na 99% włos się skleił. To się zdarza przy jakimś większym wstrząsie, zwłaszcza w nowych zegarkach, gdzie może występować nadmiar smaru.

Niedawno na forum ktoś miał podobny problem do Twojego. Okazało się że po paru dniach włos się samoistnie rozkleił i zegarek nagle zaczął dobrze chodzić. Prawdopodobnie nie było to zupełnie samoistnie, tylko rozkleił się przy jakimś kolejnym gwałtowniejszym wstrząsie.

Jak masz odwagę, to możesz go tak dość mocno puknąć parę razy palcem w dekiel (palcem, nie młotkiem;) i jest prawdopodobne, że też Ci się rozklei. Ale bez przesady. Jak nie pomoże, to zanieś po tygodniu do zegarmistrza, powinien to naprawić za parę złotych.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Przy sklejonym włosie zegarek spieszy kilka godzin a nie minut.

 

Czy zegarek jest dobrze nakręcony? Dużo nim machasz? Taki objaw może być przy wyładowanej sprężynie.

 

Nie słuchaj gadki sprzedawcy że musisz w nim pochodzić tydzień żeby sie nakręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sklejonym włosie zegarek spieszy kilka godzin a nie minut.

Ktos to moze potwierdzic? ;) Bo ile ludzi tyle teorii ;)

Czy zegarek jest dobrze nakręcony? Dużo nim machasz? Taki objaw może być przy wyładowanej sprężynie.

Dlatego tez po pierwszej nocy, gdy zobaczylem, ze sie spieszy to sie nie zmartwilem - w koncu nosilem go tylko 2-3h. Ale nastepnego dnia, przy normalnym kursowaniu pomiedzy wydzialami + czasem sobie machalem reka - chyba juz sprezyna powinna sie troszke naladowac?

Nie słuchaj gadki sprzedawcy że musisz w nim pochodzić tydzień żeby sie nakręcił.

W normalnym przypadku bym nie sluchal, ale jest to sprzedawca, ktory handluje praktycznie tylko zegarkami, robi to profesjonalnie i mial juz kilka zwrotow ze "spieszacymi sie seiko" i powiedzial, ze zegarmistrz to regulowal w kilka minut (a cena to okolo 10zl).

 

Ponosze, pomacham jeszcze kilka dni i zobacze co z tego bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy sklejonym włosie zegarek spieszy kilka godzin a nie minut.

Ktos to moze potwierdzic? ;) Bo ile ludzi tyle teorii ;)

Jeśli po dwóch godzinach w pubie śpeszył Ci 3-5 minut, to po 24 godzinach, będzie się spieszył ok. 2 godziny... czyli w ciągu doby kilka godzin, a nie minut... Przynajmniej ja to tak zrozumiałem..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy dzisiaj, jak to dokladnie wyglada.

Jak do tej pory od rana (godzina 9:00) przyspieszyl mi 1,5 - 2 minuty.

Albo tak: ustawie go teraz rowno z atomowym ;)

 

Pomiędzy godziną 13:13 a 15:53 przyspieszyl mi 1m40s = 1,66m. Co daje nam... okolo 1s na minute czyli powinien sie spieszyc 24min/dobe. Zobaczymy, czy tyle wyjdzie ;)

O godzinie 18:15 spieszyl mi sie juz o 3m15s. Czyli potwierdzilo sie to, co wczesniej - 1s/minute przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po dwóch godzinach w pubie śpeszył Ci 3-5 minut, to po 24 godzinach, będzie się spieszył ok. 2 godziny... czyli w ciągu doby kilka godzin, a nie minut... Przynajmniej ja to tak zrozumiałem..

 

Juz wszytkie obliczenia zrobione w poscie wyzej.

Zegarek spieszy 1 sekunde na minute, czyli 24 minuty na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma dla tego mechanizmu ( a miałem takich 7s26 i 7s35 łącznie 6 szt: 2 monstery, aviatora, 009, 007 i Samuraja to około 10sek na dobe. Nakręca się szybko, więc tekst, że masz chodzić tydzień to sciema lub niewiedza ;)

Wyślij na gwarancję - dasz 30zł - a zegarmistrz też mniej nie weźmie, a spokojna głowa.

To nie musi być bzdet - to może być jakaś wada werku - zegarmistrz bedzie chciał np.300pln za naprawę a tamten się wypnie i stwierdzi, że pewnie zegarmistrz coś zepsuł i nie bedzie chciał tego uznać na gwarancję.

PS

Z powrotem płaci sprzedawca za wysyłkę.

 

PS2

co w nim kosztuje 600pln?

aviator na bransolecie z ebay'a (od pokemona więc z Gwarancją)kosztował mnie 160zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszytkie obliczenia zrobione w poscie wyzej.

Zegarek spieszy 1 sekunde na minute, czyli 24 minuty na dobe.

To jest i tak o wiele za dużo, żeby się miało samo "dotrzeć". Coś się musiało porobić z włosem, bo balans zapierdziela o wiele za szybko.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon od sprzedawcy i informacja, ze to nie wazne ile sie spieszy (czy to minuta, czy 24 czy godzina) bo z fabryki wychodza po prostu nieuregulowane. Wizyta u zegarmistrza i regulacja ma wszystko zalatwic ;)

Teraz pytanie - ile w Warszawie (a najlepiej to u kogo?) kosztuje regulacja automatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon od sprzedawcy i informacja, ze to nie wazne ile sie spieszy (czy to minuta, czy 24 czy godzina) bo z fabryki wychodza po prostu nieuregulowane. Wizyta u zegarmistrza i regulacja ma wszystko zalatwic ;)

Teraz pytanie - ile w Warszawie (a najlepiej to u kogo?) kosztuje regulacja automatu?

 

To powiedź temu panu, ze moje 5 szt nie widziało zegarmistrza i robiło max 10 sek. na dobe.

6 był zepsuty i w serwisie seiko w wawie chciali 200zł przy czym koszt części i robocizny to 50 zł.

Reszta to koszt usługi - szczelność i przegląd.

I nie wykonanie tego na twoje ryzyko.

 

Po mojemu koleś chce Cię spławić.

Pozdr

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon od sprzedawcy i informacja, ze to nie wazne ile sie spieszy (czy to minuta, czy 24 czy godzina) bo z fabryki wychodza po prostu nieuregulowane.

 

Chyba z chińskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z chińskiej ;)

O przepraszam. Mój każdy Parnis (Apage, S...) spieszy się o około 5 sekund na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny telefon od sprzedawcy i informacja, ze to nie wazne ile sie spieszy (czy to minuta, czy 24 czy godzina) bo z fabryki wychodza po prostu nieuregulowane. Wizyta u zegarmistrza i regulacja ma wszystko zalatwic ;)

 

Krótko mówiąc sprzedawca z aukcji robi sobie wspaniałą reklamę takim podejściem do tematu i opowiadaniem farmazonów o docieraniu. Odeślij mu i niech sam naprawi albo wymieni na nowy zegarek. Jak będziesz wysyłał to spisz sobie numer seryjny zegarka, żeby wiedzieć czy naprawi czy innego da w zamian, bo jak kręci na samym początku to już nie można mieć do niego zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojde w przyszlym tygodniu do zegarmistrza i sie dowiem, czy zegarek wymaga naprawy czy nie.

Jezeli bedzie dobrze dzialal po regulacji, to super. Jezeli nie, to odsylam.

 

@Czy ktos moze polecic dobrego (i taniego?) zegarmistrza w Warszawie? ;) Chodzi tylko o ta regulacje i zajrzenie do srodka, czy wszystko z zegarkiem jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojde w przyszlym tygodniu do zegarmistrza i sie dowiem, czy zegarek wymaga naprawy czy nie.

Jezeli bedzie dobrze dzialal po regulacji, to super. Jezeli nie, to odsylam.

 

@Czy ktos moze polecic dobrego (i taniego?) zegarmistrza w Warszawie? ;) Chodzi tylko o ta regulacje i zajrzenie do srodka, czy wszystko z zegarkiem jest ok ;)

 

mój chiński PARNIS robi 6-10 sek na dobę - i tam na pewno nie są regulowane ;) a kosztował ciut więcej niż 1/4 Twojego SEIKO :)

 

pytanie natury egzystencjonalnej - czy jeśli teraz tak lawiruje by nie wziąć odpowiedzialności - to czy potem ewentualnie ją weźmie?

ja tam bym nie ryzykował, że to wina zegarmistrza a nie jego (czyli on nie odpowiada za naprawę)

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.