Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

publisher

Zegarek... podforumowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram kolegę 555

Jeżeli jest możliwość zaprojektowania zegarka to chyba wystarczy grawer z limitacją.

 

Mogę już zamówić 13 czy jeszcze za wcześnie?? :)


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy ankiete to kazdy zagłosuje na to co mu się spodoba ... ale wcale nie musi być tak ze lotnik będzie do Bani ! Może akurat przypadnie niechętnum do Gustu ??? Jak coś to rezerwuje 2 sztuki !

Co do limitacji ... właśnie ...ile ? zrobią nam tyle ilu chętnych np 22 osoby chętne to 22 sztuki zrobią 1/22, 2/22 itd ? czy może więcej ? ...

Tylko żeby Projekt był ok ,,.....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co do cen rusków, to nie wątpię, że ceny niektórych modeli są bardzo wysokie.

Jednak nie deprecojnujmy rosyjskich zegarków, że są za drogie jak na to, co prezentują. W cenie do tauzena na prawdę nie trudno o solidnie wykonany zegarek z solidnym werkiem.

------Przykładowe droższe-----

Sturmanskie Strela 3133/1361618 44MM - 2700 zł

Strieła Chronograph 3133/2121208 - 1380 zł

VE Expedition 2426/5914114 - 1190 zł

Poljot Chronograph 3133/1741457 - 1250 zł

------Ale są też w niższych cenach-----

Aviator mechaniczny 3603/1225803 - 850 zł

Vodolaz MC- 3602/00631020 - 770 zł

 

Co do divera, to faktycznie Hiszpanie wypracowali niesamowity sikor Stowy.

Co do pilota, to wymieniony wyżej Aviator mechaniczny jest dla mnie wzorem designu, praktycznie pod każdym względem. Nie mam nawet pomysłu, co można by było narysować w nim inaczej. W każdy bądź razie bardzo podoba mi się ta boczna sekunda (w odróznieniu od moedli z centralną sekundą).

-----Co do werku, to imho-----

- Poljot 3133 jest zacny, nie mam mu nic do zarzucenia (inna rzecz, że chronograf to dla mnie nie pilot, w nomenklaturze to się chyba nazywa 'flieger')

- Mołnia 3602 to też jakby nie patrzył werk z bagażem historii, może nie jest jakoś szczególnie zdobiony, ale z opisów forumowiczów trzymał +3/+4 sek/dobę (podobno na wymarciu, z tego co czytałem to jako werk już nie jest produkowany, gdyż fabryka upadła?)

- Vostok 2432 (nie mam zdania), aczkolwiek też chwalony na forum

-----Producent-----

Vostok Europe - zdążyłem się do niego zrazić, o wadach fabrycznych, niedoróbkach i przejściach niektórych forumowiczów można poczytać na forum

Vostok (komandirskie, amfibie itp) - imho nie trzymają żadnych standardów jakości, o czym też można poczytać na forum. Jedno wielkie nieporozumienie.

Volmax - powszechna opinia na forum, że zegarki są solidnie wykonane, nic nie wyczytałem o ewentualnych wpadkach.

 

Mój typ - solidny Aviator z przeszklonym deklem, grawrerem i cyferblatem wg naszego projektu, na legendarnej mołni ??? Jeżeli nie mołnia, to jednak poljot 3133 i wtedy sikor ala flieger.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W najbliższym czasie spróbuję podpytać Volmaxa (do niego mam zaufanie), czy byłby skłonny wypuścić serię 20-25 sztuk wg naszego projektu. Myślę, że tak, jednak cena może nie być tak zachęcająca, jak przy 50 sztukach. Jednak głównym pytaniem jest, czy zrobią 20-25 sztuk.

2. Jeżeli interesuje nas orientacyjna cena, mógłbym zapytać o koszt Aviatora mechanicznego lub jakiegoś chronographa. Jednak pytanie jak na zaawansowanie projektu jest przedwczesne. Po co pytać na zapas. Powiedzmy sobie szczerze, jeszcze nie mamy żadnego projektu, więc nie ma sensu pytać o cenę.

3. Na dzień dzisiejszy nie widzę zbytniego zainteresowania na forum. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas, żeby na okrągło śledzić forum, więc z czasem może zaintersesowanie będzie większe.

 

Tak czy inaczej spróbuję nawiązać kontakt po świętach, żeby rozeznać się w sytuacji.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że nie widać zainteresowania. Z tego tematu już jest kilku chętnych, jeszcze kilku pewnie też się skusi. Wiadomo, że na zainteresowanie jak przy Stowie nie ma co liczyć, ale myślę, że spróbować warto.

Publisher jako, że to od Ciebie wyszła propozycja załóż kolejny temat, ale tym razem z ankietą o cenę - myślę, że to da nam jasny i klarowny obraz o wielkości zainteresowania i ew. przedziale cenowym.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu widać, że zainteresowanie jest. Teraz wystarczy stworzyć temat z modelami do wyboru, zrobi się głosowanie, określi się cenę i możemy się deklarować na poważnie. Byleby starczyło zapału, żeby sprawę ciągnąć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodolaz też mi się bardzo podoba, nie mniej (chyba) niż lotnik.

Nie musi to być zegarek klubowy, wystarczy ładny grawer z limitacją i jakimś custom tekstem.

Chętnie się zajmę organizacją całości, rozmowy z Rosjanami wezmę na siebie.

 

??? W którym dziale założyć ankietę? W 'zegarki rosyjskie i radzieckie'???

Treścią ankiety będzie zakres kwotowy i rodzaj zegarka (lotnik, wodołaz itp.) Od tego zaczniemy.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj w tym dziale, w końcu to zegarek Rosyjski, ankietę przemyśl - żeby były możliwe różne odpowiedzi, bo tak jak pisałem ktoś może dać za lotnika 1tys, a za inny tylko 600zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Jimi,

 

Oj dzieje się, dzieje ... poprzednie newsy podwiesiłem pod ankietę.

 

Maile do Volmaxa i Moscow Classic zostały wysłane 23 kwietnia (piątek) o 23:14.

26 kwietnia (poniedziałek) o 9:00 miałem już na skrzynce odpowiedź z Volmaxa, że wszystko tak - widać, że długo się nie zastanawiali.

Moscow Classic milczy jak zaklęty.

 

Suma sumarum - Volmax poważnie i elastycznie podszedł do tematu, mam namiary na osobę odpowiedzialną za 'pilotowanie' naszego projektu. Jak już poprzednio pisałem, molni niet. Pozostają więc solidne i nie mniej klasyczne, inne werki - warto obejrzeć ofertę Volmaxa.

Osobiście nie podoba mi się lotnik z centralną sekundą (z boczną na molni to bylo cos), jak już, to lotnik chrono ... imho ładniejszy od centralnej sekndy.

No chyba że klasyczna strieła, tylko nie ta wypasiona jak na sterydach.

 

Przysiądę i przejrzę dokładnie ofertę Volmaxa, aby wytypować kilku kandydatów na 'naszą' cebulę.

 

pozdrawiam


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tym projektem? Żyje jeszcze czy już upadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć prace poszły coś do przodu ;) Doczekać się nie mogę co to Ciekawego wymyślą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się projekt ruska ponieważ mam ostatnio do nich słabość ;) kurcze żeby chłopakom się udało, chce mieć takiego ruska!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat nie upadł, po prostu muszę znaleźć trochę wolnego czasu w ciągu dnia pracy, aby umówić się na oględziny zegarków i ustalenie szczegółów w POLJOT EURO.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy będzie wiadomo cokolwiek? jeśli są jeszcze jakieś tematy, w których równolegle można coś przeczytać to może niech autor wrzuca je też w pierwszy post w temacie,

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem, dziękuję Kaer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow..swoje osobiste przemyslenia w kwestii klubowego zegarka zawarlem juz w temacie "ankieta"...nie wiem co z tego wyniknie ale zasygnalizowalem taki pomysl aby tworzac projekt polaczyc dwie cechy:wyglad lotnika i wodoszczelnosc divera..no od biedy jak bedzie gwarantowana 100m to tez przejdzie choc to nie diver...taki by mi sie marzyl..moze fantazjuje wiec czekam na komentarze...a cena byloby dobrze zmiescic sie w 600.Generalnie bardzo fajny pomysl..niech sobie zamozni maja swoje klubowe Stowy(divery stowy sa genialne!kocham te zegarki,divery doxy,omega plow-pro i stowy to najpiekniejsze nurasy swiata,koniecznie na meshu!)a mniej zamozni tudziez majacy inne powody moga miec tez cos fajnego rosyjskiego za mniejsze pieniadze...Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.