Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

publisher

Ankieta dotycząca wyboru współczesnego zegarka rosyjskiego

Jakim zegarkiem rosyjskim jesteś zainteresowany  

157 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W tej ankiecie określamy się co do tego, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup rosyjskiego, limitowanego zegarka i jaki typ zegarka najbardziej nam leży.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem 900 - 1200 zł - ale jak by było ciut powyżej 1200zł, to też bym się pisał.

Co do typu zaznaczyłem inny, bowiem nie mam określonego konkretnego typu, po prostu nie mam żadnego współczesnego Rosjanina więc każdy może być.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

A co to jest lotnik i co to jest flieger?

 

Mnie z rosyjskich zegarków interesują wyłącznie dwa rodzaje - Aviatory (do około 900 zł) i Strela (ta za 1300).

 

Aviatory uważam za zdecydowanie najładniejsze fliegery ze wszystkich ich inkarnacji w cenach poniżej 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akceptuje wszystko pod warunkiem że Pilot lotnik. Co do Chrono ... Eeeee mało czytelny zegarek, chrono sie właściwie nie używa, tylko po to żeby "bajerancko" wyglądał to kupie sobie inny, a to ma byc czytelny ładny zegarek który z DUMĄ I PODNIESIONĄ GŁOWĄ będziemy nosić ! więc po co robić z niego nieczytelny stoper?

To ma być prawdziwe Limited Edytion, zrobione z pasją dla NAS entuzjastów ! to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota 900 - 1200zł jest akceptowalna. Powyżej chyba już nie ma sensu pchać się w rosyjskie zegarki. Typ zegarka to: Lotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że pilot w sensie lotnik (nigdy nie bawiłem się w definiowanie typów zegarków) marki Aviator jest jednym z najładniejszych zegarków tego typu. Nie wdając się w inne rosyjskie piloty (aeronavigator, moscow classic) można dywagować, czy konkurencyjne piloty laco, archimede itp. są ładniejsze.

Moim zdaniem pilotom rosyjskim pod względem designu nic nie brakuje, są naprawdę śliczne.

Mój typ to klasyczny pilot aviator z sekundą boczną, gdyż już sekunda centralna mniej mi podchodzi. Poza tym w pilocie lotniku kalendarz jest chyba zbędny.

 

Flieger - definicji nie znam, aczkolwiek w necie różne chronografy podchodzące designem pod lotnika są określane mianem filegera. Zasadniczo nie chę tego wątku rozwijać ani go na własną rękę zgłębiać, dość dodać, że chronograf już nie wydaje mi się aż tak bardzo klasyczny, jak typowy lotnik.

 

Strieła - nie twierdzę, że coś z nią nie tak, na ręce na prawdę robi duże wrażenie, jednak jeszcze na nią nie zachorowałem.

 

Kwota powyżej 1300 zł jest już bardzo duża jak na Rosjanina, myślę że przy dobrych wiatrach w tej cenie można by się pokusić o lotnika German / Swiss.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Przecież flieger to dokładnie lotnik. Dlatego zapytałem, bo te opcje w ankiecie to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Przecież flieger to dokładnie lotnik. Dlatego zapytałem, bo te opcje w ankiecie to jedno i to samo.

 

Zgadza się, "flieger" to z niemieckiego "lotnik" (od słowa "fliegen", czyli "latać").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem 600-900 bo w tej cenie można kupić ładnego ruska, ale jak będzie trzeba dam i 1200. Powyżej to jak pisali inni lepiej szwajcara kupić.

Co do formy to zaznaczyłem inny. Lotnika już mam, poza tym lotniki są do siebie zazwyczaj bardzo podobne czy to rusek, szwajcar, czy chińczyk za 80 zeta więc wolałbym coś ciekawszego

 

A za 1300 to bym przeżył nawet ekranoplana ;) może to nie głupie i przy większym zamówieniu udałoby się zejść z ceny do jakiejś rozsądnej kwoty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem 600 ponieważ jestem jeszcze młodym człowiekiem i nie posiadam "stałych dochodów" więc ta cena mi najbardziej odpowiada, jakoś bym nazbierał.. a forma zegarka to wodołaz, chociaż pilotem też bym nie pogardził


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej wybieram Pilota, 900 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem 600-900 bo uważam że to najlepszy przedział na taki zegarek, ale jak przyjdzie co do czego to więcej pewnie też się wysupła. Za coś niszowego warto będzie dołożyć. Ze stylu zaznaczyłem wodołaza. Ale i pilota przeżyje, tym bardziej że np.Avitor i inne rosyjskie jakoś mi się z lotnikiem kojarzą...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600 zł to bym dał radę. W sumie to najszerszy przedzał bo obejmuje pozostałe ;) . Zaznaczyłem Wodołaza, bo Aviatora już mam, na ale jak by był ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właściwie to myślę o jakimś rusku od jakiegoś czasu. Bardziej pasowałby mi jakiś "gajorowy" - taka praca, ale SKROMNY lotnik mógłby być, koniecznie na porządnym rosyjskim werku, raczej nie automat - dałbym pewnie i ponad 1200pln - tak głosowałem. Może starczy na szafirowe szkło? Raczej stalowa koperta i nie za bardzo na glanz, jakiś mat może.

Tak, jestem za ponieważ jest to słuszna koncepcja ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja - zagłosowałem 600-900 zł i lotnik.

Wodołaz też może być.

Chrono niechętnie.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fajnym projekcie możliwe, że też się skuszę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne podsumowanie ankiety.

 

46 głosów oddanych anonimowo: faworytem został lotnik z przedziału 600-900 zł

 

Głosy podpisane przez 11 userów są podzielone zważywszy na fakt, że często deklarowano przedział 600-900 zł z zastrzeżeniem, że 1200/1300 zł też w ostateczności mogłoby być, podobnie z rodzajem zegarka - może być lotnik/wodołaz, ale niekoniecznie.

marek_g 900-1200 dowolny

mathu 600-900 / 900-1200 lotnik / strieła

jimi jump dowolna lotnik

k_j 900-1200 lotnik

tomirek 600-900 / 900-1200 inny

dubhead do 600 wodołaz/lotnik

kaer 600-900 lotnik

nick555 600-900 wodołaz/lotnik

aronus do 600 wodołaz

wieslaws od 1200 lotnik

publisher 600-900 lotnik

Jak widać faworytem jest lotnik, a po nim wodołaz.

 

Ponieważ stosunkowo dokładnie swoje prefernecje określiło 11 userów, natomiast znakomita większość głosów została oddana anonimowo, trudno określić, ile osób byłoby faktycznie zainteresowanych kupnem zegarka. Mimo wszystko ankieta pokazuje polaryzację preferncji osób, które wzięły w niej udział.

Podpytałbym bym więc Volmaxa i Moscow Classic, o jak długiej/krótkiej limitowanej serii zegarków możemy rozmawiać i jak prezentowałaby się cena aviatora i wodołaza z wygrawerowanym numerem serii (a może i rokiem produkcji), jakie byłoby opakowanie (futerał czy drewniane pudełko) itp.

Mechanizm - raczej molnia? Co prawda Wodolaz był także robiony na 'vostok2416b', jednak wersja z datownikiem była chyba mało popularna. Lotnik też chyba na mołni, po co komu kalendarz na werku poljot 2623?

Mając pierwsze informacje moglibyśmy się już bardziej szczegółowo zastanowić nad naszym projektem.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace swoje 3grosze:) oddalem glos na 600-900/chrono. A ze jest piatek, wiec moze troszke z przymruzeniem oka, ale:

Zegarek klubowy Stowa zostal kupiony na sporym, bo mysle,ze ponad 40% offie, wiec w przypadku zegarka rosyjskiego, tez mozna oczekiwac takiego rabatu, zwazywszy, ze cena Stowy katalogowej pochodzi bezposrednio od producenta, natomiast cena radzieckich zegarkow jest obarczona prowizja posrednikow. Idac tym tropem uwazam, ze najfajniejszym zegarkiem bylaby Striela za powiedzmy 650PLN - mysle, ze spora czesc forumowiczow chcialaby miec taki zegarek w swojej kolekcji , do tego za takie pieniadze:)

 

To taka moja weekendowa glupawka, ale tak na prawde to od nas i naszej determinacji zalezy jak duzy to bedzie rabat:)

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace swoje 3grosze:) oddalem glos na 600-900/chrono. A ze jest piatek, wiec moze troszke z przymruzeniem oka, ale:

Zegarek klubowy Stowa zostal kupiony na sporym, bo mysle,ze ponad 40% offie, wiec w przypadku zegarka rosyjskiego, tez mozna oczekiwac takiego rabatu, zwazywszy, ze cena Stowy katalogowej pochodzi bezposrednio od producenta, natomiast cena radzieckich zegarkow jest obarczona prowizja posrednikow. Idac tym tropem uwazam, ze najfajniejszym zegarkiem bylaby Striela za powiedzmy 650PLN - mysle, ze spora czesc forumowiczow chcialaby miec taki zegarek w swojej kolekcji , do tego za takie pieniadze:)

 

To taka moja weekendowa glupawka, ale tak na prawde to od nas i naszej determinacji zalezy jak duzy to bedzie rabat:)

-

 

 

Ech w tej cenie to wezmę i chrono :D Prywatnie głosowałem na Wodołaza z przedziału 600 - 900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pasowałby lotnik 600-900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak byłaby możliwość to absolutnie na Mołni. Kultowy werk.

Striełka za 650:) Podejrzewam że byłoby zainteresowanych więcej niż 11 osób :unsure:


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O striełę tak czy inaczej zamierzałem podpytać.

W tym tygodniu pójdą pierwsze zapytania.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak możesz to wyślij zapytania, czy w ogóle byliby chętni na taką nietypow,ą limitowaną produkcję dla maniaków z Polski.

Jeśli chcesz to mogę pomóc ułożyć takowe zapytanie - tylko trza by je potem przetłumaczyć.

Jak coś to pisz na PW.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak są jakieś nowe informacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst został już zredagowany. Tłumaczenie będzie gotowe w dniu dzisiejszym.

Zapytania do Volmaxa i Moscow Classic wyślę jutro.


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.