Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zdroker

Werki in-house

Rekomendowane odpowiedzi

No tłumaczyłem to raczej ogółowi, a nie konkretnie Tobie. Twój post wykorzystałem do tego tylko przy okazji polemiki z tym co napisałeś. :)

 

Przyznam szczerze, ze dosc przyjemnie czyta sie ten watek. Mnie osobiscie interesuje np.:

 

- porownanie realizacji komplikacji faz ksiezyca

- ujecie in-house w aspekcie ceny zegarka (tutaj z pewna obawa pisze bo nie chcialbym "popsuc" watku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że mylone jest zadanie turbillona jakie ma on do wykonania w zegarku, gdyż jego zadanie to nie kompensacja ruchu zegarka, tylko właśnie kompensacja bezruchu (czyli trwania wychwytu w jednej pozycji) i dla zegarka noszonego na ręce nie ma większego znaczenia nawet gyrotourbillon. Wychwyt w każdej pozycji ma trochę inny błąd, nawet w jednej może mieć na plus, a w drugiej na minus, a tourbillon wykonując obroty uśrednia te błędy (oczywiście najlepiej robi to żyro) i zegarek lepiej trzyma czas. Jednak ruchy ręki jakie człowiek wykonuje w ciągu dnia, również znakomicie spełniają to zadanie bez pomocy tourbillona.

 

Przyznam Piotrze że o tym to nie wiedziałem. Byłem przekonany że przede wszystkim koryguje podczas ruchu zegarka, a tu na odwrót. Dzięki za tą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.