Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zdroker

Użytkownik
 • Content Count

  232
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

493 profile views
 1. Nadgarstek jeszcze się nie przyzwyczaił. Forma całkiem zgrabna.
 2. Interesująca inicjatywa stosunkowo młodej marki, ale - moim zdaniem - warta uwagi. Na platformie Kickstarter można jeszcze zapisać się na zegarek z certyfikatem chronometru. Oryginalny design i dobra cena jak na zegarek z COSC. Szczegóły pod adresem poniżej: https://www.kickstarter.com/projects/formexessence/essence-cosc-certified-swiss-made-automatic-watch?ref=nav_search&result=project&term=formex
 3. Dzień dobry, Moze ktoś doświadczony w temacie jak w tytule poradzi mi, w jaki sposób przyciąć samodzielnie i jakim narzędziem kauczukowy pasek do zegarka, żeby się nie strzępił.
 4. Mnie natomiast Volkswagen, tak ukochany przez sporą rzeszę rodaków, nieodmiennie kojarzy się z Adolfem Hitlerem.Nie dajmy się zwariować skojarzeniom.
 5. Zdecydowanie Artelier, choćby dlatego że chodzi na modyfikowanym przez Orisa mechanizmie ETA, Atrix ma w sobie mechanizm Sellita, o którym panują niezbyt pochlebne opinie. Poza tym i może przede wszystkim: neiepowtarzalny, unikatowy design Arteliera, przy którym Atrix niczym się nie wyróżnia.
 6. Czy chodzi o mały zakładzik naprzeciwko rewitalizowanej hali na Koszykach? Podaj adres, to chyba nie tajemnica.
 7. Trochę dla hecy kupiłem niedawno tytułowego Timex'a. Rasowy wakacyjny kwarcok, więc nie ma co wybrzydzać. Szkopuł w tym, że skacząca wskazówka nie trafia równo w indeksy sekundowe, lecz także równo w połowie pomiędzy indeksami sekund. Zegarek jest oczywiście na gwarancji i przypuszczam, że zegarmistrz bez trudu free przestawi wskazówkę sekundową do jej właściwej pozycji. Czy mam rację? Proszę od odpowiedź.
 8. Zdroker

  cal. 46B40

  Wpadł mi w oko jeden Orient z mechanizmem 46B40 i chciałbym uzyskać kilka istotnych dla mnie informacji o tym kalibrze: o jego trwałości, dokładności chodu i przede wszystkim - czy ma stop sekundę, bo nigdzie nie mogę uzyskać tej informacji. Dzięki za wszystkie dobre i złe opinie.
 9. Mam pewien problem, nazwę go techniczny, choć może to niedokładne określenie. Od dwóch miesięcy mam ipada mini, na którym jeszcze kilka dni temu bez problemu wczytywałem strony zegarkiclub.pl i stronę główną KMZiZ. O tyle to dziwne, że z otwieraniem wszystkich innych stron nie mam żadnego problemu. Będę szczerze wdzięczny, jeśli ktoś z forum zdradzi mi przyczynę tego stanu rzeczy i podpowie co zrobić, żeby strony się wczytywały.
 10. Szkopuł w tym, że zabrudzenia gromadzą się pomiędzy małymi oczkami siatki mesha, więc nie są powierzchowne.
 11. Moja żona nosi od kilku lat zegarek na bransolecie typu mesh. Jest to wyrób efektowny, ale po jakimś czasie używania pomiędzy otworki w siatce bransolety dostają się zanieczyszczenia, które objawiają się szaro-czarnym paskiem na nadgarstku. Krótko - ohyda. Może ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia i domowymi sposobami pozbył się problemu. Jeśli tak - proszę o krótki opis tych sposobów.
 12. Zeppelin jak myśle już po dotarciu. Właśnie złapałem mu zbiórkę z ostatnich 10. dni: z 11. sekund, gdy był nowy w lutym, stracił 3,5 sekundy na dobę. Wciąż myśle, ze 7,5 sek/doba to całkiem niezły rezultat jak na tej klasy mechanizm, czyli ETA 2826-2 prawdopodobnie w wersji standard. Według mnie, nie ma co dawać zegarka do regulacji i pozbawiać się przyjemności jego regulacji raz ana dwa tygodnie. Tak nawiasem, Oris Artelier Date, którego mam od 5. lat, robi sobie tylko 3 sek./doba, ale to inny mechanizm: 2671 modyfikowany i elabore. Tak czy owak, już raczej jego pora, by go oddać do przeglądu. Wybieram Wrocław.
 13. Firma może szwajcarska (Albert Riele), w każdym razie nie należy do FHS: http://www.fhs.ch/en/addresses.php?list=39 Ale prestiż, o którym koledzy wspominają, zegarka swiss made zakupionego w Aparcie, to w tym przypadku niezły zabieg marketingowy. Prestiż to kwestia mentalna: dla przeważającej liczby nosicieli zegarków w Polsce bardziej prestiżu dodaje Omega niż np. " jakiś" Ulysse Nardin w odróżnieniu od poglądów wielu autorów i czytelników naszego forum.
 14. Zeppelin 100 Jahre na 2826-2 od 19 lutego niezmiennie dzień w dzień +11 sec./24h.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.