Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Zdroker

Użytkownik
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

1156 profile views
 1. Dzień dobry, Od wczoraj moje zbiory są bogatsze o model Atlantic Speedway Royal 68650.41.25B. Mimo że pracuje na ETA 2804 to nie ma stop sekundy. W Airmanie na tym mechanizmie stop sekunda była. Czy zatem jest możliwość w Polsce, w Warszawie modyfikacji tego mechanizmu i dodania tej nieszczęsnej stop sekundy. No i oczywiście, czy ewentualna gra warta byłaby świeczki? pozdrawiam
 2. Nadgarstek jeszcze się nie przyzwyczaił. Forma całkiem zgrabna.
 3. Interesująca inicjatywa stosunkowo młodej marki, ale - moim zdaniem - warta uwagi. Na platformie Kickstarter można jeszcze zapisać się na zegarek z certyfikatem chronometru. Oryginalny design i dobra cena jak na zegarek z COSC. Szczegóły pod adresem poniżej: https://www.kickstarter.com/projects/formexessence/essence-cosc-certified-swiss-made-automatic-watch?ref=nav_search&result=project&term=formex
 4. Czy chodzi o mały zakładzik naprzeciwko rewitalizowanej hali na Koszykach? Podaj adres, to chyba nie tajemnica.
 5. Zeppelin 100 Jahre na 2826-2 od 19 lutego niezmiennie dzień w dzień +11 sec./24h.
 6. Z drugiej strony to dobrze dla wielu obecnych i przyszłych Orisowiczów, że mogą poznać z dokładnością miesiąca datę produkcji swojego zegarka i ciekawe też, że Twój zegarek pochodzi podobnie jak mój z kolekcji 2004, ale nie mają o nim dokładnych informacji.
 7. Jako inicjator tematu składam lekki protest. Kamil, "Klub" ORIS jest otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć na temat zegarków i firmy ORIS, zarówno dla posiadaczy czasomierzy tej marki, wielbicieli, jak i dla posiadaczy i wielbicieli w jednym.
 8. To nie do końca prawda. Mam Orisa Arteliera Date z seryjnym numerem 23-36130, a model ten był produkowany w latach 2004-2006, jak mi napisała p. Maya z Orisa. Możesz zarejestrować się na stronie Orisa i zadać pytanie ws. daty produkcji swojego zegarka. Na pewno Ci odpowiedzą, koniecznie napisz co.
 9. Od ponad 5 lat mam citka eco-drive z mechanizmem H500. Podobnie jak u kolegów zegarek jest do tej pory niezawodny. W mojej zegarkowej stajni to jedyny niemechaniczny model, który gości na moim nadgarstku. Jest to wyrób wyjątkowej urody i punktualności: regulacja raz na pół roku przy zmianie czasu.
 10. Dzięki Panowie za informacje. Zatem decyzja: ring/lunetka pozostają na swoim miejscu.
 11. Od tygodnia noszę Zeppelina 100 Jahre model 7664-2 również z wciskaną lunetą, tyle że owa nie dająca spać po nocach szparka znajduje się na dziewiątej, a nie pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, który odleciał ode mnie rok temu. Mam jednak pytanie: czy wprawny zegarmistrz, z użyciem odpowiednich narzędzi, mógłby zdjąć lunetę i spowodować, by szparka znalazła się pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, czyli w miejscu mniej widocznym. Chodzi głównie o względy natury estetycznej.
 12. Krok po kroku: 1. składasz zamówienie w Stowie 2. otrzymujesz od nich maila potwierdzającego z prośbą o wpłatę zaliczki (ca 10% wartości zegarka), wpłata via paypal 3. czekasz cierpliwie i czekasz 4. otrzymujesz ponownie maila od Stowy z prośbą o dopłacenie reszty kwoty zakupu + kosztów transportu (DHL), wpłata via paypal 5. znów mail od Stowy informujący o wysyłce 5. potem już tylko to co najprzyjemniejsze: emocjonujące oczekiwanie na kuriera Niech się dobrze nosi. Warto poczekać te kilka miesięcy
 13. Coś dla miłośników american chinese watches... dla odmiany po ekspensywnej szwajcarskiej konfekcji.
 14. Zainteresowałem się ostatnio chyba najmniej popularnym i pożądanym modelem Stowy, czyli Partitio. Na Manufactum.de, gdzie Jorg Schauer sprzedaje ten model, można go nabyć w ciągu 5-6 dni, w odróżnieniu od innych modeli, na które czeka się po kilka miesięcy. Mam prośbę do użytkowników tego modelu, bo wiem, że tacy są na tym forum, o opinie i ewentualnie foty dekla, bo na stronach sprzedawców ich nie ma. Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.