Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zdroker

Użytkownik
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Recent Profile Visitors

573 profile views
 1. Dzień dobry, Od wczoraj moje zbiory są bogatsze o model Atlantic Speedway Royal 68650.41.25B. Mimo że pracuje na ETA 2804 to nie ma stop sekundy. W Airmanie na tym mechanizmie stop sekunda była. Czy zatem jest możliwość w Polsce, w Warszawie modyfikacji tego mechanizmu i dodania tej nieszczęsnej stop sekundy. No i oczywiście, czy ewentualna gra warta byłaby świeczki? pozdrawiam
 2. Nadgarstek jeszcze się nie przyzwyczaił. Forma całkiem zgrabna.
 3. Interesująca inicjatywa stosunkowo młodej marki, ale - moim zdaniem - warta uwagi. Na platformie Kickstarter można jeszcze zapisać się na zegarek z certyfikatem chronometru. Oryginalny design i dobra cena jak na zegarek z COSC. Szczegóły pod adresem poniżej: https://www.kickstarter.com/projects/formexessence/essence-cosc-certified-swiss-made-automatic-watch?ref=nav_search&result=project&term=formex
 4. Dzień dobry, Moze ktoś doświadczony w temacie jak w tytule poradzi mi, w jaki sposób przyciąć samodzielnie i jakim narzędziem kauczukowy pasek do zegarka, żeby się nie strzępił.
 5. Czy chodzi o mały zakładzik naprzeciwko rewitalizowanej hali na Koszykach? Podaj adres, to chyba nie tajemnica.
 6. Zeppelin 100 Jahre na 2826-2 od 19 lutego niezmiennie dzień w dzień +11 sec./24h.
 7. Z drugiej strony to dobrze dla wielu obecnych i przyszłych Orisowiczów, że mogą poznać z dokładnością miesiąca datę produkcji swojego zegarka i ciekawe też, że Twój zegarek pochodzi podobnie jak mój z kolekcji 2004, ale nie mają o nim dokładnych informacji.
 8. Jako inicjator tematu składam lekki protest. Kamil, "Klub" ORIS jest otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć na temat zegarków i firmy ORIS, zarówno dla posiadaczy czasomierzy tej marki, wielbicieli, jak i dla posiadaczy i wielbicieli w jednym.
 9. To nie do końca prawda. Mam Orisa Arteliera Date z seryjnym numerem 23-36130, a model ten był produkowany w latach 2004-2006, jak mi napisała p. Maya z Orisa. Możesz zarejestrować się na stronie Orisa i zadać pytanie ws. daty produkcji swojego zegarka. Na pewno Ci odpowiedzą, koniecznie napisz co.
 10. Od ponad 5 lat mam citka eco-drive z mechanizmem H500. Podobnie jak u kolegów zegarek jest do tej pory niezawodny. W mojej zegarkowej stajni to jedyny niemechaniczny model, który gości na moim nadgarstku. Jest to wyrób wyjątkowej urody i punktualności: regulacja raz na pół roku przy zmianie czasu.
 11. Dzięki Panowie za informacje. Zatem decyzja: ring/lunetka pozostają na swoim miejscu.
 12. Od tygodnia noszę Zeppelina 100 Jahre model 7664-2 również z wciskaną lunetą, tyle że owa nie dająca spać po nocach szparka znajduje się na dziewiątej, a nie pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, który odleciał ode mnie rok temu. Mam jednak pytanie: czy wprawny zegarmistrz, z użyciem odpowiednich narzędzi, mógłby zdjąć lunetę i spowodować, by szparka znalazła się pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, czyli w miejscu mniej widocznym. Chodzi głównie o względy natury estetycznej.
 13. Krok po kroku: 1. składasz zamówienie w Stowie 2. otrzymujesz od nich maila potwierdzającego z prośbą o wpłatę zaliczki (ca 10% wartości zegarka), wpłata via paypal 3. czekasz cierpliwie i czekasz 4. otrzymujesz ponownie maila od Stowy z prośbą o dopłacenie reszty kwoty zakupu + kosztów transportu (DHL), wpłata via paypal 5. znów mail od Stowy informujący o wysyłce 5. potem już tylko to co najprzyjemniejsze: emocjonujące oczekiwanie na kuriera Niech się dobrze nosi. Warto poczekać te kilka miesięcy
 14. Coś dla miłośników american chinese watches... dla odmiany po ekspensywnej szwajcarskiej konfekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.