Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaccarta

Czy to SZWAJCAR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę prosić o rzucenie okiem?

 

http://www.allegro.pl/item978635925_szwajcarski_krab_ladna_sztuka.html

 

Mi to wygląda na nie sygnowaną francuską "Herm'e" ale zupełny brak wykonawcy nie daje mi trochę spokoju.

Poszukałem trochę w necie i mam dylemat, mechanizm to ETA 980 czy z rodziny FE (France Ebauche) 233-66

a dokładniej 233-68-4.

A może zupełnie coś innego? I przybliżony wiek? Lata 40, 50 czy późniejsze? Wysłałem maila z zapytaniem do sprzedawcy ale brak odezwu.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w necie i mam dylemat, mechanizm to ETA 980 czy z rodziny FE (France Ebauche) 233-66

a dokładniej 233-68-4.

A może zupełnie coś innego? I przybliżony wiek? Lata 40, 50 czy późniejsze? Wysłałem maila z zapytaniem do sprzedawcy ale brak odezwu.

 

Raczej ETA, ale tez niekoniecznie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ETA, ale tez niekoniecznie.

 

 

Znalazłem jeszcze i to podobne jest ETA 1260 Alpina 1950-55 rok. Tylko też kształt mostka???

Więc znów jestem na początku. 1940 czy 50? Wszelkie sugestie mile widziane :unsure:

 

Czy te werki są jeszcze obecnie montowane/skladane?

Jestem początkujący "zbieracz" i stąd te pytania.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek Herma na identycznym mechanizmie. Nawet drobna różnica w odcieniu mostka bebna sprężyny się zgadza. Made in France, więc moze i ta sugestia, ze to francuski mechanizm ma sens.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek Herma na identycznym mechanizmie. Nawet drobna różnica w odcieniu mostka bebna sprężyny się zgadza. Made in France, więc moze i ta sugestia, ze to francuski mechanizm ma sens.

 

Na Allegu ktoś zbywał kiedyś Herme, zapamiętałem ten zegarek bo mi się spodobał.. Jaki to przedział czasowy? Werk?


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jak Herma to przelom 40/50, jak etanche to do konca wojny.W hermach byly francuskie werki, w etanche wlasne etanche(fr),rzadziej fhf-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.