Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teston

Gdzie naprawić Valjoux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakiś problem z Valjoux 7750 w moim Atlanticu, zegarek parę razy zatrzymał mi się nad ranem, wygląda to na jakiś problem z naciągiem. Orientujecie się, do kogo z tym uderzać ?

Jestem z Lublina, ale mogę też wysłać zegarek do jakiegoś fachowca.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś problem z Valjoux 7750 w moim Atlanticu, zegarek parę razy zatrzymał mi się nad ranem, wygląda to na jakiś problem z naciągiem. Orientujecie się, do kogo z tym uderzać ?

 

Nie musi to być zaraz problem, może za mało machasz rękami w ciągu dnia? Próbowałeś go "dokręcić" ręcznie koronką?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem parę razy koronką przy porannym uruchomieniu. W pewnym momencie było słychać jakieś "pstryknięcie", koronka zrobiła sie luźna jakby coś tam przeskoczyło i dopiero później ponownie pojawił się opór. Wiesz, ja automaty noszę od kilkunastu lat i jak jest dobrze to jest dobrze i żaden nie "narzeka" na brak machania. Zresztą tego Atlantica mam od początku roku i do tej pory też sprawował się wzorowo.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem parę razy koronką przy porannym uruchomieniu. W pewnym momencie było słychać jakieś "pstryknięcie", koronka zrobiła sie luźna jakby coś tam przeskoczyło i dopiero później ponownie pojawił się opór. Wiesz, ja automaty noszę od kilkunastu lat i jak jest dobrze to jest dobrze i żaden nie "narzeka" na brak machania. Zresztą tego Atlantica mam od początku roku i do tej pory też sprawował się wzorowo.

 

To psykniecie nic nie znaczy, bo sprężyny w automatach specjalnie mają zewnętrzny koniec wolny, żeby automat nie zerwał sprężyny przy nadmiernym nakręceniu i dlatego przeskakują. Jeżeli wieczorem do tego pstryknięcia musisz kręcić koronką krótko, to znaczyłoby że zegarek może być tylko "niedomachany", ale jeżeli musisz długo kręcić, to może znaczyć kłopoty i wtedy to już na pewno z zegarkiem do zegarmistrza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Jeszcze go w takim razie pobadam.

 

Niemniej pytanie o zegarmistrza wciąż aktualne.

 

Edit: dziś rano znowu się zatrzymał i "pykanie" było już przy porannym dokręcaniu. Nikt nic nie poleci ? Ja wiem, że jeśli zegarek trafi do SGS, to dostanę wiele dobrych rad ale wolałbym dostać je wcześniej.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nic nie doradzi ? Zegarmistrz, u którego byłem nawet nie chciał go otwierać, tylko powiedział żeby uderzać do serwisu Zibi w Sochaczewie. Dzwoniłem do Sochaczewa, a tam owszem, bardzo chętnie ale na samą ekspertyzę będę czekał 4 tygodnie :D


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Naprawdę nikt nic nie doradzi ? Zegarmistrz, u którego byłem nawet nie chciał go otwierać, tylko powiedział żeby uderzać do serwisu Zibi w Sochaczewie. Dzwoniłem do Sochaczewa, a tam owszem, bardzo chętnie ale na samą ekspertyzę będę czekał 4 tygodnie  :D

 

Tak to jest, że nie ma już wielu zegarmistrzów za to jest coraz więcej "ekspertów" od ekspertyz, którzy się ostro nagadają dlaczego nie mogą czegoś zrobić po to tylko lub aż by skasować należność za ekspertyzę. A czekanie ma cię "zmiękczyć" byś nie oponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.